Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Ukrayna’da vizesiz seyahat

Yurtdışı Seyahat Rehberi 21 Mart 2017
262 views

Değişik kültürler, farklı yüzler… İnsan hayatının seyahat kısmı çok hareketli geçen evrelerin ilkidir. Özellikle de gezginlik yapmayı sevenler içi farklı bölgelerde gezmek farklı bir keyiftir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, artık eskisi gibi kısıtlı yerlerde seyahat etmek yerine daha özgür ve geniş bir dünya üzerinde seyahat etme fırsatını yakalayabiliyorlar. Özellikle de bazı ülkelerle yapılan vizesiz geçiş anlaşmasıyla birlikte artık destinasyonların zenginliği açısından Türkiye’nin eskisine göre daha avantajlı bir ülke olduğunu söyleyebiliriz. Son olarak Ukrayna’ya vizesiz seyahat izninin çıkmasıyla, yılın her mevsiminde Ukrayna güzelliklerini değerlendirme fırsatı yakalanabiliyor.

Ukrayna'ya vizesiz seyahat

Ukrayna’da harika yerler sizi bekliyor

Avrupa’nın en çok turist çeken ülkesi Ukrayna; doğası, kültürel yaşamı ve etkinlikleri ile gezilmeyi en çok hak eden destinasyonlardan biridir. Sahil şeritleri ve bilhassa doğasının sunduğu enfes atmosfer, ülkeye gidenlerin başını döndürür adeta. Her yıl 20 milyondan fazla ziyaretçi çeken Ukrayna, özellikle Avrupa, Orta Doğu, ABD ve Kanada’dan gelen misafirlerin akınına uğruyor. Tabi Türkiye’den gidişlerde vizenin kaldırılmasıyla birlikte artık ülkemizden de fazlaca turistin Ukrayna’da tatil yapacağını belirtmemiz gerekiyor.

Ukrayna'ya vizesiz seyahat

Kültürel açıdan bir hayli zengin olan Ukrayna, doğal açıdan da zengin bir ülkedir. Kendi başına Karpat Dağları bile değerlendirilmesi gereken bir alanı kapsıyor. Kayak yapmak, doğa yürüyüşü, tırmanış, göl alanlarında balık avlama gibi birçok aktivite bir arada yapılabilir.

Ukrayna'ya vizesiz seyahat

Ukrayna her anlamda gezilecek bir ülkedir

Ukrayna, coğrafi konum olarak büyük bir kısmı Avrupa kıtasında yer alan bir ülkedir. Kozmopolit bir yaşamı olmasa da geçmiş döneminin uzun olmasından dolayı günümüze kadar gelebilmiş birçok kültürel ve inançsal bakımdan ziyaret edilebilir yerlere sahiptir. Antik kale kalıntıları, tarihi parklar, Ortodoks, Katolik ve Protestan kiliseler, camiler ve sinagoglar, ülkeyi gezerken tatile renk katacak değerler arasında değerlendirilebilir.

Ukrayna'ya vizesiz seyahat

Hali hazırda Ukrayna seyahatinde vizenin şart koşulmaması durumu söz konusu iken Ukrayna’ya bir gezi düzenlemek akıllıca olacaktır. Zengin kültürü, sıcak insanları ve gezilecek yerleri ile gezi günlerinize renk katmak için tercihlerinizi arasına almanızı öneriyorum.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
82 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
97 views
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
156 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
119 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
250 views