Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Yaşamayı bilenler için; Madrid Gezi Rehberi

Yurtdışı Seyahat Rehberi 27 Kasım 2015
945 views

İspanya’nın başkenti Madrid, son derece güzel bir bölge. Krallık binalarının uzandığı caddelerden yerel insanlara, çok sayıda değişikliği görebilmeniz mümkün. Muazzam bir kültür zenginliği sunan bu şehir, devlet binalarıyla, saraylarıyla, turistik değerleriyle ve mükemmel özellikleriyle sizleri bekliyor olacak. Kısacası Madrid, yaşamayı bilenler için biçilmiş kaftan. Madrid, herkese göre bir şeyleri bulabileceğiniz güzellikte. Şehir aşırı büyük olmasına rağmen gezi alanları iç içe ve mükemmel yakınlıkta. Bu sebeple gerçekleştirdiğiniz turlar kısa sürebilir.

Madrid’te Şehir İçi Ulaşım

Madrid içerisinde ana ulaşım yürümek olmalıdır. Bunun yanı sıra Metroyu tercih edebilirsiniz. Metro hatları başkentte oldukça yaygın. Metro ve otobüslerde kullanacağınız 10’lu biletler vardır. Bu biletler oldukça işinizi görebilecek yapıya sahiptir.

Madrid Gezilecek Yerler

Şehirde gezilecek son derece fazla mekan bulunuyor. Bunların arasında ilk akla gelen Puerto Del Sol olarak bilenen Güneş Kapısıdır. Şehir meydanında bulunan bu bölge, Romalılar döneminde kurulmuş. Turun başlangıç ve bitiş noktası da diyebiliriz nitekim her bölge, bir şekilde güneş kapısına çıkacaktır.

Palacio Real (Plaza Royal):

Madrid’in en önemli turistik noktalarından birisi olarak karşınıza çıkar. Aynı zaman da batı Avrupa’nın da en büyük sarayı olarak dikkat çekiyor. Turistik gezi için mükemmel bir alan.

Prado Museum:

Bu bölge, Avrupa’nın en önemli sanat galerisi olarak dikkat çekiyor. Müze içerisinde İspanyol ressamların birden fazla eseri bulunmakta. Eğer sanatla yakından ilgileniyorsanız dünya üzerinde mutlaka görmeniz gereken müzelerin başında burası gelecektir.

Plaza Mayor: Bu meydan avlulu meydanların en güzel örneklerinden birisi olarak dikkat çeker. Mükemmel bir alan sunan bu bölge, aynı zaman da önemli turistik alanların başında gelmektedir. Gitmeniz ve görmeniz gereken yerlerin başında kendine yer bulur.

Madrıd’te Gece Hayatı

Madrid, gezilecek alanları kadar gece hayatıyla da ünlü bir şehir. Bu sebeple mükemmel bir gece hayatının sizi beklediğini söylememiz gerekiyor. Gece kulüplerinde promosyon içkiler bulmak mümkün. Bu sebeple tercihinizi iyi yapmanızda fayda olacaktır. Yeme içme konusunda merkezi yerler pahalı olsa da salaş mahallelerde çok uygun fiyatlara eşsiz damak tadınıza uygun yiyecekler bulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Yeni dünyanın yeni şehri; Doha

Yeni dünyanın yeni şehri; Doha

27 Kasım 2015
1.327 views
Piramitler şehri Kahire

Piramitler şehri Kahire

19 Aralık 2015
1.098 views
Tisan (Aphrodisias), Silifke

Tisan (Aphrodisias), Silifke

7 Haziran 2017
268 views
Dünyanın en ilginç gölleri

Dünyanın en ilginç gölleri

12 Nisan 2017
374 views
Bembeyaz Bir Cennet Pamukkale

Bembeyaz Bir Cennet Pamukkale

15 Aralık 2016
310 views
Huzurun adresi; Avşa Adası

Huzurun adresi; Avşa Adası

31 Ekim 2015
2.235 views