Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İskoçya’nın en büyük şehri Glasgow’a günü birlik ziyaret

Yurtdışı Seyahat Rehberi 24 Kasım 2015
1.302 views

Sanayi, iş v Eğitim şehri olan Glasgow, İskoç başkenti olarak biliniyor. Tüm gün yağmurun altında gezebileceğiniz olanaklara ev sahipliği yapan bu şehir, mistik yapısıyla dikkat çeker. Dünyanın en çok göç veren şehirlerinden birisi olan Glasgow, sakin bir tatil için alternatifleri oluşturmakta. İskoçya’nın diğer şehirlerine nazaran daha az gezi alanı bulunan bu kent, yine de görülmeye değer. Glasgow; ağırlıklı olarak sanayi, iş ve eğitim şehri olarak kendini geliştirmiş. Dolayısıyla gezilesi değil yaşanılası bir kent konumunda. Gelir ve kültür seviyesi yüksek olması, sosyal hayatı da geliştirmiş.

Glasgow’a nasıl gidilir?

Türkiye üzerinden direk uçuş maalesef bulunmuyor. Bunun için Londra’ya ulaşmak en doğru yaklaşım olacaktır. İskoç başkentine buradan ucuz uçak seferleri düzenleyen Ryan Air ve Easy Jet ile ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra otobüsle ulaşım da mümkün. Londra ve Edinburg’dan otobüsle ulaşabilirsiniz. Şehir içinde ise ulaşım metro ve otobüsler aracılığıyla yapıyıro.

Glasgow’da Gezilecek Yerler

Size önerimiz 3 farklı yer olacaktır. Bunları sıralamak gerekirse;

George Meydanı:

Bu şehirde görebileceğiniz tüm detaylara ulaşmak için George meydanını ziyaret edebilirsiniz. Alışveriş merkezlerinden küçük kafelere kadar çok sayıda işletme burada mevcut. Şehrin kalbinin attığı yer olarak görülen bu bölgede muazzam bir gezi sizi bekliyor olacak. Nitekim, yağmurlu geçen Glasgow’da gezi esnasında yağmura yakalanırsanız, sığınacak çok sayıda kafeye ulaşmanız mümkün. Özellikle İskoç kahvelerinin farklı bir sunumla ayağınıza geldiğini söylememiz gerekir. Son derece davetkar olan bu bölge, gezi durağının ilk adresi olacaktır.

Kelvingrove Art Gallery and Museum:

Gerçekten anlamlı ve güzel bir müze ziyareti, sıkıcı gündüz hayatına renk katabilir. Nitekim bu müze de eşsiz güzelliğe sahip onlarca tarihi esere ev sahipliği yapıyor. Sanat galerilerinde mükemmel tabloları görebilmeniz oldukça şanslı olduğunuz anlamını taşıyabilir. Şiddetle tavsiye ettiğimiz gezi noktalarından birisi de bu müzedir.

Glasgow Tren Garı:

Avrupa’nın tüm tren garları güzel ama Glasgow bunların içinde en güzeli desek sanırım yanılmış olmayız. Mükemmel bir mimariye sahip olan bu tren istasyonu, geziniz için elverişli yerlerden birisi olacaktır. Dünyanın her yerinde tren istasyonlarının vermiş olduğu hüzün, burada eğlenceye dönüşebilir. Yeni arkadaşlar edinmek veya gezginlerle tanışmak için mükemmel bir yerdir.

Tavsiyeler;

Gece hayatı oldukça eğlenceli geçiyor. Bununla birlikte şehrin iki önemli takımı Celtic veya Glasgow Rangers maçına gidip eşsiz zaman geçirebilirsiniz. Burada ki futbol müsabakaları ingiltereden daha ateşli geçiyor. İkinci durağınız ise tiyatrolar olmalıdır. Bu şehir gerçekten sanatkarlara önem veriyor. Tiyatro ayrı bir keyf alacağınız etkinlikler arasında bulunacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
İstanbul’un gezilecek tarihi yerleri

İstanbul’un gezilecek tarihi yerleri

2 Mayıs 2017
168 views
Zermatt Kayak Merkezi

Zermatt Kayak Merkezi

10 Aralık 2015
1.635 views
Kitzbuhel Kayak Merkezi

Kitzbuhel Kayak Merkezi

9 Aralık 2015
1.087 views
İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

19 Temmuz 2017
63 views
Adrenalin düşkünleri için 10 ideal nokta;

Adrenalin düşkünleri için 10 ideal nokta;

17 Aralık 2015
1.349 views
Sakarya’da gezilecek mükemmel yerler

Sakarya’da gezilecek mükemmel yerler

3 Şubat 2017
1.139 views
Asya’da ulaşım tavsiyeleri

Asya’da ulaşım tavsiyeleri

11 Aralık 2015
836 views
Atlas okyanusunun romantik kıyısı; Porto

Atlas okyanusunun romantik kıyısı; Porto

2 Aralık 2015
1.022 views