Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Tayland’ın Mucizevi Adaları

Yurtdışı Seyahat Rehberi 18 Temmuz 2017
75 views

Pasifik ve Hint Okyanusu gibi dünyanın en güzel denizlerine kıyısı olan Tayland’ın en önemli özelliklerinden biri de dolayısıyla muhteşem plajları…

Turkuaz rengi denizi, inci gibi serili kumları ve 80 küsür adacıkları ile görenlerin hayran kaldığı bu tropik adalar, turistlerin favori tatil merkezlerinden… Sizler için Tayland’ın muhteşem güzellikteki adalarından bazılarını derledik. Gelin birlikte en popüler Tayland adalarını inceleyelim;

1- Phi Phi AdalarıTayland’ın diğer adalarına nazaran en popüler ve turistlerin birinci sırada tercih ettiği Phi Phi adası, heyecanlı Hollywood filmlerine sahne olan bir harikalar diyarı. Çok fazla ziyaretçi alan adanın belirli bir kapasiteden sonra ziyaretçi kabul etmediği de verilen bilgiler arasında…

2-Koh Phra Nang AdasıSaydam denizi, yumuşacık kumları ile Phra Nang Ada’sı görenleri kendine hayran bırakıyor. Yalnızca tekneyle ulaşım sağlanan adanın plajları da dünyaca ünlü ve çokça talep görüyor. Taylandlı balıkçıların adada yer alan mağaraya adaklar bıraktıkları da bilgilerimiz arasında. Demek ki bu muhteşem adanın kutsal bir yönü de var.

3- Koh Taho AdasıKoh Taho Adası’nın yalnızca bitki örtüsü ve coğrafyası bile tası tarağı toplamanız için yeterli. Bu şirin ada da Tayland’ın harika tropik bitki örtüsüne hayran kalacaksınız.

4-Koh Phip Don AdasıHarika seyyar masörlerin ve popüler dalış noktalarının olduğu adanın içerisinde bir de gizlenmiş resort otel yer alıyor. Tayland’ın saklı kalmış cennetlerinden biri olan bu adanın harika bir de plajı bulunuyor.

5- Koh Pak Bia Adası

Krabi adalarının iki tanesinin ortasında yer alan adalar arasındaki kumdan köprünün, bir an için cennette yürüyüş yaptığınızı hissettireceğinden emin olabilirsiniz.

6- Koh Poda Adası

Bu adanın en önemli özelliği 3 tarafınında plajlarla çevrili olması. Bir lagünün etrafına sarılı olan sığ kumsal görenleri hayrete düşürüyor. Etrafında dönen gelgit akıntılarından oluşan adanın şekli ve boyutu mevsimlere göre değiştiği gibi bazen muson aylarında denizin altında kaldığı söyleniyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Ülkenin tanıtım yüzü; Fethiye

Ülkenin tanıtım yüzü; Fethiye

3 Kasım 2015
1.653 views
İzmir’in Kalbi Çeşme’de Atıyor

İzmir’in Kalbi Çeşme’de Atıyor

13 Aralık 2016
420 views
Konya Seyahatinde Gidilecek Eşsiz 5 Yer

Konya Seyahatinde Gidilecek Eşsiz 5 Yer

11 Aralık 2016
283 views
4 Mevsim Tatil!

4 Mevsim Tatil!

7 Nisan 2017
237 views
Kızkalesi, Mersin

Kızkalesi, Mersin

12 Haziran 2017
153 views
Huzurun adresi; Altınoluk

Huzurun adresi; Altınoluk

24 Ekim 2015
815 views