Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Tayland’ın ihtişamlı 8 adası

Yurtdışı Seyahat Rehberi 27 Nisan 2017
275 views

Orta Asya’nın en çekici noktalarına sahip Tayland, yılın neredeyse 365 günü tatil yapmaya elverişli bir yerdir.

Doğa ile baş başa kalmak, denizin keyfini dilediğinizce çıkartmak, dalış meraklısı iseniz en derinlere dalmak ve tabi ki güneşin sıcak enerjisini hissetmek istiyorsanız da Tayland’ın sahip olduğu en güzel 8 adası hakkında sizlere sunacağım bilgileri değerlendirin.

  1. Koh Samet

Koh Samet

Tayland’ın ezber bozan adalarından biri olan Koh Samet Adası, ihtişamlı güzelliği ile gidenleri kendine hayran bırakan bir yerdir. Bangkok merkezine 220 km. uzaklıkta yer alan ada, 13.1 km² yüzölçümüne sahip, Rayong Vilayeti’ne bağlıdır.

  1. Koh Yao Yai

Koh Yao Yai

Doğa aşığı olanlara önerilebilecek Tayland adalarından biri Koh Yao Yai Adası’dır. Bu ada, tam anlamıyla doğa severlerin mutlaka görmeleri gereken yerlerden biridir. Sakinliği ve sessizliği ile ön plana çıkan Yao Yai, belki de bu yönünden dolayı turistlerin tercih etmesini etkiliyor.

  1. Koh Tao

Koh Tao

Dalış yapmayı sevenler, denizde vakit geçirmeyi sevenler veya balık avlamayı sevenler için Tayland’ın Koh Tao Adası önerilebilecek en muhteşem yerlerden biridir. Adada dalış yapacağınız noktaların ihtişamlı güzelliği baş döndürücü yönleriyle kendini gösteriyor. Sairee Plajı’nın burada yer alması; restoran, kafeterya ve eğlence merkezlerine gitmek fırsatını beraberinde getiriyor.

  1. Similan Adaları

Similan Adaları

Andaman Denizi’nin müthiş güzelliklerini incelemek, doğa harikası bir ortamda iken ormanın yeşili, denizin mavisi ve kuşların cıvıltısı ile bir arada bulunmak isteyenler için harika bir rota oluşturan Similan Adaları, 9 adadan oluşan takımadalardır. Mükemmel bir tatil deneyimi için Tayland’ın en güzel 8 adasından olan bu yeri mutlaka inceleyin derim.

  1. Koh Chang

Koh Chang

Huzur dolu bir tatil, sessizliğin sesini dinlemek ve terkedilmiş plajlarda deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkartmak… Evet, böyle bir yeri biliyorum. Tayland’ın en çok yağmur alan, engel parkurlarıyla dolu yollara sahip Koh Chang Adası, kesinlikle tüm bunlardan daha fazlasını sunan yönleriyle ön plana çıkıyor.

  1. Koh Phi Phi

Koh Phi Phi

Beyaz kumsalları mavi ile örten deniz, sessizliğini turistlerin eğlence çığlıklarıyla bozan güzelliği ve tabi ki mükemmel bir tatil için tercih sıralamasında ilk yeri tutan Koh Phi Phi, Tayland’ın en görülesi 8 adasından biridir. Burada geçireceğiniz vakitlere hayranlık duyacak, bir daha ki tatilin yolunu gözleyeceksiniz.

  1. Koh Samui

Koh Samui

Kuzeydoğusunda hareketlilik, güneyinde ise sessizliğin sesini barındıran Koh Samui, Tayland’ın turistlerce en çok ilgilendikleri adalarından biridir. “Samui” kelimesi, Çince “güvenli liman” anlamına geliyor. Güvenliği konusunda söyleyecek bir şey zaten yok. Ama zarafetini anlatmaya yetecek kelimelerin de olmadığını itiraf etmek gerekiyor. En iyisi bu güzellikleri görmek için yönünüzü Koh Samui Adası’na çevirin.

  1. Koh Phangan

Koh Phangan

Bohem yaşam tarzı, meditasyon ve tüm bunların az ötesinde çılgınca düzenlenen partiler. İki farklı dünyayı bir arada barındıran Koh Phangan, Tayland’ın en renkli ve en cümbüşlü adalarından biridir. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar düzenlenen eğlence programları, denizin mükemmel keyfi ve çok daha fazlasını bu adada bulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
89 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
103 views
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
168 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
123 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
265 views
Bunlar da var!
Bodrum ile keyifli tatiller

Bodrum ile keyifli tatiller

24 Nisan 2017
251 views
Arnavutluk Gezi Rehberi 2. Bölüm Tiran;

Arnavutluk Gezi Rehberi 2. Bölüm Tiran;

17 Kasım 2015
1.821 views
Couchsurfıng nedir?

Couchsurfıng nedir?

12 Aralık 2015
948 views
Sarıhan Kervansarayı, Kapadokya

Sarıhan Kervansarayı, Kapadokya

28 Mayıs 2017
180 views
Her dönemin trend kayak merkezi; Davraz

Her dönemin trend kayak merkezi; Davraz

8 Aralık 2015
1.683 views
Derinkuyu Yeraltı Şehri, Nevşehir

Derinkuyu Yeraltı Şehri, Nevşehir

17 Haziran 2017
216 views
Afrika ve Akdeniz’in cazibesi; Tunus

Afrika ve Akdeniz’in cazibesi; Tunus

17 Aralık 2015
630 views