Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Ukrayna’da vizesiz seyahat

Yurtdışı Seyahat Rehberi 21 Mart 2017
224 views

Değişik kültürler, farklı yüzler… İnsan hayatının seyahat kısmı çok hareketli geçen evrelerin ilkidir. Özellikle de gezginlik yapmayı sevenler içi farklı bölgelerde gezmek farklı bir keyiftir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, artık eskisi gibi kısıtlı yerlerde seyahat etmek yerine daha özgür ve geniş bir dünya üzerinde seyahat etme fırsatını yakalayabiliyorlar. Özellikle de bazı ülkelerle yapılan vizesiz geçiş anlaşmasıyla birlikte artık destinasyonların zenginliği açısından Türkiye’nin eskisine göre daha avantajlı bir ülke olduğunu söyleyebiliriz. Son olarak Ukrayna’ya vizesiz seyahat izninin çıkmasıyla, yılın her mevsiminde Ukrayna güzelliklerini değerlendirme fırsatı yakalanabiliyor.

Ukrayna'ya vizesiz seyahat

Ukrayna’da harika yerler sizi bekliyor

Avrupa’nın en çok turist çeken ülkesi Ukrayna; doğası, kültürel yaşamı ve etkinlikleri ile gezilmeyi en çok hak eden destinasyonlardan biridir. Sahil şeritleri ve bilhassa doğasının sunduğu enfes atmosfer, ülkeye gidenlerin başını döndürür adeta. Her yıl 20 milyondan fazla ziyaretçi çeken Ukrayna, özellikle Avrupa, Orta Doğu, ABD ve Kanada’dan gelen misafirlerin akınına uğruyor. Tabi Türkiye’den gidişlerde vizenin kaldırılmasıyla birlikte artık ülkemizden de fazlaca turistin Ukrayna’da tatil yapacağını belirtmemiz gerekiyor.

Ukrayna'ya vizesiz seyahat

Kültürel açıdan bir hayli zengin olan Ukrayna, doğal açıdan da zengin bir ülkedir. Kendi başına Karpat Dağları bile değerlendirilmesi gereken bir alanı kapsıyor. Kayak yapmak, doğa yürüyüşü, tırmanış, göl alanlarında balık avlama gibi birçok aktivite bir arada yapılabilir.

Ukrayna'ya vizesiz seyahat

Ukrayna her anlamda gezilecek bir ülkedir

Ukrayna, coğrafi konum olarak büyük bir kısmı Avrupa kıtasında yer alan bir ülkedir. Kozmopolit bir yaşamı olmasa da geçmiş döneminin uzun olmasından dolayı günümüze kadar gelebilmiş birçok kültürel ve inançsal bakımdan ziyaret edilebilir yerlere sahiptir. Antik kale kalıntıları, tarihi parklar, Ortodoks, Katolik ve Protestan kiliseler, camiler ve sinagoglar, ülkeyi gezerken tatile renk katacak değerler arasında değerlendirilebilir.

Ukrayna'ya vizesiz seyahat

Hali hazırda Ukrayna seyahatinde vizenin şart koşulmaması durumu söz konusu iken Ukrayna’ya bir gezi düzenlemek akıllıca olacaktır. Zengin kültürü, sıcak insanları ve gezilecek yerleri ile gezi günlerinize renk katmak için tercihlerinizi arasına almanızı öneriyorum.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
4 Mevsim Tatil!

4 Mevsim Tatil!

7 Nisan 2017
233 views
Huzurun adresi; Altınoluk

Huzurun adresi; Altınoluk

24 Ekim 2015
814 views
Kaş’ta Görmeniz Gereken 10 Yer

Kaş’ta Görmeniz Gereken 10 Yer

10 Haziran 2017
191 views
Yeşillikler İçinde Sümela

Yeşillikler İçinde Sümela

25 Aralık 2016
290 views
Teleferikten Olympos

Teleferikten Olympos

24 Aralık 2016
279 views
Huzurlu tatilin adresi Gökçeada

Huzurlu tatilin adresi Gökçeada

5 Kasım 2015
1.614 views
Anadolu’da Görmeniz Gereken 5 Şehir

Anadolu’da Görmeniz Gereken 5 Şehir

20 Aralık 2016
326 views