Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

San Sebastian Gezi Rehberi

Yurtdışı Seyahat Rehberi 28 Kasım 2015
1.012 views

Bir bölge düşünün ki, eşsiz sahillere, meşhur kültürel aktivitelere, mükemmel yemek kültürüne ve pahalı turistik zevklere sahip olsun. Bask bölgesinin kültür başkenti olarak geçen San Sebastian, tüm güzelliklerin pahalı bir şekilde yaşandığı şehirlerin başında geliyor. Şehre ulaştığınız da karşılaşacağınız durum, sükûnet, asalet ve zenginlik olacaktır.

Gezilecek yerler;

Elbette birden fazla alan sizleri bekliyor olacak ama bu şehre gelip plajları dolaşmamak olmaz. La Concha Plajı dingin bir yapıya sahip. Diğer iki plaj ise okyanusa açılan bir pencere olduğu için oldukça öneme sahip. Özellikle rüzgar sörfünün başkenti olarak bilinen bu bölgede, muazzam güzellik sizi bekliyor olacak. Diğer bir gezi bölgesi ile liman olacaktır. Her yerden yürüme mesafesinde ulaşabileceğiniz bu yer, içinizin huzurla kaplanacağı bölgelerin başında kendine yer buluyor. Bunlar haricinde tercih edilecek diğer gezi noktaları arasında ise;

San Telmo Müzesi:

Kesinlikle kültüre adanmış bir müze olarak karşınıza çıkıyor. İçerisine girdiğiniz andan itibaren oldukça mutlu ayrılmanız kesin. Zira bu bölgede yer alan önemli tarihi eserleri ve sanat eserlerini bu müzede görebilmenin vermiş olduğu mutlulukla ayrılıyorsunuz.

San Sebastian Film Festivali:

Eğer ki Eylül ayı içerisinde bu bölgeyi ziyaret edecekseniz eğlencenin tam ortasında kendinizi bulacaksınız. Avrupa’nın en önemli film festivali olarak kabul edilen bu etkinlik, yüzbinlerce insanı bölgeye çekiyor.

Kale ve İsa Heykeli:

Rio’nun bir küçüğü desek yanlış olmaz. Sahildeyken karşılaşabileceğiniz İsa heykeli, bir dağın zirvesinde kale ile birlikte sizleri bekliyor olacak. Mükemmel bir manzara olanağını yakalayacağınız bu bölgede, gezi rotanız mutlaka heykel ve kaleye çıksın diyoruz.

San Sebastıan’da Yeme İçme

Bask bölgesi, dünyanın en önemli mutfağıdır. Et yemekleri, deniz ürünleri, şarküteri, kahvaltılıklar, özel şarapların harmanlandığı mükemmel bir lezzet sizi bekliyor olacak. Pinço olarak bilinen bar atıştırması, en bilindik lezzetleri arasında yer alıyor ama bu bölgeye yapılacak ziyarette daha fazla detayı bulabilmeniz mümkün.

San sebastian ulaşım:

Tren ve otobüs bu şehre tek ulaşım olarak göze çarpıyor. Tren seferlerinin sık olduğunu söyleyebiliriz. Şehir içi ulaşım içinse en iyi yöntem yürüyüş olacaktır.

Tavsiyeler

Bu şehir kesinlikle pahalı bir şehir. Bu sebeple bütçe ayarlamanızı son derece doğru yapmanız gerekecektir. Zengin turistlerin bölgeye akın etmesi, nitekim bu bölgenin zengin şehri ünvanını elde etmesine sebep olmuş. Bu sebeple kısa turlar halinde şehir gezisini tutmak son derece faydalı olacaktır. Denizi ise oldukça güzel ve tavsiye edilir olacaktır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.