Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Palermo’da Mutlaka Gitmeniz Gereken Yerler

Yurtdışı Seyahat Rehberi 29 Haziran 2017
181 views

İtalya’nın güneyinde yer alan tarihi şehir aynı zamanda Sicilya’nın da başkenti konumunda. Palermo; tarihi güzellikleri, kültürel yapısı, renkli atmosferi, mimarisi ve gastronomisi ile turistler tarafından rağbet gören yerler arasında bulunuyor. Palermo’ya yolunuz düştüğünde gitmeniz gereken yerler listesinde ilk sırada;

1-Cattedrale di Monreale (Monreal Katedrali)Katedral asıl ününü içerisindeki 6.500 metrekarelik alanda bulunan cam mozaiklerden alıyor. Ayrıca katedral dünyada varlığını sürdüren en önemli Norman mimarisi örneği olarak gösteriliyor. İtalya’nın ulusal anıtları içinde yer alan yapı Sicilya’nın en önemli turist noktalarından olma özelliğine de sahip.

2-Catacombe dei Cappuccino (Cappuccini Yer Altı Mezarlığı İskelet Müzesi)Cappuccini yer altı mezarlığı iskelet müzesi, Sicilya’daki ölüler evi olarak da adlandırılıyor ve dünyanın en korkunç 7. müzesi olarak gösteriliyor. Müzenin korkunç olmasının nedeni 1599 yılında rahiplerin 8000’e yakın insanı mumyalamış olması ve müzede 2000 tane mumyalanmış ceset bulunmasından kaynaklanıyor. Müzeye ilginin fazla olmasına karşın ziyaretçiler müzeye girerken tereddüt yaşıyor.

3-Palazzo dei Normanni (Norman Sarayı)Norman sarayı, geçmişte Sicilya kralına ev sahipliği yapmışsa da günümüzde Sicilya Bölgesi Parlementosu tarafından şehrin yönetim merkezi olarak kullanılıyor. Saray Avrupa’nın en eski yapıları arasında yer alıyor. Sarayın bir kısmı turizm amacıyla kullanılıyor olsa da bir kısmı parlamenterler için ayrılmış durumda. Sarayda; gösterişli toplantı odaları ve salonlar, sayısız portre ve resim, Çin üslubu ile düzenlenmiş bir oda ve objeler bulunuyor.

4-Kursaal KalhesaGençlerin eğlenceli vakit geçirmek için tercih ettikleri mekan gündüzleri kafe ve kitapçı olarak hizmet vermesiyle ilgi görüyor. Kursaal Kalhesa, liman yakınlarında yer alıyor.

5-Vucciria MarketŞehrin geleneksel tatlarını ve kültürünü merak ediyor, daha yakından tanımak istiyorsanız ve Pazar alışverişini de seviyorsanız tercih edeceğiniz ilk yerlerden biri Vucciria Market olmalı.

6-Liberta CaddesiModayı takip etmeyi ve alışverişi seviyorsanız, “modanın kalbi” diye adlandırılan İtalya’daki son moda ürünleri bu caddede bulabilirsiniz.

7-Garibaldi MeydanıŞehrin geleneksel yemeklerini tatmak istiyorsanız Garibaldi Meydanı’nda yer alan kaliteli ve şık restoranları ziyaret edebilirsiniz. Mounir- Pizzeria&Kebab, Antica Focacceria S. Francesco, Al chioschetto, Pizza Gaetano caddede bulunan popüler restoranlar arasında.

8-FestivallerŞehrin eğlence kültürüne daha yakından tanık olmak isterseniz, Temmuz ayında gerçekleşen Kals’art Kültür Festivali, Palermo Tango Festivali ve Festa di St. Rosalia festivallerine katılabilirsiniz.

Eşsiz güzelliklerle dolu Palermo’ya ülkemizden direkt uçuşlar bulunmuyor fakat Roma ve Milano üzerinden yapılan aktarmalı uçuşlarla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
89 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
103 views
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
168 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
123 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
265 views
Bunlar da var!
Samsun Gezilecek Yerler

Samsun Gezilecek Yerler

29 Mayıs 2017
252 views
Ardahan’da Görmeniz Gereken 3 Kale

Ardahan’da Görmeniz Gereken 3 Kale

21 Mayıs 2017
329 views
Bergama Seyahatinde Gezilecek 4 Yer

Bergama Seyahatinde Gezilecek 4 Yer

16 Mayıs 2017
209 views
Antalya’da Görülecek 4 Antik Kent

Antalya’da Görülecek 4 Antik Kent

10 Aralık 2016
334 views
Samsun Kent Müzesi

Samsun Kent Müzesi

6 Haziran 2017
175 views
Manisa’da Gezilecek 4 Doğa Harikası

Manisa’da Gezilecek 4 Doğa Harikası

13 Mayıs 2017
235 views