Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Arkadaşlarla Tatile Gidilebilecek En Güzel Mekanlar

Yurtiçi Seyahat Rehberi 6 Nisan 2017
222 views

Tatile çıkmak her insanın ihtiyaç duyduğu şeylerden biridir. Kimi yalnız başına tatile çıkmayı tercih eder, kimi de kalabalık gruplar halinde sırt çantalarını yanlarına alarak tatile çıkmak ister.

Bu yazımda arkadaşlarla tatile gidilebilecek en güzel mekânlar hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Türkiye’nin dört bir yanında tatil yapmaya elverişli yerler hakkında edineceğiniz bilgiler ışığında daha rahat gezginlik yaparak tatilin keyfini doyasıya yaşayacaksınız.

Arkadaşlarla tatile gidilebilecek en güzel yerler

Sırt Çantası, Ağaç Ev ve Doğa İç İçe: Olimpos Antik Kenti

Okul stresi, iş hayatının yarattığı yorgunluk veya şehir kalabalığı… Her biri kendi başına insanın strese girmesine neden olan etkenlerdir. Bu kasvetli havanın negatif enerjisinden kurtulmanın en güzel yolu, sırt çantası ile rota çizilebilecek bir yerde vakit geçirmektir. Bungalov evler, doğanın renkleri ve antik bir görünüm… Burası, Olimpos Antik Kenti… Her anlamda keyifle vakit geçirilebilecek bu yerde, arkadaş ortamı ile baş başa kalmanın keyfini yaşarken bir yandan da değişik güzellikleri keşfetme olanağına sahip olabilirsiniz.

Olimpos Antik Kenti

Olimpos Antik Kenti

Ekstrem Su Sporları Alaçatı‘da

Enerji dolu gençlerin üzerinde biriken kasvetli havayı atmanın en güzel yollarından biri de su sporlarına katılmaktır. Su sporları, klasik bir spordan öte, eğlence aktivitesi olarak da değerlendirilebilir. Yaz aylarında sadece denize girip kumsalla buluşmak istemeyen gençler için önerebileceğim Alaçatı, su sporlarında Türkiye’nin önde gelen noktalarından biridir. Kitesurfing ve rüzgâr sörfü, yaparak doyasıya keyifli vakitler geçirebileceğiniz Alaçatı’nın kendine has mimarisi ise ayrı bir keyif sunuyor. Planınız henüz hazır değilse bu güzelim yeri ve aktivitelerini düşünmenizi öneririm.

Alaçatı rüzgâr sörfü

Alaçatı rüzgâr sörfü

Şehre Yakın Ama Bir O Kadar Da Uzak: Kilyos

İstanbul kalabalık bir şehirdir. Kalabalık olmasının yanında bir de trafik çilesi ile dolu bir kenttir. Ancak İstanbul’un bazı yerleri de farklı bir dünya gibidir. Kalabalığa karşı sükûnet, trafiğe karşı bayırlar, beton duvarlara karşı doğal güzellikler… İstanbul’da böylesine bir yerin hayalini kurmak bile keyif verici. Ama hayal değil, gerçeğin ta kendisi. Şile taraflarında yer alan Kilyos, anlattığımdan çok daha fazlasına sahip bir tatil durağı. Hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenler, hem ekonomik hem de şehre yakın bu noktada diledikleri gibi vakit geçirebilirler.

Kilyos

Kilyos

Üzüm Kokan Bir Ada: Bozcaada

Çanakkale, tarihi ile bilinen ve ün yapan bir kenttir. Ama bir de tatil noktasında adından fazlasıyla söz ettiren noktaları vardır. Mesela “üzüm kokan bir ada, Bozcada…” Burası tatil yapmak için hiçbir engelin bulunmadığı enfes bir ortam. Gözün alabildiğince uzun üzüm bağları Bozcaada’nın film festivallerine konu olmasındaki en büyük etkendir. Tabiî ki bununla da sınırlı değil. Mesela tamamen doğal besinlerden oluşan kahvaltı menüsü, Çınaraltı Meydanı’nda yudumlayacağınız bir fincan Türk Kahvesi veya Ayazma’nın serin sularında kulaç atmak… Her biri tatil yapmak için sunulabilecek en güzel fırsatlardır.

Bozcaada

Bozcaada

Türkiye’nin dört bir yanında hafta sonu kaçamağı yapmak veya uzun süreli tatil yapmak için uygun noktalar vardır. Her birini anlatıp uzunca bir yazı oluşturmak yerine kısa özet olarak geçtiğim bu yerleri değerlendirerek arkadaşlarla tatile gidilebilecek en güzel mekanlar hakkında fikir oluşturabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
45 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
139 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
228 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
231 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
246 views
Bunlar da var!
Bembeyaz Bir Cennet Pamukkale

Bembeyaz Bir Cennet Pamukkale

15 Aralık 2016
306 views
Yanıbaşımızda ki cennet Gürcistan

Yanıbaşımızda ki cennet Gürcistan

15 Kasım 2015
1.775 views
Donetsk Gezi Rehberi

Donetsk Gezi Rehberi

30 Kasım 2015
670 views
Bakir koyların merkezi; Dalaman

Bakir koyların merkezi; Dalaman

1 Kasım 2015
1.226 views
Her dönem trend belde; Çeşme

Her dönem trend belde; Çeşme

28 Ekim 2015
1.731 views
Karadeniz’in Gizemli Kenti Bayburt

Karadeniz’in Gizemli Kenti Bayburt

13 Ocak 2017
267 views
Buda’nın mistik Ülkesi Myanmar

Buda’nın mistik Ülkesi Myanmar

26 Aralık 2015
1.516 views