Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Sınırsız eğlencenin adresi; Mykonos adası

Yurtdışı Seyahat Rehberi 15 Kasım 2015
1.877 views

Son dönemlerin en popüler tatil destinasyonlarının başında Mykonos adası gelmektedir. Yunan adaları içinde en çok tercih edilen bölgelerden olan Mykonos, önemli mavi yolculuk güzergahında bulunmasıyla her yıl yüzbinlerce turiste ev sahipliği yapar. Mükemmelliğin en güzel örneğini sergileyen, sınırsız gece hayatıyla eşsiz bir tatil deneyimini sizlerle paylaşan bu güzel ada, gezip görülecek yerleri, eşsiz plaj ve kumsalları, mükemmel denizi ve muhteşem tarihiyle geçmişten günümüze ulaşan bir kültür elçisi olmanın yanı sıra, harika bir tatilin de ilk adımını oluşturmakta. Kısacası Mykonos, çılgın bir tatilin dünya üzerinde ki bilinen tek adresi konumunda.

Mykonos adasında her türlü aktiviteye ulaşmanız son derece kolay. Cinsel tercihiniz ne olursa olsun, ada halkının ilgilendiği tek konu turizm. Bu sebeple her türlü olanağın yaşanabildiği ender yerlerden birisi. Beyaz badanalı evleri, rengarenk begonviller, sardunyalarla süslü evler, eşsiz plajlar, mükemmel deniz ve çılgın gece hayatı bu ada da karşılaşabileceğiniz bazı şeyler olarak karşınıza çıkar.

Gezip görülecek yerler;

Mykonos küçük bir adadır. Bunun yanı sıra turizmde çok önemli bir bölgeyi teşkil etmektedir. Bu küçük ada da 15 civarı gezip görülecek plaja rastlamanız mümkün. Mykonos adasının en popüler plajları arasında Paradise(cennet), Super Paradise, Agrari ve ya Elia’ya yer alır. Bununla birlikte Folklör müzesi, Arkeoloji müzesi, Deniz müzesi, Kültür müzesi, Parapotiani Kilisesi görebileceğiniz bazı güzelliklerden bir kaçı olarak karşınıza çıkar.

Nasıl ulaşılır;

Mykonos adasına gitmek için Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden kalkan feribot ve mavi yolculuk teknelerini kullanabilirsiniz. En çok kalkış yapılan limanlar arasında Marmaris, Didim, Fethiye gibi bölgeler yer alıyor. Bu bölgelerden kolaylıkla kısa bir mavi yolculuk ile Mykonos adasına ulaşabilmeniz mümkün.

Tavsiyeler;

Mykonos adası yukarıda da belirttiğimiz gibi son dönemin en popüler destinasyonlarından birisidir. Özellikle jet sosyete diye tabir edilen ünlülerin uğrak mekanları arasında kendine yer bulur. Bu ada, sınırsız eğlencenin en bilindik adresi olması sebebiyle, dünyanın her yerinden ve farklı kültürlerden insanı misafir eder. Ada da eğlence hayatı mükemmel derecede geniş ve kimsenin size karışmayacağı bir tarzı vardır. Gece hayatı ile ünlü olan bu bölgede yeni dostluklar edinebilir, mükemmel tatil kendiniz için cennete çevirebilirsiniz. Dilerseniz plajın ve denizin keyfini çıkarın, dilerseniz sınırsız eğlenceye kendinizi kaptırın; unutmayın Mykonos ne isterseniz size onu verecek güzelliğe sahiptir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Dindarların şehri; Bhaktapur

Dindarların şehri; Bhaktapur

3 Aralık 2015
574 views
Sivas Seyahatinde Görülecek 4 Medrese

Sivas Seyahatinde Görülecek 4 Medrese

15 Mayıs 2017
312 views
Gulet ustalarının şehri; Bozburun

Gulet ustalarının şehri; Bozburun

26 Ekim 2015
746 views
İzmir’in güzel ilçesi Yeni Foça

İzmir’in güzel ilçesi Yeni Foça

15 Nisan 2017
208 views
Lüksün ihtişamını hissedin; Kemer

Lüksün ihtişamını hissedin; Kemer

16 Kasım 2015
1.717 views
Tarsus Şelalesi ve Roma Mezarları

Tarsus Şelalesi ve Roma Mezarları

24 Mart 2017
256 views
Yüzen şehir Venedik

Yüzen şehir Venedik

3 Mayıs 2017
213 views
Cadılar bayramı için Avrupa rotaları

Cadılar bayramı için Avrupa rotaları

20 Aralık 2015
780 views