Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Ege’nin incisi Didim

Yurtiçi Seyahat Rehberi 2 Kasım 2015
563 views

Didim denildiğinde akla muhteşem doğası, antik kentleri ve her yıl bölgeye giden yerli yabancı müdavimleri gelir. Aydın’ın güzel ilçeleri arasında yer alan Didim, Türkiye’nin önemli tatil destinasyonlarından birisidir. Binlerce yıllık kalıntılardan tutunda, çarşaf vari denizine kadar birden fazla rotayı size sunan Didim, Türkiye’nin tam anlamıyla tatil cennetlerinin başında gelir. Sığ ve berrak olan denizi sayesinde hoş vakit geçirebilirsiniz. Unutmayın, Didim’i yaşamak için verdiği güzellikleri iyi anlamak gerekir. Gelelim notlarımıza;

Nasıl gidilir;

Didim’e ulaşmak için karayolunu tercih etmelisiniz. Türkiye’nin neresinden gelirseniz gelin ilk etapta Aydın’a ulaşmak zorundasınız. Aydın’dan sonra ise Didim yalnızca 100 kilometrelik mesafede kalacaktır. Aydın’dan bu güzide tatil beldesi Didim’e yarım saatte bir kalkan otobüs ve minibüsleri kullanabilirsiniz.

Didim’de gezilecek yerler;

Didim denildiğinde akla güzel doğasının yanı sıra harika kumsalları ve antik kentleri gelir. Didim, antik kentler bakımından oldukça ilgi çekicidir. Binlerce yıldır bölgede bulunan ve günümüze ulaşan Antik kentler, hala dim dik ayakta olmanın mutluluğunu yaşar. Size de bu güzelliği gezmek ve yaşamak düşer. İlk rotanız Batı Anadolu kıyılarının en etkileyici bağımsız anıtı olarak nitelenen Didyma’da Apollon Tapınağıdır. Tapınağın çok iyi korunarak günümüze ulaşması hayranlık uyandırır. Didim’de başlıca gezmeniz gereken alanlarda Didyma Antik Kenti, Priene Antik kenti, Miletos antik kentidir. Bu antik şehirler son derece ilgi çekici olmasının yanında binlerce yıllık izi geçmişten günümüze ulaştırmıştır. Bunun yanı sıra Milet müzesinde kazılardan elde edilen tarihi eserleri görebilirsiniz. Didim sadece tarihi eserleri ile ünlü değil, plajları da bu konuda iddialıdır. En önemli plajı Altınkum plajıdır. Mutlaka görmeniz gereken bu plaj çabuk derinleşmeyen ve ince kumları ile tüm dünyada üne kavuşmuştur.

Konaklama;

En kolay konaklama imkanları şüphesiz ki Didim’dedir. Zira 5 yıldızlı otellerin yanı sıra apart, pansiyon ve butik oteller de bölgede hizmet verir. Ege kıyısında en güzel hizmeti sunan Didim Otelleri, ayrıcalıklı bir tatil yaşamanıza imkan tanıyacaktır. Her bütçeye uygun oteller bulabileceğiniz gibi doğayla iç içe olanları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Tavsiyeler;

Didim bir günde gezip görülecek bir alan değildir. Bunun için oldukça fazla zaman ayırmanızı tavsiye ederiz. Aydın ilinin bu güzel tatil beldesini anlamak, onun ruhuna dokunmak istiyorsanız Didim’de bolca zaman geçirmenizi tavsiye ederiz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
52 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
149 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
232 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
240 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
248 views