Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Tarih, sanat, mükemmellik; Barcelona Gezi Rehberi

Yurtdışı Seyahat Rehberi 27 Kasım 2015
836 views

Barcelona Avrupa’nın en güzel şehirlerinden birisidir. Kültür, tarih, doğa, gece hayatı, futbol, spor, deniz, sanayi, yemek; ne arıyorsanız bu güzel şehirde hepsine kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkün. Bu şehri gezmeden önce öğrenmeniz gereken bir kural vardır; Barcelona Katalanya’dır. Eşsiz bir kültüre, mükemmel bir tarihe ve birbirinden ilginç yapılara sahip olan bu şehri, gezip görebilmek için bir hayli fazla zaman ayırmanız gerekiyor. Gelelim peyder pey bu şehri size anlatmaya;

Barselona’da Gezilecek Yerler

Barcelona, mükemmel bir uyumu sizlere yansıtacaktır. Gezilip görülmesi gereken yerlerin sayısı o kadar fazladır ki, listeler halinde bu eşsiz şehri sıralamaya kalksak sanırım işin içinden çıkamayacağımız bir hale dönüştüreceğizdir. Zaten bu şehirde eğer bir gezi planınız yoksa, kaybolmak içten bile değildir ama korkmayın! Kaybolmak, bu şehir de en kötü şey değil. Aksine çok daha fazla keyif alabileceğiniz uygulamaları beraberinde getirecektir. Park Guell, ilk durağınız olmalıdır. Peri masallarından fırlayıp çıkan bu eşsiz bölgeyi gezmeden Barcelona’yı gezdim demeyin. Önemli duraklardan birisi de Barri Gotik olarak bilinen ve muhteşem gotik mimariye sahip, aynı zaman da farklı kültürlerin izlerini taşıyan yansımayı görmelisiniz. Şehrin sembolü ise La Sagrada Falilia olarak bilinen tarihi eserdir. Gündüz ayrı akşam ayrı bir güzelliği sizlere sunacak ve mükemmel işçiliğe tanıklık edeceksiniz. La Rambla meydanı ise tıpkı İstiklal havasını sizlere sunacaktır. Barcelona’nın gece hayatı bu bölgede atıyor. Bunun yanı sıra ressamlar, sokak sanatçıları, müzisyenler, cambazlar hep bu bölgede sizlerin karşısına çıkacak ve muazzam bir tatil deneyimi yaşatacaktır. Burada dikkat etmeniz gerekense, Afrika’dan gelen ama tutunamayan insanlarla karşılaşma olasılığınız çok fazla. Özellikle sokaklarda kadın pazarlayanlar canınızı sıkabilir. İspanya’ya geldiğiniz de belki de ilk düşündüğünüz şeylerden bir tanesi Boğa güreşi arenaları olacaktır. Bolca görebileceğiniz bu uygulamalar, belli dönemlerde boğa güreşlerini izlemenize olanak tanıyabilir. Dali müzesi, şehrin en önemli meydanı olan Plaça De Catalunya, Montjuik tepesi, La boqueria, Passeig de Garcia caddesi görebileceğiniz başka alanları oluşturmaktadır.

Futbol bu şehir için oldukça önemli bir aktivite. Eğer futbol sevginiz varsa tavsiyemiz Nou Camp stadyumunu ziyaret etmeniz olacaktır. 20 Euroluk bir giriş ücretiyle birlikte 100 bin kişilik dünyanın en büyük stadyumunu görebilir, içerisinde ki müze, tribünler, soyunma odaları, 3d filmlerin bulunduğu tanıtımlar gibi çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Barcelona, kumsallarıyla da güzel bir şehir. Eğer uygun dönemde gidiyorsanız küçükde olsa bir kaçamak yaşamanızı tavsiye ediyoruz.

Barcelona Şehir İçi Ulaşım

Ulaşımın en kolay sağlandığı şehirlerden birisidir. Bu sebeple korkuya gerek kalmayacaktır. Müthiş bir ağa sahip olan bu şehirde metro, otobüs, taksi ne ararsanız bulabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Narlıkuyu Mozaik Müzesi

Narlıkuyu Mozaik Müzesi

27 Mayıs 2017
146 views
Osmaniye’de gezilecek yerler

Osmaniye’de gezilecek yerler

2 Şubat 2017
277 views
Giethoorn Gezi Rehberi

Giethoorn Gezi Rehberi

21 Nisan 2017
239 views
Son dönemin gözdesi; Kartalkaya

Son dönemin gözdesi; Kartalkaya

9 Aralık 2015
1.418 views
2017 Alternatif Tatil Yerleri

2017 Alternatif Tatil Yerleri

19 Nisan 2017
249 views
Nevşehir Kalesi

Nevşehir Kalesi

24 Haziran 2017
87 views
Cennet bahçesinden çıkma Kaş plajları

Cennet bahçesinden çıkma Kaş plajları

6 Aralık 2015
1.407 views
Ezel Beach Hotel İncelemesi

Ezel Beach Hotel İncelemesi

4 Nisan 2017
1.678 views