Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Cennetin diğer adı; Marmaris

Yurtiçi Seyahat Rehberi 29 Ekim 2015
1.798 views

Marmaris; Dantel vari işlenmiş güzel koyları, mavi bayraklı birbirinden güzel plajları, tarihi ve doğal güzellikleri ve bitmeyen eğlence kültürü ile Marmaris, alternatifi olmayan tatil bölgelerinin başını çekmektedir.

Muğla’ya bağlı güzel bir ege ilçesi olan Marmaris, yukarıda saydığımız farklılıkları ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından birisidir. Güzelliği karşısında insanı mest eden Marmaris, adeta cennet bahçesinden çıkarmışçasına harika olanakları bize sunuyor. Marmaris denilince görülecek o kadar çok yer, gezilecek o kadar farklı mekanlar var ki, anlatmakla bitiremeyeceğimiz bu güzellikleri kısa ve etkili bir makale ile sizlere ulaştırmayı amaçlıyoruz.

Marmaris’te gezilecek yerler;

Marmaris’te gezilecek birden fazla alan, görülecek birden fazla güzellik vardır. Tarih ve doğa ile iç içe geçmiş bu şirin Ege ilçesinde yapılacakların başını gezi rotaları oluşturmaktadır. Yapacağınız programda ilk durak Marmaris Kalesi olmalıdır. Merkezden yürüyerek ulaşabileceğiniz Marmaris Kalesinde bir de müze yer almakta. İster kaleye çıkıp şehri kuş bakışı seyredin, ister içerisinde bulundurduğu müze sayesinde Helenistik dönemin eserlerini inceleyin. Marmaris’te sırasıyla gezebileceğiniz alanlar arasında Hafsa Sultan Kervansarayı, Halıcı Ahmet Urkay Müzesi, Marmaris çarşısı, eski evleri ve koyları yer almaktadır.

Marmaris Plaj ve Koyları;

Marmaris ve çevre beldelerinde birden fazla güzel plaj ve el değmemiş koy yer almaktadır. Deniz, güneş ve doğanın tadını en güzel şekilde çıkarabileceğiniz bu bölgelerde en bilindik plajlar arasında yer alan İçmeler, Turunç, Cennet Adası, Sedir Adası, Uzunyalı ve Boncuk Plajında harika vakit geçirebilirsiniz. Bunun haricinde Bördübet, Kumlubük, Ayın Koyu, Amos Koyu, Hisarönü ve Selimiye gibi koylara da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Marmaris’te Ne yenir;

Birden fazla alternatifi tadabilirsiniz. Sabahları hazırlanan köy kahvaltılarının harika lezzetine doyum olmaz. Yöresel lezzetler arasında Surha, Gumbar ve Yeri Baharlı lezzetlerini tadabilirsiniz. Bunun haricinde fastfood ürünlerini de bulabilmeniz mümkün. Yörenin en bilindik lezzetleri arasında ise Çam balı yer almaktadır. Hem hediyelik hem yemelik olarak alabilirsiniz.

Nasıl gidilir;

Marmaris’e ulaşmak için Dalaman havalimanını tercih edebilirsiniz. Bunun haricinde hususi araçlarla ulaşmanız da mümkündür. Uçakla gelecekseniz Havaş otobüsleri ile havalimanı ile Marmaris bağlantısını sağlayabilirsiniz.

Konaklama;

Birden fazla otelin bulunduğu bu tatil beldesinde bütçenize uygun her türlü konaklama imkanına sahipsiniz. İster beş yıldızlı Marmaris otellerini tercih edin isterseniz bir pansiyonu. Tercih tamamen size aittir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
129 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
108 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
112 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
214 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
292 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
288 views
Bunlar da var!
Afrika ve Akdeniz’in cazibesi; Tunus

Afrika ve Akdeniz’in cazibesi; Tunus

17 Aralık 2015
622 views
Osmaniye’de gezilecek yerler

Osmaniye’de gezilecek yerler

2 Şubat 2017
337 views
Malatya Gezilecek Yerler

Malatya Gezilecek Yerler

8 Haziran 2017
456 views
Yeni Nesil Konaklama Trendleri

Yeni Nesil Konaklama Trendleri

15 Mart 2017
236 views