Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Bozulmamış doğasıyla Gazipaşa

Yurtiçi Seyahat Rehberi 4 Kasım 2015
1.847 views

Kale ve şehir kalıntıları, tertemiz bir deniz ve bozulmamış muhteşem kumsalları ile sizi çağırır Gazipaşa; Antalya’nın bu şirin ilçesi arayıpta bulamayacağınız bir tatil için adeta sizi davet eder. Aslına bakarsanız Alanya’nın gölgesi altında kalmıştır. Alanya’ya göre hem daha ucuz hem daha konforlu bir tatil vadeder. Eğlencenin eksik olması ise yabancı turistin yönünü başka tarafa dönmesine sebep olur. Gazipaşa, gezip görülecek çok yeri olmasının yanı sıra denize girilecek muhteşem plajlara da sahiptir. Hepsinin yanı sıra Gazipaşa havalimanının da kısa süre önce hizmete girmesi, ilçe ekonomisinin gelişmesine katkı sağlayacak adımların başında geliyor. Gelelim Gazipaşa seyahat rehberimize;

Nasıl gidilir;

İster Gazipaşa havalimanını kullanın isterseniz karayolunu; Antalya’da en kolay ulaşımın sağlandığı ilçelerin başında Gazipaşa gelir. Gazipaşa havalimanı aktif bir şekilde hizmetlerini sürdürür. Karayolu ile ulaşım sağlamak istiyorsanız Antalya Mersin karayolunu kullanabilirsiniz. Antalya merkeze uzaklığı sadece 84 kilometredir.

Konaklama;

Antalya’nın bazı bölgelerine henüz 5 yıldızlı oteller girmemiştir. Bunlardan birisi de Gazipaşa’dır. Çok güzel plajlara sahip olmasına rağmen 3 ve 4 yıldızlı oteller yoğunluktadır. Bunun yanı sıra apart ve aile işletmelerine de ulaşabilirsiniz. İlçe merkezinde ki otellerde konaklamak isterseniz denize 3-4 kilometrelik bir yürüyüş yapacağınızı buradan söyleyelim; onun için otel tercihinizi doğru yapın diyoruz.

Gazipaşa’da Gezilecek Yerler

Tarihi milattan önce 2 binli yıllara kadar uzanan Gazipaşa’nın gezilip görülecek yerleri fazladır. Antik kentler Gazipaşa’ya yakındır. Bunun için ilk tercihiniz antik kentler olmalıdır. Bununla birlikte denize yakın olması koyları ve plajları sıklıkla bölgeye getirmiştir. Sahil boyunca yapacağınız gezintiler size huzur verecektir. Antalya’nın gürültüsünden kaçıp gelerek son derece sakin bir tatil geçirmek için Gazipaşa adeta biçilmiş kaftandır. Toros dağları bölgeye yakın olduğundan yayla kültürü gelişmiştir. Yaylalar da görülebilir.

Ne alınır;

Gazipaşa’nın çok güzel bir Pazar anlayışı vardır. Gazipaşa’ya bağlı köylerden günlük olarak bölgeye yöresel ürünler getirilmektedir. El emeği göz nuru dokumalardan, kışlık yiyeceklere kadar birden fazla hediyeliği buradan temin edebilirsiniz. Üstelik klasik hediyelik anlayışını değiştirmeye de bu sayede katkıda bulunursunuz.

Tavsiye;

Gazipaşa sakinliğin adresidir. Toros yaylalarına yakın olması sebebiyle hem deniz hem yayla kültürünü bir arada yaşarsınız. Konaklama konusunda sahil kenarında ki otelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Onun haricinde istediğiniz alanda kolayca denize girebilmeniz mümkün.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
52 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
149 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
232 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
240 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
248 views
Bunlar da var!
Eğlence merkezi Pattaya;

Eğlence merkezi Pattaya;

5 Aralık 2015
1.263 views
Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

11 Haziran 2017
134 views
Renk şöleni yaşanacak yerlere yolculuk

Renk şöleni yaşanacak yerlere yolculuk

31 Aralık 2015
1.479 views
Vail, Colorado Kayak Merkezi

Vail, Colorado Kayak Merkezi

10 Aralık 2015
1.508 views
Yüzen şehir Venedik

Yüzen şehir Venedik

3 Mayıs 2017
219 views