Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Cennetten koyların şehri Demre

Yurtiçi Seyahat Rehberi 2 Kasım 2015
1.743 views

Türkiye’nin en sakin ama en güzel tatil destinasyonunu mu merak ettiniz? Evet o adres Demre’dir. Tarihi Bizanslardan bile eski döneme ulaşan, Antalya’nın şirinlik abidesi ilçelerinden Demre, verimli toprakların yanı sıra Türkiye’nin sayılı turizm alternatifleri arasında kendine yer bulmuştur. Tarihi ve doğal güzellikleri ile göz dolduran Demre, batık şehirleri, antik tiyatroları ve muhteşem sahil koylarıyla ziyaretçilere gel diyor. Henüz tam gelişme sağlayamayan bu güzel ilçede ulaşımın zorluğuna rağmen keyifli bir tatil sizi bekliyor olacak.

Nasıl gidilir;

Antalya’dan Demre’ye ulaşmak için minibüs veya otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. Havalimanından kalkan havaş servisleri ve dolmuşlar ile Demre’ye kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul ile arasında ki mesafe ise 727 kilometre olan Demre için öncelikli Antalya’ya geleceğinizi söylemek sanırım abartı olmaz.

Konaklama;

Gelirini turizmden sağlaman isteyen küçük bir kesim, Demre otellerinin ana sahiplerini oluşturuyor. Genelliğini küçük ölçekli otellerin oluşturduğu Demre’de, önceden rezervasyon yaptırmanız da fayda olacaktır.

Demre’de gezilecek yerler;

Antalya Demre’de gezilecek yerlerin listesi bir hayli kabarık ama biz size özellikle görmeniz gereken bazı yerleri tavsiye edeceğiz. Batık şehir, Üçağız, Simena ve Myra antik tiyatrosunu mutlaka görün. Şehir hayatının koşuşturmacasını bir kenara bırakıp telaşsız ve huzur içerisinde akıp giden zamana kendinizi kaptırmak istiyorsanız ilk durağınız Demre olmalıdır. Kekova adası burada özel bir öneme sahiptir. Kayalık bir yapıya sahip olduğu için cennetten bu köşeye ulaşım yalnızca teknelerle sağlanıyor. Bu güzeller güzeli adadı Dolkisthe Antik kentinin kalıntılarını görebilirsiniz. Turkuvaz rengini alan mavi suları ise gerçek bir akvaryum hissi yaratacaktır. İkinci durağınız ise Simena kalesi olmalıdır. Zira bu kale Antalya’nın da en çok turist çeken yerlerinden birisidir. İçerisin de 3 bin kişilik antik tiyatro bulunan bu kalede, Likyalıların izlerine rastlayabilirsiniz. Soura Antik kenti de yine görebileceğiniz alanlardandır. Apollon tapınağı burada bulunur. Demre kuş cenneti, Noel Baba kilisesi, Myra Antik kenti gibi yapıları ve doğal güzellikleri görebilirsiniz.

Ne alınır;

Demre’de doğadan gelen taze çaylar, bitki kuruları ve meyve kurularını satın alabileceğiniz gibi kışlık reçel, tarhana gibi ürünlere de ulaşabilirsiniz. Köylerine gittiğiniz de ise sizi el dokuması ürünler karşılayacaktır.

Ne yenir;

Akdeniz kültürü mutfaklara da hakimdir. Zeytinyağlılar ana öğünleri oluşturur. Bunun yanı sıra deniz mahsüllerini denemenizi tavsiye ederiz.

Tavsiye;

Kekova antik şehrini görüp içerisinde deli gibi yüzmeyi deneyin. Son derece güzel bir yere geldiğinizi o zaman anlayacaksınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
45 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
139 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
228 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
230 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
246 views
Bunlar da var!
Şeytan Sofrası, Ayvalık

Şeytan Sofrası, Ayvalık

4 Haziran 2017
371 views
Tacün Nisa Resort İncelemesi

Tacün Nisa Resort İncelemesi

18 Nisan 2017
317 views
Spil Dağı ve Ağlayan Kaya

Spil Dağı ve Ağlayan Kaya

26 Aralık 2016
456 views
Kiş Adası’nda keyifli bir tatil

Kiş Adası’nda keyifli bir tatil

20 Nisan 2017
418 views