Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Seyahat Etmelik Masal Tadında Olan 10 Kasaba

Yurtdışı Seyahat Rehberi 16 Mart 2017
362 views

Bazen şehir hayatından bunalıp, kafanızı dinleyeceğiniz sakin bir kasabanın hayalini kurarsınız. Böyle bir kasabada geçireceğiniz bir kaç gün bütün bir senenin stresini üzerinizden atmanızı sağlayabilir. 

Biz de dünya üzerinde size kendinizi çok iyi hissettirecek, bir daha ayrılmak istemeyeceğiniz kasabaları araştırdık. Dilerseniz sizler için hazırladığımız masal tadındaki 10 kasabadan oluşan listemize hemen geçelim.

1.Hallstatt, Avusturya

Hallstaff

Muhteşem binaların yanında kartpostallık fotoğraflar çekmek, meydanındaki hediyelik eşya dükkanlarından çok güzel hatıralar almak isterseniz bu kasaba tam size göre. Beinhaus denen ilginç kemik evi görmek ve gölde tura çıkmak çok keyifli olacak.

2.Bled, Slovenya

Bled

Triglav Milli Parkı’nın içinde bulunan bu sevimli kasabaya hayran kalacaksınız. Her mevsiminde ayrı bir güzelliğe sahip bu kasabayı kış ve sonbahar mevsiminde de mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

3.Annecy, Fransa

Annecy

Fransa’nın en güzel köşelerinden biri olan bu güzel kasabaya özellikle kayak sporuyla ilgilenen kişiler bayılacak. Kayak yaptıktan sonra güzel bir kahve eşliğinde sevdiklerinizle keyifli bir sohbet size çok iyi gelecek.

4.Manarola, İtalya

Manarola

Geçim kaynağı şarapçılık ve balıkçılık olan bu kasabada evlerin önünde araba yerine teknelerin park ettiğini görünce çok şaşıracaksınız. İtalya’nın kuzeybatısındaki kasabaların en ilgi çekici olan bu yer balayı yapacak çiftler için de oldukça güzel bir alternatif.

5.Köyceğiz, Muğla

Köyceğiz

Çok güzel Rum evlerini görebileceğiniz ülkemizin bu şirin kasabası emekli olduktan sonra yerleşmek isteyeceğiniz bir yer. Sakinlik ve huzur arayanlar Köyceğiz’de aradığını fazlasıyla buluyor.

6.Reine, Norveç

Reine

Sadece fotoğraflarına bakınca bile bu kasabada yaşlanmak isteyebilirsiniz. Çekici bir balıkçı kasabası olan Reine, her yıl birçok turisti ağırlamaktadır.

7.Gasadalur, Danimarka

Gasadalur

Faroe Adaları’nda bulunan bu mekanı gördüğünüzde yer yüzündeki cennetin burası olduğunu düşünebilirsiniz. Eğer bir kasabada huzurlu bir tatil planlıyorsanız listenize Gasadalur’u mutlaka eklemelisiniz.

8.Jiuzhaigou, Çin

Jiuzhaigou

Çin’in Tibet bölgesinde 3500 metre yükseklikteki Jiuzhaigou’yu görünce bu tabiat harikasına hayran kalacaksınız. Burayı görüp de hayran kalan insanların haklı olduğunu anlamak için kasabanın fotoğraflarına bakmanız yeterli olacaktır.

9.Albarracin, İspanya

Albarracin

İspanya deyince zihnimizde canlanan Ortaçağ imajını görmek için bu kasabayı mutlaka görmelisiniz. Ortaçağ mimarisiyle şekillenmiş kasabada geçireceğiniz birkaç gün sonunda bu kasabadan ayrılmak istemeyeceğinizden eminiz.

10.Marsaxlokk, Malta

Marsaxlokk

Malta’nın liman kentlerinden biri olan Marsaxlokk özellikle deniz tutkunlarının çok seveceği bir kasaba. Kasabada oldukça taze birçok farklı çeşitte balığı deneme şansı da bulabilirsiniz.

Siz de hemen bavulunuzu hazırlayın ve uçak biletinizi alarak kafanızı dinleyeceğiniz bir kasabaya doğru yola çıkın. Kim bilir o huzurlu kasabadan belki bir daha hiç dönmek istemezsiniz 🙂

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
87 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
102 views
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
162 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
121 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
258 views