Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

Tayland’ın Mucizevi Adaları

Ankara’da Mutlaka Görmeniz Gereken 12 Müze

Schengen Vizesine Bireysel Nasıl Başvurulur?

Yurtdışı Seyahat Rehberi 17 Mart 2017
180 views

Avrupa ülkelerinde seyahat etmek en çok ihtiyaç duyacağınız belge Schengen vizesi olacaktır. Acenteler bu hizmeti verse de ekonomik olmadığı için çoğu kişi tedirginlik yaşar.

Schengen vizesi başvurusunu kendi başınıza da yapabilirsiniz. Zaten tamamlanması gereken tek şey belgeler olacaktır. Yani anlayacağınız bir acenteye verdiğinizde sadece işin zahmetinden kurtulursunuz, geriye kalan işlem ve prosedürler aynıdır. Kendiniz başvuruda bulunacaksanız ve yorulmayı da göze alıyorsanız, Schengen vizesine bireysel nasıl başvurulur? Yazısını okumaya koyulun…

Schengen vizesi bireysel nasıl başvurulur

Paris, Berlin, Roma, Barcelona, Amsterdam gibi toplam 26 Avrupa ülkesinde seyahat etmek için ihtiyaç duyulan Schengen Vizesi, son zamanlarda bir sektör haline geldi neredeyse. Tur acenteleri bu hizmeti ek ücret karşılığında veriyorlar. Başvuruda bulunurken istenen evraklar aynıdır. Yani; uçak bileti (gidiş-dönüşlü), otel rezervasyon belgeniz ve gerekli harç… bu üç belgeyi tamamladı iseniz geride sadece resmi prosedürler kalıyor. Bunlar da emin olun ki abartıldığı kadar zor değil.

Schengen Vizesi

Schengen vizesi başvurusunda bulunanlara İngilizce ve Türkçe forumlar sunulur. İngilizce olduğuna bakmayın. Zaten aşina olduğunuz kelimelerdir. Çok zorlanırsanız, Google’nin çeviri özelliğini kullanarak da basit bir şekilde forumu doldurabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra yapmanız gereken online vize randevusu almak olacaktır.

Schengen Vizesi

Online vize randevusu nasıl alınır?

Teknoloji dünyasında yaşamamız, her anlamda işlerimizin kolaylaşmasında büyük bir yardımcı olarak hayatımızı kolaylaştırıyor. Vize işlemlerinde de kendini gösteren online hizmetler sayesinde, vize işlemlerini tamamlamak çok daha kolay. Yani eskisi gibi konsolosluklarda sıraya girmek gibi bir derdiniz yok. Sadece yapmanız gereken evinizden veya ofisinizden idata.com.tr/tr, www.vfsglobal.com/  veya www.kosmosvize.com.tr/page/84/Anasayfa.html site adreslerinden başvurunuzu yapmak olacaktır. Bu üç farklı özel acente değil, sadece konsoloslukların yükünü hafifleten yerlerdir.

Schengen Vizesi

Avrupa’nın görülmeye değer ülkelerinde seyahat ederken herhangi bir sorunla karşılaşmamak ve dilediğiniz gibi ülkelerin renkli hayatını, değişik kültürlerini yerinde tanıma imkanı tanıyabilirsiniz. Tabi ki Avrupa’ya gidiş amacınız tatil ise. Bir de iş seyahati için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Burada istenen evraklar daha farklıdır.

Bazı şeyleri gözümüzde çok büyütmekten başka bir şey yapmayız. Oysa Schengen vizesi de gözde çok büyütülmesine rağmen yukarıda anlattığımız kadar kolaydı.

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Schengen Vizesiyle Gezebileceğiniz Ülkeler - Seyahat Rehberi on 29 Nisan 2017

İlginizi Çekebilir
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
75 views
Orta Çağ’ın Yıldızı; Floransa

Orta Çağ’ın Yıldızı; Floransa

23 Haziran 2017
52 views
Yok Olacak Cennet: Maldivler

Yok Olacak Cennet: Maldivler

14 Haziran 2017
105 views
8 Adımda PRAG Keşfi

8 Adımda PRAG Keşfi

14 Haziran 2017
102 views
Bunlar da var!
Varşova’da bir gün;

Varşova’da bir gün;

2 Aralık 2015
1.616 views
Donetsk Gezi Rehberi

Donetsk Gezi Rehberi

30 Kasım 2015
643 views
Bilecik’te gezilecek 4 yer

Bilecik’te gezilecek 4 yer

13 Ocak 2017
227 views
Türkiye’deki En Meşhur 3 Cadde

Türkiye’deki En Meşhur 3 Cadde

4 Ocak 2017
251 views
Plajda Balık Tutma Keyfi: Ekincik Koyu

Plajda Balık Tutma Keyfi: Ekincik Koyu

23 Aralık 2016
319 views
Arnavutluk Gezi Rehberi 2. Bölüm Tiran;

Arnavutluk Gezi Rehberi 2. Bölüm Tiran;

17 Kasım 2015
1.728 views
Gazimagosa’da tatile ne dersiniz?

Gazimagosa’da tatile ne dersiniz?

20 Nisan 2017
137 views