Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Yok Olacak Cennet: Maldivler

Yurtdışı Seyahat Rehberi 14 Haziran 2017
263 views

Balayı denince akla gelen destinasyonların ilki olan Maldivler’in 2020 yılına kadar yok olacağı düşünülüyor. Bu muhteşem adalar varlığını korurken son ziyaretçileri olmaya ne dersiniz?

Taze aşıkların adası olarak bilinmesine rağmen Maldivler ‘e seyahat edenlerin yalnızca çiftler olmadığını belirtmekte fayda var. Tüm yıl yorgun düşen bedenleri dinlendirmek için en doğru seçenek olan bu adalar da tek başına tatil yapan turistlere rastlamanızda mümkün…

1- Maldivler’e Gitmeden Önce…

Maldivler deyince akla ultra lüks bir tatilin beraberinde getirdiği yüksek maliyetler gelir. Bu tabu yıllarca devam etmesine rağmen, tatilciler ülke içerisinde gittikleri lüks otellerde verdikleri paranın biraz fazlasına bu cennet adalarda tatil yapabileceğinin farkında değildir. Aslında Maldivler’ de tatil yapmak ufak bir araştırma ve doğru zamanlamayla hemen hemen aynı fiyatlara mal olabilir.

2- Maldivler’e Hazırlık…

Bilinmeyen bir başka gerçekte bu adalara gitmek için Vize şartının aranmamasıdır. Pasaportu olan her vatandaş adalara rahatlıkla ulaşabilmektedir. Bunların yanı sıra Maldivler tatilinize hazırlanırken yanınıza mutlaka almanız gereken şeyler arasında, yüksek koruyuculu bir güneş kremi, ayağınızı rahat ettirecek terlikler, mayo, bolca atlet ve şort geliyor.  Bavulunuza sürekli kullandığınız ilaçları eklemenizde de fayda var…

3- Maldivler’e Nasıl Giderim?

Hint okyanusunun incileri olan bu adaları, sular altında kalmadan gidip görmeniz sizleri ayrıcalıklı hissettirecektir. Türkiye’den adaları ziyaret etmek isteyenler için  aktarmalı birçok uçuş seferi zaten yıllardır düzenlenmektedir. Maldiv Cumhuriyeti’ne ulaştığınızda ise adalar arasında dolaşmanız sadece 10 dakikanızı alacaktır.

4- Maldivler’e Ne Zaman Gitmeli?

Hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek şey tatil için ayırdığınız zaman dilimini, Maldivler’in en güzel olduğu döneme denk getirmek… Maldivler’de görülen yağışlar oldukça meşhurdur. Yıl boyunca çok fazla yağış almasına rağmen havanın sıcaklığı tatil yapmanıza engel olmasa da yağış sevmeyenler için en doğru zaman dilimi Nisan ve Mayıs ayları olacaktır.

5- Maldivler’de Konaklama…

Maldivler’de 86 ada ‘’Otel Adası’’ olarak ayrılmıştır. Bu adalar arasında en çok ilgi göreni ve en sevilenleri ise One and Only Reethi Rah Resort, Huvafen Fushi Resort, Naladhu Resort, W Retreat Resort, Banyan Tree Resort, The Beach House at Manafaru Resort, Ayada Resort ve Sheraton Resort’tur. Bu otellerde denizin üzerindeki odalarda sevdiklerinizle birlikte, herşey dahil harika bir tatil yapabilirsiniz. Maldivler’in ruhunuzu dinlendirecek ve huzur verecek bir atmosfere sahip olduğu  aşikar olmakla birlikte sizleri memnun edecek bir otel yönetimi de 7/24 hizmetinizde olacaktır.

6- Maldivler’de Ne Yemeli?

Maldivler’in mutfağında Hint esintilerini hissedeceksiniz. Yemeklerde baharat oldukça fazla kullanılmakta olup, Uzakdoğu kültüründen de etkilenen  yemekler turistler tarafından sevilmektedir. En çok tüketilen yiyecekler arasında ise Hindistan cevizinden yapılan yemekler ve farklı baharatlarla harmanlanmış pilav türü yemekler gelmektedir. Tercih ettiğiniz otel yönetimi bu konuda da genellikle bonkör davranır ve sizlere harika manzara eşliğinde bir akşam yemeği sunar.

 

Küresel iklim değişiklikleri sebebiyle sular altında kalacağı söylenen Maldiv Adaları’nda yaşayan halka, 15 Kasım 2005 yılı itibariyle Avusturalya’ya sığınma hakkı verilmiş ve Maldivler’in son yıllarını yaşadığı söylenmiştir. Bu durum dünyada sarsıcı bir etki yaratsa da kalan yılları en güzel şekilde değerlendirmekte fayda var. Sizlerde Maldivler’in büyüleyici atmosferine son kez şahit olmak için tatil planlarınızı bu destinasyon üzerinde yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
80 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
97 views
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
153 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
116 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
245 views
Bunlar da var!
Bodrum ile keyifli tatiller

Bodrum ile keyifli tatiller

24 Nisan 2017
241 views
Uzakdoğu’nun cenneti Bangkok

Uzakdoğu’nun cenneti Bangkok

3 Aralık 2015
684 views
Akyaka – Gökova

Akyaka – Gökova

23 Ekim 2015
3.625 views
Doğu Ekspresi ile Kars Seyahati

Doğu Ekspresi ile Kars Seyahati

18 Mayıs 2017
246 views
Seyahat esnasında sağlık problemleri

Seyahat esnasında sağlık problemleri

16 Aralık 2015
850 views
Malatya Gezilecek Yerler

Malatya Gezilecek Yerler

8 Haziran 2017
455 views
Foça’da Görülecek 5 Tarihi Adres

Foça’da Görülecek 5 Tarihi Adres

14 Mayıs 2017
229 views