Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Eşsiz doğanın en güzel örneği; Olimpos

Yurtiçi Seyahat Rehberi 19 Kasım 2015
634 views

Doğanın eşsiz keyfini sürmek, güzellikler içerisinde bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız tercihinizi Olimpos’tan yana kullanabilirsiniz. Masallardan çıkma bir görüntüyü andıran Olimpos, eşsiz güzelliği, tarihi eserleri ve mükemmel deniziyle sizi bekliyor. Antalya’nın şirin tatil yörelerinin başında gelen Olimpos, çok güzel bir kumsala, muhteşem bir doğaya sahip. Bu sebepledir ki her yıl yüzbinlerce turist bölgeyi ziyaret etmekte, eşsiz güzelliğin huzur veren yapısına kendisini bırakmaktadır. Kuş sesleri içerisinde sabah kahvaltısına uyanmak, denizin muhteşem güzelliğinde zaman geçirmek, organik ürünlerle yemeklerini yapmanın vermiş olduğu keyf sayesinde eşsiz, bir o kadar da ayrıcalıklı bir tatil Olimpos’ta sizi bekliyor.

Muhteşem doğasının yanı sıra gezilecek çok sayıda alanıyla adeta bir açık hava müzesini andıran Olimpos, tüm bu güzelliklerin yanı sıra kültürel etkileşimle de mükemmel bir deneyime ev sahipliği yapmanızı sağlayacak.

Nasıl gidilir;

Antalya Kemer yolu üzerinde Kumluca’ya sapmalısınız. Kumluca’dan 70 kilometre sonra ise Olimpos ve Çıralı bölgelerine ulaşabilirsiniz.

Konaklama;

Bölge sit alanı olduğundan yapılaşmaya izin verilmiyor. Bunun yerine doğal ortamlarda konaklamanız mevcut. İster çadır kurun ister bungalow evlerde konaklayın. Küçük işletmeli bu oteller, huzurlu bir tatilin de ilk adımını oluşturacak.

Olimpos gezilecek yerler;

Olimpos veya bilinen bölge Çıralı köyü yakınlarında gezilecek çok sayıda bölge var. Bunların başında Yanartaş geliyor. Yaz kış yanan ve eşsiz bir görüntü sunan bu bölgenin mitolojik değeri var. Eğer yolunuz Olimpos’a düşüyorsa mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. İkinci durak ise Çıralı olmalıdır. Bölgenin en özel yerlerinden birisi olmasının yanı sıra Caretta kaplumbağalarının da doğal yaşam alanı olarak bilinen Çıralı, doğanın eşsiz güzelliğini size sunacak. Ceneviz koyu da önemli gezi alanlarından birisidir. Zira bakir bir bölge olan bu koy, eşsiz güzelliğe sahiptir. Bölgenin en bilindik tarihi alanlarından birisi de Olimpos antik kentidir. Yaklaşık 3 bin yıllık bir tarihe sahip bu antik kentte, kalıntıları izleyebilir ve arkeolojinin eşsiz doğasında kendinize yer bulabilirsiniz. Ulupınar’da önemli alanlardır. Sahip olduğu muhteşem ormanlık alanla yürüyüş ve etkinliklerin merkezi haline gelebilir.

Ne yenir:

Olimpos’ta yiyeceğiniz her şey doğal. Sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar bahçelerden toplayacağınız ürünler ile damak tadınıza uygun yemekler yapmanız mümkün. Bunun yanı sıra işletmelerin sunmuş olduğu güzel yemekleri de tadabilir ve keyfinize bakabilirsiniz.

Tavsiyeler;

Olimpos huzurlu ve tatilin ilk adreslerinden birisidir. Antalya’nın diğer bölgelerine nazaran henüz bozulmamış yapısı, muhteşemliği ön plana çıkarmaktadır. Eşsiz uzunlukta kumsalları, akvaryumu andıran denizi ve mükemmel doğasıyla muhteşem bir tatilin ilk yeri olarak karşınıza çıkan Olimpos, gerek bireysel gerekse de aile gezileriniz için ideal alanları barındırır. Olimpos’ta yapmanız gereken tek şey bu eşsiz güzelliğin keyfini sürmek olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
129 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
108 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
112 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
214 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
292 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
288 views