Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Tarih, sanat, mükemmellik; Barcelona Gezi Rehberi

Yurtdışı Seyahat Rehberi 27 Kasım 2015
870 views

Barcelona Avrupa’nın en güzel şehirlerinden birisidir. Kültür, tarih, doğa, gece hayatı, futbol, spor, deniz, sanayi, yemek; ne arıyorsanız bu güzel şehirde hepsine kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkün. Bu şehri gezmeden önce öğrenmeniz gereken bir kural vardır; Barcelona Katalanya’dır. Eşsiz bir kültüre, mükemmel bir tarihe ve birbirinden ilginç yapılara sahip olan bu şehri, gezip görebilmek için bir hayli fazla zaman ayırmanız gerekiyor. Gelelim peyder pey bu şehri size anlatmaya;

Barselona’da Gezilecek Yerler

Barcelona, mükemmel bir uyumu sizlere yansıtacaktır. Gezilip görülmesi gereken yerlerin sayısı o kadar fazladır ki, listeler halinde bu eşsiz şehri sıralamaya kalksak sanırım işin içinden çıkamayacağımız bir hale dönüştüreceğizdir. Zaten bu şehirde eğer bir gezi planınız yoksa, kaybolmak içten bile değildir ama korkmayın! Kaybolmak, bu şehir de en kötü şey değil. Aksine çok daha fazla keyif alabileceğiniz uygulamaları beraberinde getirecektir. Park Guell, ilk durağınız olmalıdır. Peri masallarından fırlayıp çıkan bu eşsiz bölgeyi gezmeden Barcelona’yı gezdim demeyin. Önemli duraklardan birisi de Barri Gotik olarak bilinen ve muhteşem gotik mimariye sahip, aynı zaman da farklı kültürlerin izlerini taşıyan yansımayı görmelisiniz. Şehrin sembolü ise La Sagrada Falilia olarak bilinen tarihi eserdir. Gündüz ayrı akşam ayrı bir güzelliği sizlere sunacak ve mükemmel işçiliğe tanıklık edeceksiniz. La Rambla meydanı ise tıpkı İstiklal havasını sizlere sunacaktır. Barcelona’nın gece hayatı bu bölgede atıyor. Bunun yanı sıra ressamlar, sokak sanatçıları, müzisyenler, cambazlar hep bu bölgede sizlerin karşısına çıkacak ve muazzam bir tatil deneyimi yaşatacaktır. Burada dikkat etmeniz gerekense, Afrika’dan gelen ama tutunamayan insanlarla karşılaşma olasılığınız çok fazla. Özellikle sokaklarda kadın pazarlayanlar canınızı sıkabilir. İspanya’ya geldiğiniz de belki de ilk düşündüğünüz şeylerden bir tanesi Boğa güreşi arenaları olacaktır. Bolca görebileceğiniz bu uygulamalar, belli dönemlerde boğa güreşlerini izlemenize olanak tanıyabilir. Dali müzesi, şehrin en önemli meydanı olan Plaça De Catalunya, Montjuik tepesi, La boqueria, Passeig de Garcia caddesi görebileceğiniz başka alanları oluşturmaktadır.

Futbol bu şehir için oldukça önemli bir aktivite. Eğer futbol sevginiz varsa tavsiyemiz Nou Camp stadyumunu ziyaret etmeniz olacaktır. 20 Euroluk bir giriş ücretiyle birlikte 100 bin kişilik dünyanın en büyük stadyumunu görebilir, içerisinde ki müze, tribünler, soyunma odaları, 3d filmlerin bulunduğu tanıtımlar gibi çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Barcelona, kumsallarıyla da güzel bir şehir. Eğer uygun dönemde gidiyorsanız küçükde olsa bir kaçamak yaşamanızı tavsiye ediyoruz.

Barcelona Şehir İçi Ulaşım

Ulaşımın en kolay sağlandığı şehirlerden birisidir. Bu sebeple korkuya gerek kalmayacaktır. Müthiş bir ağa sahip olan bu şehirde metro, otobüs, taksi ne ararsanız bulabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
80 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
97 views
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
155 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
116 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
250 views
Bunlar da var!
10 Gerekli Seyahat Tavsiyesi

10 Gerekli Seyahat Tavsiyesi

14 Mart 2017
376 views
Hostel rezervasyon siteleri;

Hostel rezervasyon siteleri;

13 Aralık 2015
928 views
Tatil ve Zeytinin başkenti; Ayvalık

Tatil ve Zeytinin başkenti; Ayvalık

25 Ekim 2015
1.170 views
Beyrut Gezi Rehberi

Beyrut Gezi Rehberi

29 Kasım 2015
1.494 views
Kış tatilinin yeni gözdesi; Ilgaz dağı

Kış tatilinin yeni gözdesi; Ilgaz dağı

8 Aralık 2015
1.226 views
Türkiye’nin tatil cenneti Side

Türkiye’nin tatil cenneti Side

22 Kasım 2015
2.558 views
Ayvacık, Samsun

Ayvacık, Samsun

10 Haziran 2017
345 views