Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Bodrum’un incisi; Turgutreis

Yurtiçi Seyahat Rehberi 22 Kasım 2015
1.867 views

İsmini, ünlü Türk denizce Turgut Reis’ten alan bu güzel belde, Bodrum yarımadasının ikinci büyük yerleşim alanını oluşturduğu gibi, doğal güzellikleri, plajları ve tarihiyle de kendine hayran eder. Akyarlar, Fener burnu, Karaincir, Aspat, Kadıkalesi, Bağla gibi önemli turistik mekanların bulunduğu Turgutreis, serin bir havaya sahip olması sebebiyle huzur arayanların bir numaralı tercihi konumuna yükselmeyi başarmıştır. Turgut Reis denildiğinde akla gelen ilk durumun Rüzgar sörfü olması sebebiyle bu şirin belde üne kavuşmuş ve her yıl yüzbinlerce turiste ev sahipliği yapmıştır.

Ulaşım;

Bodrum havalimanından Turgutreis’e kadar giden havaş servisleri vardır. Bunun yanı sıra İzmir üzerinden gerek karayolu gerekse de deniz yolu ile ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Konaklama;

Bodrum yarımadasında birden fazla konaklama imkanı bulabilirsiniz. Son yılların tartışmasız en güzel tatil beldelerinden birisi sayılan Turgutreis’te de bu imkanı uygun fiyatlar ile sağlayabilirsiniz. 5 yıldızlı otellerden pansiyonlara ve tatil köylerine kadar çeşitli alternatiflerin bulunduğu yörede, konaklama için herhangi bir sorun yaşamayacağınızı buradan söylesek sanırım yanlış olmaz.

Ne alınır;

Turgutreis’te alışveriş için çarşıyı gezebilirsiniz. Turgutreis’in en meşhur yeri kabul edilen pazarında yerel ürünler, taze sebze ve meyve ile kışlık yiyeceklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Özellikle nane, kekik gibi ürünleri almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Turgutreis’te gezilecek yerler;

Turgutreis’te gezip görülecek yerlerin yanı sıra yapılacak işlerin de listesi bir hayli kabarıktır. Tavsiyemiz irili ufaklı 14 adanın oluşturduğu Sporak grubu, Turgutreis’in hemen önünde sıralanmaktadır. Kos (İstanköy) ve Kalymnos gibi Yunan adaları hemen bu ada grubunun yanında yer almaktadır. Buraya günübirlik tekne turları düzenleyebilirsiniz. Turgutreis denince akla ilk gelen aktivitelerden biri rüzgar sörfü. Bodrum Turgutreis, devamlı esen ama rahatsız etmeyen rüzgarı sayesinde Bodrum’un en önemli rüzgar sörfü merkezlerinden biri. Eğer bu spor hobileriniz arasındaysa tatiliniz boyunca bu aktivitenin keyfini çıkarabilir, henüz rüzgar sörfüne başlamadıysanız ders alarak bu keyifli aktiviteye adım atabilirsiniz. Aynı zamanda jet ski ve su kayağı gibi pek çok su sporu da Turgutreis’te yapabilecekleriniz arasında. Bodrum Turgutreis’te güneşin ve denizin keyfini çıkarabileceğiniz plajlar ve koylar bulunuyor. Bu plajları ve koyları keşfedebilir, masmavi sularda yüzebilirsiniz.

Tavsiyeler;

Turgutreis huzur arayanların adresidir. Canlı bir eğlence anlayışından ziyade kafa dinlemeye gelenlerin tercih ettiği bir nokta olduğundan son derece sakin ve sessiz bir tatili size sunacaktır. Denizin ve kumsalların keyfini çıkarın. Bol bol gezin ve Marina’da zaman öldürün diyoruz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
129 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
108 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
112 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
214 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
292 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
288 views
Bunlar da var!
Yüzen şehir Venedik

Yüzen şehir Venedik

3 Mayıs 2017
262 views
Giethoorn Gezi Rehberi

Giethoorn Gezi Rehberi

21 Nisan 2017
314 views
Amazon Adası ve Amazon Köyü, Samsun

Amazon Adası ve Amazon Köyü, Samsun

5 Haziran 2017
331 views
Bir solukta Saraybosna Gezisi

Bir solukta Saraybosna Gezisi

21 Kasım 2015
1.574 views
Mutlaka Görmeniz Gereken Müzeler

Mutlaka Görmeniz Gereken Müzeler

18 Mayıs 2017
212 views
Hostel nedir?

Hostel nedir?

13 Aralık 2015
1.463 views
Silifke Kalesi, Mersin

Silifke Kalesi, Mersin

14 Haziran 2017
213 views