Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

En Popüler Yaz Tatili Seçenekleri

Yurtiçi Seyahat Rehberi 23 Mart 2017
208 views

Turizm sektörünün açılmasına ramak kala erken rezervasyon yaptıranlar yaptırdı, yaptırmayanlar ise tatil için seçebilecekleri seçenekler üzerinde yoğunlaşmaya devam ediyorlar.

Türkiye’de “yaz tatili” denince ilk akla gelen şey; deniz, güneş ve kum üçgenidir. Ülkenin üç tarafı denizle çevrili olunca bu şekilde düşünülmesi de gayet normal tabi… Yaz eğlencelerinin doyumsuz yaşandığı Akdeniz, Ege ve Marmara bölgelerinde, alternatif birçok seçenek yaz tatilcilerini bekliyor. Şehrin gürültülü yaşamından uzaklaşarak huzur dolu vakit geçirmek isteyenler için birbirinden farklı yerler sunulurken bir de en popüler yaz tatili seçenekleri konusunu da değerlendirmek gerekiyor.

Popüler tatil seçenekleri

Tatil anlayışı değiştikçe konaklama alışkanlıkları da değişmeye başlıyor. Eskiden klasik olarak sadece oteller kullanılırken şimdilerde apart, motel, pansiyon veya gezginlerin tercih ettikleri cmaping kültürü bir gelenek haline gelerek tatillerde kendini göstermeye başladı.

Popüler tatil seçenekleri

Modern tesisler, kamp kurmak için doğal alanlar ve deniz kenarlarına yapılan uygun yerler, tatil anlayışının kökünden değişmesinde etki ediyor. Karadeniz bölgesi başta olmak üzere Hatay’dan Çanakkale’ye kadar her deniz hattı üzerinde artık bu tip konaklama yerlerini ve konukları görmek sıradanlaştı. Tabi tüm bunlar yaşanırken Türkiye’nin en popüler yaz tatili seçenekleri, yerlerini koruma altına almaya devam ediyorlar. Kemer, Bodrum, Marmaris gibi yerler, turizm dünyasının vazgeçilmezleri olmaya devam ediyor.

Popüler tatil seçenekleri

Kemer

Antalya’nın Kemer ilçesi, dünya turizmi açısından önemli bir yere sahip. Özellikle de Rus ve Ukraynalı turistler için neredeyse kendi memleketleri gibi. Aslında buranın çok fazla tercih edilmesinin nedeni belli! Deniz, kum ve güneş… Tabi bunun yanında bir de alternatif konaklama yerlerinin fazla olması da tercih edilmesinde büyük bir etkiye sahip. Pansiyon, 5 yıldızlı oteller, resortlar vs. yani her bütçeye uygun konaklama mekanlarının Kemer’de bulunması, turizm dünyasındaki önemine önem katmaya yetiyor.

Kemer

Kemer

Bodrum

Akdeniz’den Ege’ye geçerken turizm dünyasının durak olarak seçtiği noktalardan biri Bodrum’dur. “Zeki Müren de bizi görecek mi?” sözü ile ününe ün katan Bodrum, yaz aylarında oldukça hareketli vakitlerin geçtiği bir yere dönüşüyor. Türkiye’nin en popüler yazlık beldelerinden Bodrum’da da yine alternatif tatil seçenekleri bulunuyor. Pansiyonlar, oteller, moteller ve sahil kenarlarında kamp alanları. Tüm bunlar turistlerin istedikleri gibi tatil yapmalarını sağlayan etkilerdir.

Bodrum

Bodrum

Çeşme – Alaçatı

“Ege’de tatil” denince ilk aklıma gelen yer Çeşme-Alaçatı olur. Sanırım İstanbul’da yaşayan biri olarak sadece benim için değil, yaz tatilini kısa mesafede bir yerde geçirmek isteyen herkesin aklına Çeşme gelir. İstanbul’da kokorecinizi yiyip, uçağa atladığınızda 1 saat sonra Alaçatı’nın kendine has kokteyllerini yudumlamaya başlayabilirsiniz.  Tabi bunu bir de İzmirlilere sormak gerekiyor. Onlar ise sık gördükleri için midir bilmem ama balık yemek için köy evlerinden çıkıp Alaçatı’ya giderler.

Çeşme-Alaçatı

Çeşme-Alaçatı

Marmaris Koyları

Mavi yolculuk turlarının vazgeçilmez rotaları arasında yer alan Marmaris, yaz aylarının en hareketli duraklarından biridir. Deniz, kum ve güneşin yanında tarihi dokular ve doğal güzelliklere sahip olan Marmaris koyları, tatili hangi anlamda yaşamak isterseniz isteyin, kesinlikle tercihleriniz arasına almanız gereken tatil beldelerinden biridir.

Marmaris Koyları

Marmaris Koyları

Üç tarafı denizle çevrili ülkemizin hangi noktasına giderseniz gidin, zevkinize uygun bir tatil beldesi bulabilir, konaklama ihtiyacınızı giderirken alternatif yerleri değerlendirebilirsiniz. Tatil yapmaya karar vermeniz yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
45 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
139 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
228 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
231 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
246 views
Bunlar da var!
Atlas okyanusunun romantik kıyısı; Porto

Atlas okyanusunun romantik kıyısı; Porto

2 Aralık 2015
1.019 views
Damat İbrahim Paşa Külliyesi, Nevşehir

Damat İbrahim Paşa Külliyesi, Nevşehir

22 Haziran 2017
100 views
Tatil Cenneti Bodrum

Tatil Cenneti Bodrum

26 Ekim 2015
1.275 views
Tarihin günümüze yansıması; Kale

Tarihin günümüze yansıması; Kale

13 Kasım 2015
617 views
Asya’nın Las Vegas’ı

Asya’nın Las Vegas’ı

20 Aralık 2015
944 views
Antik Şehir Assos

Antik Şehir Assos

25 Ekim 2015
1.289 views
Atatürk Arboretumu, İstanbul

Atatürk Arboretumu, İstanbul

12 Haziran 2017
147 views
Valencia Gezi Rehberi

Valencia Gezi Rehberi

28 Kasım 2015
1.160 views
Cennetin diğer adı; Marmaris

Cennetin diğer adı; Marmaris

29 Ekim 2015
1.756 views