Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Erken Rezervasyon Yapmanın 5 Faydası

Yurtiçi Seyahat Rehberi 13 Mart 2017
271 views

Bir yolculuk yaparken rahat etmeyi elbette herkes ister. Bir de seyahati ucuza mal etmenin de yöntemi vardır ki dünya genelinde buna verilen isim “erken rezervasyon” olarak kullanılmaktadır.

Erken rezervasyon, bilet, otel veya diğer rezerve edilmesi gereken yerlerde önceden yer ayırtmaktır. Uçak yolculuğunda erken rezervasyon şartı, uçuş tarihinden 6 ay önce bilet kesmektir. Otel ve diğer tatil seçeneklerinde ise belirlenen bazı mühletlere dikkat ederek erken rezervasyon indirimlerinden yararlanılabilir. Peki, erken rezervasyon yapmanın faydaları nelerdir?

Erken rezervasyon yaptırmanın 5 faydası

İşte erken rezervasyon yaptırmanın 5 faydası

  1. Konaklamaya Daha Az Bütçe Ayırın

Tatil için çıkılan seyahatlerde önemli olan bir detay da konaklanacak otelin rahatlığı ve sunduğu hizmetlerdir. Konfor, oda hizmetleri, ek ücret karşılığında sunulan diğer hizmetler vs. bir de bunun yanında otellere daha az bütçe ayırtma konusunun da önemli olduğunu bilmek gerekiyor. Oteller; genellikle yaz dönemlerinde fiyat bakımından daha bir yüksek olurlar. Ancak önceden belirlediğiniz bir tatil planınız varsa kesinlikle 6 ay öncesinden erken rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz.

Konaklamaya daha az bütçe ayırın

  1. Ucuz Uçak Bileti Bulmak Daha Kolay

Uçak bileti ararken ucuz bilet bulmak isteyenler; daha önce planlamış oldukları yolculukları için bilet ayırtma işlemini de yaparlarsa kesinlikle daha ucuza bilet bulabilirler. Mesela 5 ay öncesinden ayırtacağınız uçak bileti, son günlere yakın zamanlarda ayıracağınız biletten çok daha ekonomik olacaktır. Bu konuda dikkat etmenizi önerdiğimiz bir diğer konu ise sosyal medya hesaplarından bilet acentelerini ve havayolu şirketlerini takip ederek kampanyalı uçak bileti fiyatlarını incelemeniz olacaktır.

Ucuz uçak bileti bulmak daha kolay

  1. Etkinlikler Daha Ucuz

Tatillerin daha keyifli ve eğlenceli geçmesi adına herkes bir şekilde gittiği yerde düzenlenen etkinliklere katılır. Etkinlikler, festivaller gibi alanlarda yerinizi uygun fiyatlarla ayırtmak için de yine erken rezervasyon yaptırmanız önemlidir. Genellikle bu tür etkinlikler yıllık takvimde planlandıkları ve daha öncesinden bilet satış işlemlerinin başlamasından dolayı, kişilere avantaj olarak yansımaktadır.

Etkinlikler daha ucuz

  1. Tüm Seçimler Sizin

Erken rezervasyon yaptırmanın en keyifli yönlerinden biri de seçilecek yerde sunulan seçeneklerin hepsinin size ait olmasıdır. Mesela bir sinema bileti alırken bütün koltukların boş olması elbette seçim yaparken daha şanslı kılar kişiyi veya bir otelde boş odalardan istediğiniz seçmek, uçak koltuğu seçerken istediğiniz yeri ayırtmak vs.

Tüm seçimler sizin

  1. Cepte Ekstra Para Kalıyor

Erken rezervasyon yaptıran kişiler, daha ekonomik bir şekilde gidecekleri yere bilet alabilir, otellerde daha uygun rakamlarla yerlerini ayırtabilirler. Bu da ekonomik bir seyahatin geçeceğini gösterir.

 

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: En Ucuz Uçak Bileti Almanın Yolları Nelerdir? - Seyahat Rehberi on 15 Mart 2017

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
143 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
116 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
123 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
227 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
305 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
296 views