Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Antik çağdan günümüze uzanan güzellik; Üçağız

Yurtiçi Seyahat Rehberi 23 Kasım 2015
840 views

Mavi koylarda denizin keyfini çıkarmak, yaşamın dinamiğini kazanmak, huzur dolu bir tatil mi yapmak istiyorsunuz? Üçağız sizin için eşsiz güzellikte bir imkanı sunuyor. Denizin pırıl pırıl mavi dokusunun yanında, yeşim çam ormanlarıyla kaplı eşsiz bir bölge olan, içerisinde ki tarihi dokusuyla da sizi sizden almaya yetecek Üçağız, hem önemli bir tatil bölgesi, hem önemli bir mavi yolculuk güzergahı olarak karşınıza çıkıyor.

Sessizliği, sakinliği ve huzuru arayanların tercihi konumunda ki Üçağız, Antalya’nın Demre ilçesine bağlı küçük ve şirin bir belde. Pek çok döneme ait tarihi eserleri barındıran, geçmişi binlerce yıl önceye uzanan, kültürünü ise bugün hala koruyan Üçağız, doğal güzellikleri, muhteşem koyları, şnokel yapılabilecek alanlarıya mutlu bir tatilin başlangıç noktası olarak kabul ediliyor. Pagon dinleri döneminden İslamiyet’e kadar uzanan geniş bir zaman dilimini, tarihi eserleri kapsayan bu şirin belde, özellikle antik şehirleri ve kalıntılarıyla ziyaretçilerine kucak açıyor. Bölgede gezip görülecek çok yer mevcut; Yapılabilecek birden fazla aktivite var. Üçağız’a gelip bazı şeyleri yapmadan geri dönmek olmaz.

Nasıl ulaşılır;

Üçağız beldesine ulaşım Demre ilçesinden sağlanmakta. Bunun yanı sıra deniz yoluyla da ulaşım mevcut. Özellikle mavi tur yolculukları ideal yöntemler arasında.

Konaklama;

Konaklama kısıtlı olanaklara sahip. Beldede bulunan küçük işletmelerde konaklayabileceğiniz gibi tavsiyemiz mavi yolculuk teknelerinde konaklama gerçekleştirmeniz olacaktır.

Gezilecek yerler;

Gezilmesi gereken özel bölgeler var. Bunların arasında Likya tarihi alanları başta gelmekte. Bölgeye yapacağınız yolculuk esnasında Noel Baba kilisesi, Myra Antik Kenti ve tiyatrosu, Andreake Antik şehri, kaya mezarları ve tabii ki en özeli olan Simena Kalesi ve antik kenti başlıca rotalarınız olacaktır. Myra antik kenti içerisinde gerçekleşen festivaller de size eşsiz zaman geçirmeniz için imkan tanımaktadır. Bölgeye yakın olan Kekova, gezip görebileceğiniz gibi denize girebileceğiniz muhteşem bir alandır.

Tavsiyeler;

Muhteşem bir güzelliğe sahip olan Üçağız’da yapılacak en büyük aktivite mavi yolculuk olmalıdır. Bu bölgeye ait çok sayıda koy bulunmaktadır. Dalış yapmak veya şnorkel ile yüzmek için son derece elverişli olan bu bölgede denizin ve koyların keyfini sonuna kadar yaşamanızı tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Antik Çağdan Günümüze Üçağız | Medya Kent Tv on 12 Nisan 2016

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
52 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
149 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
232 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
240 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
248 views