Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Hindistan’da Mutlaka Gitmeniz Gereken 10 Yer

Yurtdışı Seyahat Rehberi 28 Haziran 2017
178 views

Dünyanın en büyük yedinci coğrafi alanı ve en büyük ikinci nüfusuna sahip aynı zamanda içinde dünyanın yedi harikasından biri olan Tac Mahal’i barındıran; görkemli ve rengarenk atmosferiyle dikkat çeken Hindistan’da mutlaka gitmeniz gereken yerleri sizler için derledik. Listemizin ilk sırasında;

1-Tac Mahal17.yüzyılda Babür İmparatoru Şah Cihan’ın vefat eden eşi adına inşa ettirdiği şaheser büyüleyici güzelliği ve romantik hikayesiyle de ziyaretçilerini etkisi altına alıyor. Ayrıca Tac Mahal’den güneşin doğuşunu ve batışını da izleyebilirsiniz.

2-ChennaiChennai; sıcaklığı ve trafiğiyle ünlü olmasının yanı sıra renkli atmosferi ve sanatseverlerin çok beğeneceği rengarenk tapınaklarıyla ilgi çekiyor.

3-DelhiHindistan’ın yönetim ve kültür merkezi olan; ihtişamlı camileri, kaleleri ve Babür hükümdarlarına ait anıtlarıyla ziyaretçiler tarafından rağbet gören Delhi, kalabalık ve karmaşıklığına rağmen keşfetmek için büyüleyici nitelikte bir yer.

4-Altın Tapınak1577’de Amristar’da kurulan Altın Tapınak, Sihistlerin manevi başkenti olarak kabul ediliyor. Ayrıca Altın Tapınak dünyanın her yerinden hacıları ve ziyaretçileri çekmesiyle Taç Mahal’e rakip olmayı da başarıyor.

5-UdaipurHindistan’ın en romantik şehirlerinden Udaipur, görkemli sarayları ve gölleriyle ziyaretçiler tarafından ilgi gören yerler arasında bulunuyor.

6-Kerala GölleriHindistan’da turistlerin en çok katıldığı aktivitelerden biri de palmiyelerin arasında yapılan tekne gezisi. Gezintiniz boyunca karşılaşacağınız yemyeşil alanlar, çeşitli yabaniler, evler ve köyler başka bir dünyadaymış hissi uyandırıyor.  Ayrıca sıcak Hint yemekleri ve soğutulmuş birayla tekne gezintinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

7-Goa PlajıGoa plajı; tarihi, doğası, kültürü ve macera etkinlikleriyle ziyaretçilerini cezbediyor. Ayrıca Goa Hindistan’ın en favori plajları arasında.

8-Jaipur

Renkli ve sıradışı binalarıyla “Pembe şehir” diye anılan, renklerin öne çıktığı şehrin merkezinde kraliyet ailesinin yaşamaya devam ettiği Şehir Sarayı yer alıyor. Ayrıca Jaipur ziyaretinizde UNESCO listesinde yer bulan astronomik gözlemevi Jantar Mantar’dan yıldızların muhteşem görüntüsünü de izleyebilirsiniz.

9-Pune“Doğu’nun oxfordu” diye anılan Pune; yemyeşil ve kültürel açıdan gelişmiş bir yer. Şehrin en eski üniversitelerinden olan Pune Üniversitesi de burada yer alıyor. Ayrıca Pune ziyaretinizde Bund Garden’de ata binebilir ve Shaniwar Wada Sarayını da ziyaret edebilirsiniz.

10-MumbaiDiğer adıyla Bombay; 12 milyon kişinin 7 adaya sıkıştığı, kargaşayla dolu, kalabalık bir şehir olmasının yanı sıra ülkenin ticari kalbinin attığı yer özelliğine de sahip. Müzeler için Kala Ghoda’ya, güzel kareler elde etmek için Asma bahçelerinin bulunduğu Malabar Tepesine gidebilirsiniz. Ayrıca şehrin ünlü pazarları da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Siz de bu güzel ülkenin tarihini, kültürünü ve doğa güzelliklerini keşfetmek isterseniz Hindistan’a en uygun bilet seçeneklerimizi değerlendirerek ülkemizden gerçekleştirilen uçuşlarla keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
80 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
97 views
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
153 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
116 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
245 views
Bunlar da var!
Tarihi Safranbolu’da Hoş Bir Gezi

Tarihi Safranbolu’da Hoş Bir Gezi

26 Ocak 2017
296 views
Muğla Gezi Rehberi

Muğla Gezi Rehberi

29 Ekim 2015
1.414 views
Dünya’nın En Büyük Festivalleri

Dünya’nın En Büyük Festivalleri

30 Nisan 2017
457 views
Anemurium Antik Kenti, Anamur

Anemurium Antik Kenti, Anamur

24 Mayıs 2017
399 views
Kızkalesi, Mersin

Kızkalesi, Mersin

12 Haziran 2017
229 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
97 views
Huzurlu Bir Tatil Rotası: Akyaka

Huzurlu Bir Tatil Rotası: Akyaka

6 Ocak 2017
393 views