Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Bakir koyların merkezi; Dalaman

Yurtiçi Seyahat Rehberi 1 Kasım 2015
1.235 views

Kafa dinlemek ve bakir koylarda kendi başınıza dolaşmak mı istiyorsunuz? Peki böyle bir yer var mı? Cevabımız elbette ki evet olacak. Bu yerin adresi Dalaman’dır. Mavinin birden fazla tonunu barındıran, yeşillikler ile iç içe geçmiş bu tarihi şehir, alternatif aynı zaman da güzel bir tatil için sizleri bekliyor. Eşsiz güzelliğinin yanı sıra bakir koylarıyla da ziyaretçilerine kucak açan Dalaman, sunduğu imkanlar ile beş yıldızlı bir tatil yapmanıza olanak tanıyacaktır. Türkiye’nin en uzun kumsalı Patara Antik Kenti ve çevresel güzellikleri ile Dalaman, gezginleri bekliyor.

Nasıl gidilir;

Dalaman, havalimanına sahip ender ilçelerden birisidir. Bu sebeple hava ulaşımı kolaylıkla gerçekleşebilir. Bunun yanı sıra karayolu ve deniz yoluyla da ulaşımı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. İstanbul üzerinden direk uçak seferleri mevcut. Ayrıca yurt dışı uçuşlara da açık olan havalimanı, aktif olarak faaliyet gösteriyor. Havalimanından ilçeye ulaşım ise Havaş servisleri ile sağlanabilir.

Ne yenir;

Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada yer alan Dalaman’da tercih edilebilecek yemeklerin başında deniz ürünleri gelmelidir. İster Dalaman çayında tutulan Alabalıklar, isterseniz deniz ürünleri tercih edilebilir konumdadır. Her mevsim lezzetli balık bulabileceğiniz Dalaman’da Akdeniz mutfağının eşsiz zeytinyağlıları ile harika bir ikili oluşturabilirsiniz. Yeme içme fiyatlarının diğer destinasyonlara oranla daha uygun olduğu Dalaman’da alternatifiniz oldukça çok olacaktır.

Dalaman’da gezilecek yerler;

Dalaman’da görülmesi gereken yerlerin birden fazla olması dikkat çeker. Özellikle plaj ve koylarını görmenizi tavsiye ederiz. Sarigerme Plajı, Türkiye’nin en temiz ve en uzun plajlarından birisidir. Yaklaşık 7 bin metre uzunluğunda ki bu plajda ister güneşlenin ister serinleyin tercih tamamen size kalmış olacak. Bir diğer gezi noktası ise Dalaman çayıdır. Önemli bir rafting merkezi konumunda ki Dalaman, ekstrem sporlar için bire bir. Her tür seçeneği bulabileceğiniz Dalaman Çayı’nda, alternatifiniz bir hayli fazla olacak. Bunun haricinde Gökgemile Koyu, Tlos Antik Kenti ve Yaka Köyü, Günlüklü Koyu, Sarsıla Koyu, Dalaman Tren İstasyonu yine gezip göreceğiniz nokta merkezler olacaktır.

Konaklama;

Dalaman’da konaklama en son düşüneceğiniz olgudur. Beş yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar birden fazla konaklama seçeneğine sahipsiniz. Bütçenize uygun her tür konaklama hizmetinin bulunduğu Dalaman’da, otellerin vermiş olduğu hizmetlerde sınır yoktur. Genelliği plajlara yakın olan bu otellerin yanı sıra Dalaman Çayı üzerinde de konaklayabileceğiniz alternatifler vardır.

Tavsiye;

Tavsiyeler bölümümüze Dalaman üzerinden devam edelim. Dalaman’a gittiğiniz de huzurlu bir tatil geçireceğinizi unutmayın. Portakal bahçelerinin tadını çıkarın. Ekstrem sporları yapmayı unutmayın ve huzurlu bir tatil yapın.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
53 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
149 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
232 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
240 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
248 views
Bunlar da var!
Tekkeköy Mağaraları, Samsun

Tekkeköy Mağaraları, Samsun

6 Haziran 2017
230 views
Her dönem trend belde; Çeşme

Her dönem trend belde; Çeşme

28 Ekim 2015
1.738 views
Sonbahar Tatili İçin 4 Etkileyici Yer

Sonbahar Tatili İçin 4 Etkileyici Yer

17 Aralık 2016
449 views
Dünyanın En İlginç Kahveleri

Dünyanın En İlginç Kahveleri

16 Mart 2017
268 views
Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

18 Haziran 2017
90 views
Şeytan Sofrası, Ayvalık

Şeytan Sofrası, Ayvalık

4 Haziran 2017
395 views
Fethiye’nin cennet bahçeleri;

Fethiye’nin cennet bahçeleri;

6 Aralık 2015
1.733 views