Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

En Popüler Yaz Tatili Seçenekleri

Yurtiçi Seyahat Rehberi 23 Mart 2017
247 views

Turizm sektörünün açılmasına ramak kala erken rezervasyon yaptıranlar yaptırdı, yaptırmayanlar ise tatil için seçebilecekleri seçenekler üzerinde yoğunlaşmaya devam ediyorlar.

Türkiye’de “yaz tatili” denince ilk akla gelen şey; deniz, güneş ve kum üçgenidir. Ülkenin üç tarafı denizle çevrili olunca bu şekilde düşünülmesi de gayet normal tabi… Yaz eğlencelerinin doyumsuz yaşandığı Akdeniz, Ege ve Marmara bölgelerinde, alternatif birçok seçenek yaz tatilcilerini bekliyor. Şehrin gürültülü yaşamından uzaklaşarak huzur dolu vakit geçirmek isteyenler için birbirinden farklı yerler sunulurken bir de en popüler yaz tatili seçenekleri konusunu da değerlendirmek gerekiyor.

Popüler tatil seçenekleri

Tatil anlayışı değiştikçe konaklama alışkanlıkları da değişmeye başlıyor. Eskiden klasik olarak sadece oteller kullanılırken şimdilerde apart, motel, pansiyon veya gezginlerin tercih ettikleri cmaping kültürü bir gelenek haline gelerek tatillerde kendini göstermeye başladı.

Popüler tatil seçenekleri

Modern tesisler, kamp kurmak için doğal alanlar ve deniz kenarlarına yapılan uygun yerler, tatil anlayışının kökünden değişmesinde etki ediyor. Karadeniz bölgesi başta olmak üzere Hatay’dan Çanakkale’ye kadar her deniz hattı üzerinde artık bu tip konaklama yerlerini ve konukları görmek sıradanlaştı. Tabi tüm bunlar yaşanırken Türkiye’nin en popüler yaz tatili seçenekleri, yerlerini koruma altına almaya devam ediyorlar. Kemer, Bodrum, Marmaris gibi yerler, turizm dünyasının vazgeçilmezleri olmaya devam ediyor.

Popüler tatil seçenekleri

Kemer

Antalya’nın Kemer ilçesi, dünya turizmi açısından önemli bir yere sahip. Özellikle de Rus ve Ukraynalı turistler için neredeyse kendi memleketleri gibi. Aslında buranın çok fazla tercih edilmesinin nedeni belli! Deniz, kum ve güneş… Tabi bunun yanında bir de alternatif konaklama yerlerinin fazla olması da tercih edilmesinde büyük bir etkiye sahip. Pansiyon, 5 yıldızlı oteller, resortlar vs. yani her bütçeye uygun konaklama mekanlarının Kemer’de bulunması, turizm dünyasındaki önemine önem katmaya yetiyor.

Kemer

Kemer

Bodrum

Akdeniz’den Ege’ye geçerken turizm dünyasının durak olarak seçtiği noktalardan biri Bodrum’dur. “Zeki Müren de bizi görecek mi?” sözü ile ününe ün katan Bodrum, yaz aylarında oldukça hareketli vakitlerin geçtiği bir yere dönüşüyor. Türkiye’nin en popüler yazlık beldelerinden Bodrum’da da yine alternatif tatil seçenekleri bulunuyor. Pansiyonlar, oteller, moteller ve sahil kenarlarında kamp alanları. Tüm bunlar turistlerin istedikleri gibi tatil yapmalarını sağlayan etkilerdir.

Bodrum

Bodrum

Çeşme – Alaçatı

“Ege’de tatil” denince ilk aklıma gelen yer Çeşme-Alaçatı olur. Sanırım İstanbul’da yaşayan biri olarak sadece benim için değil, yaz tatilini kısa mesafede bir yerde geçirmek isteyen herkesin aklına Çeşme gelir. İstanbul’da kokorecinizi yiyip, uçağa atladığınızda 1 saat sonra Alaçatı’nın kendine has kokteyllerini yudumlamaya başlayabilirsiniz.  Tabi bunu bir de İzmirlilere sormak gerekiyor. Onlar ise sık gördükleri için midir bilmem ama balık yemek için köy evlerinden çıkıp Alaçatı’ya giderler.

Çeşme-Alaçatı

Çeşme-Alaçatı

Marmaris Koyları

Mavi yolculuk turlarının vazgeçilmez rotaları arasında yer alan Marmaris, yaz aylarının en hareketli duraklarından biridir. Deniz, kum ve güneşin yanında tarihi dokular ve doğal güzelliklere sahip olan Marmaris koyları, tatili hangi anlamda yaşamak isterseniz isteyin, kesinlikle tercihleriniz arasına almanız gereken tatil beldelerinden biridir.

Marmaris Koyları

Marmaris Koyları

Üç tarafı denizle çevrili ülkemizin hangi noktasına giderseniz gidin, zevkinize uygun bir tatil beldesi bulabilir, konaklama ihtiyacınızı giderirken alternatif yerleri değerlendirebilirsiniz. Tatil yapmaya karar vermeniz yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
131 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
110 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
116 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
215 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
295 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
292 views
Bunlar da var!
Bergama Seyahatinde Gezilecek 4 Yer

Bergama Seyahatinde Gezilecek 4 Yer

16 Mayıs 2017
202 views
Türkiye’deki Saklı Cennet: Burhaniye

Türkiye’deki Saklı Cennet: Burhaniye

10 Mayıs 2017
217 views
Hindistan Vizesi nasıl alınır?

Hindistan Vizesi nasıl alınır?

12 Aralık 2015
793 views
Aspen, Colorado Kayak Merkezi

Aspen, Colorado Kayak Merkezi

7 Aralık 2015
1.987 views
Bilecik’te gezilecek 4 yer

Bilecik’te gezilecek 4 yer

13 Ocak 2017
303 views
Delhi Gezi Rehberi

Delhi Gezi Rehberi

4 Aralık 2015
1.271 views