Dünyanın Tırmanışı En Tehlikeli Tepeleri

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

Tayland’ın Mucizevi Adaları

Para Yok Demeyin, Tatil Sizin de Hakkınız

Yurtdışı Seyahat Rehberi 17 Nisan 2017
149 views

Dünyayı dolaşmak, yurtdışında yeni yerler ve yeni kültürler keşfetmek her tatil seven kişinin hayal ettiği şeylerin başında gelir. 

Tatil planlarının en can sıkıcı kısmını bütçe planlama kısmı oluşturuyor. Çoğu tatilci yurtdışında tatil hayalini çok pahalı olmasından dolayı daha ileri tarihlere ertelemek zorunda kalıyor. Ancak dünya üzerinde tahmin edilenin aksine çok uyguna tatil yapabileceğiniz çok güzel ülkeler bulunuyor. Sizin için bu ülkeleri araştırdık. İşte ucuza tatil yapabileceğiniz ülkelerden 7 tanesi…

Ucuza Tatil Yapabileceğiniz Ülkeler

1.Bulgaristan

Bulgaristan

Yaşamın ucuz olduğu ülkelerden biri olan Bulgaristan’da tatil yapmak da birçok Avrupa ülkesine göre çok ucuz. Ülkemize komşu olması sebebiyle ulaşım harcamalarını çok ucuza getirebileceğiniz ülkede lüks bir restoranda bir öğle yemeğini 10-15 TL arası bir fiyatla yiyebilirsiniz. Diğer birçok ihtiyacınızı da ucuza hata Türkiye’en biraz daha uygun fiyatlara karşılayabileceğiniz Bulgaristan, ucuz tatil yapmak için güzel bir fırsat. Ancak ülkede yapılabilecek çok fazla turistik faaliyet olmaması ülkenin cazibe anlamında biraz geriye düşmesine neden oluyor.

2.Grönland

Grönland

Özerk bir buzul ülkesi olan Grönland, soğuk bir tatil geçirmek isteyenlere birebir. Danimarka’da bu özerk bölgede 200 TL gibi bir fiyata konaklayarak sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Burada geçireceğiniz tatilin sizin için çok farklı bir deneyim olacağını söyleyebiliriz.

3.Fiji

Fiji

Güney Pasifik Okyanusu’nda adalardan oluşan bir ülke olan Fiji, tropik bir tatil isteyenlerin tam da aradıkları yer. Bu ülkede denizin gerçek rengini, kumların en güzel hallerini görerek yapacağınız tatil tahmin ettiğinizden çok daha ucuza geliyor. Kendinizi şımartarak yapacağınız bu güzel tropik tatilin konaklama ücretleri 75 TL’den başlıyor. Evet şaka gibi ama gerçek.

4.Samoa Adaları

Samoa Adaları

Okyanusya’nın bu ada cennetinde siz de hayallerin ötesindeki bir tatili ucuza getirmenin keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Hindistan cevizinden yapılmış her türlü yemeği deneyebileceğiniz ülkede konaklama fiyatları 100 TL’den başlıyor. Birçok doğal güzelliği görebileceğiniz Samoa Adaları’nda çok eğlenceli aktiviteler de  bulunuyor.

5.Vietnam

Vietnam

Hafızalar hep savaşla kazınan Vietnam günümüzde adından muhteşem coğrafyası ve turizm anlamında yaptığı atılımlarla söz ettiriyor. Vietnam’da günlük 20 ile 25 $ arası bir bütçeyle keyifli ve güvenli bir tatil yapmanız mümkün. İki kişilik bir odada geceliği 50 $ ücretle konaklama imkanına sahip oluyorsunuz. Tabi ülkede daha lüks tatil seçenekleri de bulunuyor.

6.Madagaskar

Madagaskar

Dünya’nın 4. büyük adası olan Madagaskar Afrika’ya bağlı bir ülkedir. Bölge hem doğal güzellikleriyle hem de tarihi geçmişiyle ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor. Madagaskar’da günlüğü 150 TL ücretle konaklama imkanına sahipsiniz. Bölgede yiyecek ve alkolün de çok ucuz olduğunu söylemeliyiz. Bu nedenle gezerken etrafta çok fazla alkol almış kişi görmeniz bu ülkede çok doğal karşılanıyor.

7.Nepal

Nepal

Dünya’nın en ucuz ülkelerinden biri olan Nepal, çok ucuza tatil yapmak isteyen kişilerin kesinlikle düşünmesi gereken yerlerin başında geliyor. Nepal’de 25 ile 30 $ arası günlük bir masrafla standardın üstünde güzel bir tatil yapma şansına sahip oluyorsunuz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
34 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
89 views
Orta Çağ’ın Yıldızı; Floransa

Orta Çağ’ın Yıldızı; Floransa

23 Haziran 2017
61 views
Yok Olacak Cennet: Maldivler

Yok Olacak Cennet: Maldivler

14 Haziran 2017
120 views
8 Adımda PRAG Keşfi

8 Adımda PRAG Keşfi

14 Haziran 2017
109 views
Bunlar da var!
Birbirinden Güzel 10 Yunan Adası

Birbirinden Güzel 10 Yunan Adası

18 Mart 2017
277 views
Bembeyaz Bir Cennet Pamukkale

Bembeyaz Bir Cennet Pamukkale

15 Aralık 2016
277 views
Samsun Gezilecek Yerler

Samsun Gezilecek Yerler

29 Mayıs 2017
113 views
Keyifli Bir Tatil Geçirmenin 5 Yolu

Keyifli Bir Tatil Geçirmenin 5 Yolu

7 Mart 2017
197 views
Amazon Adası ve Amazon Köyü, Samsun

Amazon Adası ve Amazon Köyü, Samsun

5 Haziran 2017
116 views
Kütahya’da gezilecek yerler

Kütahya’da gezilecek yerler

31 Ocak 2017
312 views
Geziye çıkmadan önce tavsiyeler;

Geziye çıkmadan önce tavsiyeler;

16 Aralık 2015
721 views