Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

El değmemiş doğasıyla Sahilkent sizi bekliyor

Yurtiçi Seyahat Rehberi 20 Kasım 2015
734 views

El değmemiş doğası, sakin ve sessiz yapısı ve tertemiz koyları ile unutamayacağınız bir tatil deneyimini yaşamak için tercihiniz Sahilkent olmalıdır. Finike ilçesine bağlı bu güzide tatil beldesi, henüz insanlardan uzakta, sakin ve sessiz haliyle dikkat çeker. Yeşil çam ormanları ile denizin masmavi sularının buluştuğu alanda kurulu olan Sahilkent, tertemiz koyları ve plajlarıyla kendine hayran bırakmayı bilir. Bu sebepledir ki müdavim derecesinde ziyaretçileri vardır. Şehrin gürültü ve karmaşasından kaçmayı hedefleyenler için güzel bir imkan sunan Sahilkent, kafa dinleyip huzur bulacağınız ve aynı zaman da deniz keyfini yapacağınız ender tatil yörelerinin başında gelmektedir.

Ulaşım;

Sahilkent ile Finike arası yaklaşık 30 kilometredir. Bakir yolları gibi bakir koyları da görebileceğiniz bu alana ulaşmak için önce Antalya’ya gelmeniz buradan ise saat başı kalkan minibüsleri kullanmanız gerekebilir. Hususi aracı ile gitmek isteyenlere ise bir sürprizimiz var; harika bir doğa sizi bekliyor olacak.

Konaklama;

Sahilkent bakir bir alandır ve konaklama imkanları yeterli seviyede olsa da, antalya’nın diğer bölgelerine oranla daha azdır. 4 yıldızlı oteller bölgede bulunsa da 5 yıldızlı otellerin gelişimi için henüz zaman vardır. Bu sebeple uygun fiyatlı konaklama imkanlarına sahip olabileceğinizi unutmayın. Yılın her mevsimi Sahilkent otellerinde konaklayabilirsiniz. Otellerde genel olarak jakuzi, havuz, fitness salonu, masa tenisi, tenis kortu, hamam, sauna gibi uygulamaları bulabilirsiniz.

Gezilecek yerler;

Bakir bir alan üzerine kurulu olan Sahilkent, Finike civarında gezilecek alanlar ile ayrı bir alternatifi size sunmaktadır. Bölgede var olan antik kentler gezi için ilk tercih olsa da, biz kumsalın ve denizin keyfini sürmenizi daha çok istiyoruz. Denizden çıkıp orman yürüyüşü yapabileceğiniz gibi bölgede gelişen av turizm faaliyetlerine de katılabilirsiniz.

Ne yenir:

Yöreye has bazı yiyecekler ilginizi çekebilir. Bunların başında zeytinyağlı sarmalar geliyor. Yaz kış demeden bu bölgede bulabileceğiniz zeytinyağlı ürünlerin yanı sıra balıkçıların taze tuttuğu deniz ürünleri de tercih edilebilir.

Ne alınır;

Narenciye bahçeleri bulunan Sahilkent’te, yayla balları ile narenciye ürünlerini alıp tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Zira burada yiyeceğiniz çam ballarının tadı oldukça hoştur.

Tavsiyeler;

Sessiz ve sakin bir tatil anlayışı için Sahilkent’i tercih edebilirsiniz. Eğer amacınız kafa dinlemekse, burası size uygundur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
129 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
108 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
112 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
214 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
292 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
288 views