Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Tarihe Yolculuk: Prag Gezilecek Yerler

Yurtdışı Seyahat Rehberi 21 Mart 2017
242 views

Farklı bir destinasyonda, değişik kültürler ve değişik yaşamlar… Burası Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag…

Prag, kendine has gelenekleri ve yaşam değerleriyle ön plana çıkan bir kenttir. Tarihi anlamda bir hayli kalabalık değerlere sahip olan kent, romantik yönleriyle ön plana çıkar ve ziyaretçilerine güzelliklerini cömertçe sunar. Her yanında farklı renkler, her alanında değişik bir dönemden günümüze kadar gelen tarihi eserler. Değerler bakımından çok az kent burayla boy ölçüşebilir. Charles Köprüsü ve köprünün her yanını süsleyen heykeller, kendi başlarına otantik bir görünüm katıyor Prag’a…

Astronomik Saat

Astronomik Saat

Üç farklı medeniyetin mimari izlerine sahip olan Prag; Gotik, Rönesans ve Barok mimarisini en iyi şekilde inceleyebileceğiniz bir kenttir. Dünyanın dört bir yanından gelen misafirler kentin meydanı ve şehrin diğer yanları, mimari tasarımların ihtişamı ve tarihin farklı sayfalarından günümüze ulaşan desenleriyle doludur. Tatilini nostaljik ve bir o kadar romantik geçirmek isteyenler için kesinlikle önerebileceğiniz bir destinasyondur Prag.

Old Town

Old Town

Prag, geçmişin izlerini günümüze taşırken sadece belli özel bölgelerde değil, insanların konakladığı evlerde de bu mimariyi en iyi şekilde gösteriyor. 19. Yüzyıl mimarisinin evlere dökülmüş halini görmek, Barok tarzının eşsiz güzelliğini incelemek için uğranılacak tek noktadır demem sanırım yerinde bir benzetme olacaktır.

Prag Kalesi

Prag Kalesi

Renkli ve gizemli tarihi günümüze taşıyan Prag, bir de modern yapılanması ile de kendinden söz ettiren bir destinasyondur. Eğlenceler, etkinlikler, aktiviteler, gece hayatı, canlı ve eğlenceli ortamları ile misafirlerini en iyi şekilde ağırlayan Prag, Avrupa’da en çok gezilmeyi hak eden mükemmel yerlerden biridir. Tabi tüm bunları söylerken bir de küçük bir anekdotta bulunmadan geçmemem gerekiyor. Prag; kısa sürede gezip görebileceğiniz yerlerden biri değildir.

St. Vitus Katedrali

St. Vitus Katedrali

Prag Gezilecek Yerler

Bir üst bölümde de değindiğim gibi Prag, kısa sürede gezilip görülecek bir yer değildir. Geniş zaman ayrılması gereken bir destinasyondur. Özellikle de tarihi yerleri kısa sürede gezilecek kadar az değil. 14. Yüzyılda Kutsal Roma İmparatoru IV. Charles tarafından yaptırılan Prag Kalesi (Hradcani), St Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, kentin görülmeye değer UNESCO (Dünya Mirasları Listesi)’da yer alan tarihi değerleridir. Burada zaman geçirmek, hem tarihin gizemli yönlerine akmak adına hem de nostaljik bir tatil yapmak açısından bir hayli keyiflidir.

Prag Kalesi Katedrali

Prag Kalesi Katedrali

Kentin her köşesinde vakit geçirmek için oyalanabileceğiniz bir şeyler, tarihi izler görebilirsiniz. Old Town (Eski Kent), Mala Strana (Azınlıklar Bölgesi) ve New Town (Yeni Kent) gibi yerler, şehrin turistler tarafından en çok gezilen yerleridir.

Mala Strana

Mala Strana

Çek Cumhuriyeti’nin gezmeye doyamayacağınız kenti Prag ile zamanın nasıl geçtiğine anlam veremeyeceğinizden emin olun. Burada zaman, tarih ve eğlence yönüne doğru akıyor…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
83 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
98 views
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
156 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
119 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
253 views
Bunlar da var!
Gölün Pembesi mi?

Gölün Pembesi mi?

21 Nisan 2017
446 views
İlham ve Asaletin şehri; Edinburgh

İlham ve Asaletin şehri; Edinburgh

23 Kasım 2015
924 views
Litvanya’nın kalbi; Vilnius Gezi Rehberi

Litvanya’nın kalbi; Vilnius Gezi Rehberi

26 Kasım 2015
1.750 views
San Sebastian Gezi Rehberi

San Sebastian Gezi Rehberi

28 Kasım 2015
1.047 views
Huzurlu tatilin adresi Gökçeada

Huzurlu tatilin adresi Gökçeada

5 Kasım 2015
1.658 views
Giethoorn Gezi Rehberi

Giethoorn Gezi Rehberi

21 Nisan 2017
319 views