Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

En Ucuz Uçak Bileti Almanın Yolları Nelerdir?

Yurtiçi Seyahat Rehberi 15 Mart 2017
632 views

Uçakla seyahat etmek günümüzün en popüler seyahat tiplerindendir. Eskiden uçak yolculuğu pahalı olsa da günümüzde artık daha ucuz rakamlarla seyahat etmek mümkündür.

Seyahat ederken mesafeleri kısaltmak, zamanı daha farklı şeylerle değerlendirmek için uçak ile yolculuk yapmak en doğrusudur. Karayolu ile neredeyse aynı fiyatlara kadar inen uçak biletleri, zaman zaman daha da pahalanabiliyor. Ancak bunun için bazı yollara dikkat edildiğinde, karayolu ile seyahat etmekten çok daha düşük maliyetlere getirebilirsiniz. Peki, nedir en ucuz uçak bileti almanın yolları?

Ucuz uçak bileti bulmanın yolları

En Ucuz Uçak Bileti Almanın Yolları

“Ucuzluk” veya “ucuza alma” insan fıtratında var olan bir şeydir. Dünyanın en zengini veya en fakiri olunması bunu değiştirmiyor. Bir şeyi ekonomik fiyata satın almak, insan psikolojisinde var olan bir durumdur. Uçak bileti alırken de bu konu kendini gösteriyor. Uzmanların yaptıkları araştırmalar sonucunda verdikleri bilgiler; en ucuz uçak bileti almanın yollarının temelinde erken rezervasyon yatıyor. Erken rezervasyon, uçuş tarihinden 6 ay önce alınan biletlerde uygulanır ve fiyat olarak sonradan alınan biletlere göre çok düşük olur.

Ucuz uçak bileti bulmanın yolları

Gidiş-dönüşlerde farklı havayollarını kullanmak

Çoğu insan uçak ile seyahat ederken, planlı bir seyahat ise gidiş-dönüşlü bilet almayı tercih eder ve genellikle aynı havayolu firmasından biletini alır. Ancak ucuz uçak bileti alma yöntemlerine aykırı bir kural olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Gidiş-dönüş bileti satın alırken farklı havayolları firmalarını değerlendirdiğinizde, maliyetin çok daha uygun rakamlara düştüğünü göreceksiniz.

Ucuz uçak bileti bulmanın yolları

E-Bültenlere abone olun

Turizm blogları veya uçak bileti ile ilgili blogların bazılarında “e-bülten aboneliği” vardır. Bu tip sitelerden faydalanarak ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Havayolları firmalarının kampanyaları, yeni tarifeleri ve diğer avantajları ile ilgili haberlerin e-mail adresinize düşmesi, seyahat planı yaptığınız dönemlere denk geliyorsa kesinlikle daha ekonomik rakamlarla uçak bileti bulmanızda yardımcı olacaktır.

Ucuz uçak bileti bulmanın yolları

Uçak bileti fiyatları belirlenirken; uçuş günleri ve saatlerine göre değişiklikler uygulanır. Mesela gecenin geç saatlerinde veya sabahın erken saatinde uçak bileti satın aldığınızda daha az para ödersiniz veya hafta sonu ile hafta başı bilet aldığınızda çok daha fazla para ödemek zorunda kalırsınız. Yani seyahat saatinizi ve gününüzü belirlemeniz, ucuz uçak bileti bulmak için uygulamanız gereken bir yöntemdir.

Ucuz uçak bileti bulmanın yolları

Seyahatin keyifli geçmesini sağlayan etkenlerden biri olarak “az para ödeme” konusunu ön planda tutmamız sanırım yanlış olmayacaktır. Uçak yolculuğu son zamanların en popüler seyahat tipleri arasında yer alıyorken, uçak bileti satın alırken daha ucuz nasıl alınır? Sorusu üzerinde değerlendirme yapmak ve buna göre adım atmak elbette ekonomik anlamda işleri çok fazlasıyla kolaylaştıracaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
131 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
110 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
116 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
215 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
295 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
292 views