Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Kokusuyla Zihinlere Dinginlik Katan Kahvenin Kalbinin Attığı 7 Ülke

Yurtdışı Seyahat Rehberi 21 Haziran 2017
135 views

Türkiye’de nüfusun çoğunluğu çay içmeyi daha çok sevse de kahvenin tadı bir başkadır. Yemeklerden sonra içilen keyif kahvelerinin verdiği keyfi bulabilmek oldukça zordur. Dilerseniz kahvenin anavatanı olarak nitelendirebileceğimiz kahve üretiminde önemli yer tutan ülkeleri birlikte inceleyelim;

1-Brezilya’da Bir Fincan Kahve

Karnavallarıyla ünlü Brezilya, aynı zamanda tüm dünyaya kahve ihracatı yapan bir ülke. Brezilya kahvelerinin bu kadar ünlü ve lezzetli olmasının sebebi ise üretim sürecinin biraz daha farklı olarak kahve çekirdeklerini yıkamadan önce kurutma işleminden geçirmeleri…

2- Roma – İtalya

İtalya kahve kültürünün çok eskilere dayandığı bir ülkedir. Dünyada tüketilen ”espresso”, ”latte”, ”capuccino” gibi sevilen kahvelerin isim babalığını üstlenen ülkede kahve içilmeden güne başlayanların sayısı çok azdır. Roma ise ülkede kahve müdavimlerinin dolup taştığı bir kenttir. Sokaklarda ellerinde kahve ile yürüyen birçok insana şahit olabilir, açık hava kafelerinde İtalya’nın lezzetli kahvelerinin tadına bakabilirsiniz.

3- Seattle – ABD

Dünya devi kahve zinciri Starbucks’ın temellerinin atıldığı kentte, kahve oldukça önemli bir içecektir. En güzel kahve çeşitlerini tadabileceğiniz şehrin kafelerinde mutluluk dolu saatler geçirebilirsiniz.

4-Viyana – Avustralya

Muhteşem kahvelerin tadına bakabileceğiniz Avustralya’nın Melbourne şehri, kahve tiryakilerini asla hoşnutsuz bırakmayacak bir şehirdir. Birbirinden lezzetli taze çekilmiş kahve çekirdeklerinin, bölgeye has sütlü karışımlarını afiyetle içebilirsiniz.

5- Taipei – Tayvan

Tayvan’ın Tapiepi şehrinde kahve oldukça önemli bir keyif içeceğidir… Ancak eğer bu destinasyondaysanız, mutlaka bölgenin yöresel kahvelerini denemeli, damak zevkinize uygun bir favori kahve belirleyerek evinize götürmelisiniz.

6- Havana- Küba

Küba’nın başkenti Havana’da halk kahveyi sıklıkla tüketiyor. Bölgeye has bir kahve olan ”Cafe Cubana” isimli kahvede şehirle simgeleşmiş bir tür ”espresso’ya” benzer bir kahve. Şehri ziyaret edenler bu güzel kahveden paket paket satın almadan ülkelerine dönmüyor.

7- Etiyopya

”Etiyopya kahvenin anavatanıdır” desek doğru bir tabir olur… Ülkede 15 milyondan fazla insan kahve üretim işinde ve tarlalarda çalışmakta bu oran ülkenin kahveye verdiği önemin zaten bir göstergesi değil mi? Ülke ile simgeleşen ”Etiyopya Kahvesi ” 100 yılı aşkın süredir bu ülkeden dünyaya ihraç ediliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
83 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
98 views
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
156 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
119 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
253 views