Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Caretta kaplumbağalarının cenneti Dalyan

Yurtiçi Seyahat Rehberi 1 Kasım 2015
664 views

Dünyanın en güzel açık alanı ünvanını elinde bulunduran Dalyan, yerli ve yabancı turistlerin en uğrak mekanlarından birisi haline gelmeyi başardı. Cennetten kopma bir bahçe hüviyetinde olan Dalyan, çamur banyoları, antik kentleri ve Caretta Caretta kaplumbağaları ile adeta bir doğa harikasıdır. Eşsiz bir tatilin başlangıcını yapmak istiyorsanız ilk adımınız Dalyan olmalıdır. İster Akdeniz’in sıcak sularına girerek serinleyin, ister şifalı kaplıcalarında kendinizi şimartın; Dalyan’da yapılacak o kadar çok iş var ki, hangisini sıraya koyacağınıza şaşıracaksınız. Gelelim Dalyan Seyahat Rehberimize. Hem ucuz hem ekonomik aynı zaman da kaliteli bir tatil geçireceğiniz bu şirin belde de yapabileceklerinizi tek tek anlatalım;

Nasıl gidilir;

Dalyan, Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı bir tatil cenneti. Buraya ulaşım diğer destinasyonlara göre daha kolaydır. Bu kolaylığın başlıca sebebi, Dalaman havalimanına yakın olmasıdır. Sadece 28 kilometrelik mesafede bulunan Dalaman Havalimanından Dalyan merkeze kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun haricinde otobüsle gelecekler için Fethiye, Muğla ve Dalaman’ı kullanabilirsiniz.

Ne yenir;

Dalyan güzel bir turizm beldesi olmasına rağmen birden fazla yeme içme imkanını size iletir. Bütçenize uygun hür türlü yeme içmeyi burada bulabilirsiniz. Tavsiyemiz Dalyan yöresine ait leziz yemekleri tadmanız yönünde olacaktır. Balık ürünleri konusunda Dalyan Su Ürünleri Kooperatifini tercih edebilirsiniz. Çupra, Levrek ve Kefal, tüketebileceğiniz başlıca deniz ürünleridir.

Nerede gezilir;

Deniz kenarında olmayan Dalyan, hem denize hem göllere sahiptir. Türkiye’nin en eski yerleşim birimlerinin bulunduğu Dalyan’da Kaunos Antik kenti de yer almakta. Kral mezarlarından Sultaniye Kaplıcalarına kadar gezebileceğiniz bir çok alan var. Geziniz esnasında denemeniz gereken ender güzelliklerden bir tanesi çamur banyoları olacaktır. Doğayla baş başa kalabileceğiniz bu ortamda ister kaplıca sefası sürün, ister denize girin isterseniz de kuş gözlemciliği yapın. Ama Dalyan için tatil demek, doğayla iç içe olmak anlamı taşıdığını unutmayın. İztuzu plajına ulaşarak dünyanın en güzel sahilinden dilediğinizce vakit geçirebilirsiniz.

Nerede konaklanır;

Dalyan konaklama bakımından son derece güzel imkanlar sunar. Bölgede çok sayıda otel ve butik konaklama imkanı mevcut. Beş yıldızlı otellerden aile işletmelerine kadar birden fazla otel bulabilir, uygun fiyatlı konaklama imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bölgeye gerçekleştireceğiniz seyahat öncesinde erken rezervasyon olacaktır.

Tavsiyeler;

Dalyan gerçek anlamda bir doğa harikasıdır. Antik kentlerinden şifalı sularına kadar alternatif bir çok aktiviteye katılabilirsiniz. Kuş gözlemciliğini mutlaka tavsiye ediyoruz çünkü burada bulunan kuşların nesli tükenmek üzere. Bir diğer tavsiyemiz ise kaplumbağaları izlemek olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
52 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
149 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
232 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
240 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
248 views