Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Eşsiz koyların enfes güzelliğinde Adrasan

Yurtiçi Seyahat Rehberi 7 Kasım 2015
1.209 views

Beydağları’nın yamaçlarında yemyeşil alanın eşsiz mavi güzellikte ki denizle birleştiği yerde bulunan Adrasan, her yıl tatilcilerin akın ettiği ve bugüne kadar doğal güzelliğini koruyabilmiş eşsiz destinasyonlardan birisidir. Doğal hayatın içerisine yerleşmiş ve farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Adrasan, doğal bir sit alanı olduğundan ötürü bugüne kadar tüm güzelliklerini korumayı bilmiş. Eşsiz koyları, sahilleri ve plajlarıyla muhteşem bir doğanın tam ortasında bulunan Adrasan, tatil için son derece ideal bir alan olmasının yanı sıra, muhteşem güzelliklere de sahipliğiyle dikkat çeker. Adrasan’da gezilip görülecek çok şey, yapılacak çok aktivite mevcut. Bu konularda tavsiyelerimizi sizlerle paylaşıyoruz;

Nasıl gidilir;

Adrasan’a ulaşmak için Kemer üzerinden gitmeniz gerekiyor. Ortalama mesafe 95 kilometre. Olimpos Çavuşköy sapağından sonra ise bu mesafe 23 kilometre olarak gelişiyor.

Adrasan’da konaklama

Adrasan, doğal bir sit alanı olduğundan ve koruma altında bulunduğundan ötürü küçük ölçekli işletmelerin hizmet verdiği bir bölgedir. Genellikle butik oteller, küçük aile işletmeleri ve bungalow tarzı mekanlarda konaklamak mevcut. Tüm tesisler denize neredeyse sıfır konumda bulunuyor ve birkaç adımla sahile ulaşılabiliyor.

Gezilecek yerler

Adrasan, gezi amacıyla özel bir yere sahiptir. Yakın bölgelerinde bulunan antik kentler, eşsiz doğa ve muhteşem koylar gezilip görülmeye değerde artar bile. Adrasan koyu akla ilk gelen yerlerden. Zira ilk ziyaret edilen bölge de yine burası. 2 kilometre uzunluğa sahip olan bu koy, tertemiz bir denize, sırtını çam ormanlarına dayamış bir yeşilliğe dayamış. Rüzgar almadığı için eşsiz bir yüzme alanını size sunuyor. Yakın bölgesinde ise Olimpos yer alıyor. Olimpos antik kenti bölgenin gezilip görülmesi gereken eşsiz güzelliklerinden birisi. Çıralı bölgesi ise adeta cennetten çıkma bir bahçeyi size sunuyor. Doğa harikası sayılan bu yer, güzel kumsala, eşsiz denize ve Yanartaş gibi mükemmel bir bölgeye sahip. Bunun yanı sıra Adrasan’a yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Ceneviz, Suluada ve Sazak koylarını ve bu koylardaki ıssız ve muhteşem güzellikteki plajları da gezebilirsiniz.

Neler yapılır;

Adrasan doğayla iç içe olmanızı sağlayacaktır. Burada yüzebilir, şnorkel ve dalış yapabilir, denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte deniz bisikleti, sörf, kano gibi su sporlarını yapmanızın yanı sıra yürüyüş trekking gibi uygulamalar için de ideal alanları bulundurur.

Tavsiyeler;

Adrasan’ı anlamak için Adrasan’ yaşamak gerekir. Adeta bir doğa harikası olan bu yerde yapılacak etkinlikler, aktiviteler eşsiz zaman geçirmenize olanak tanıyacaktır. Antalya’nın en güzel koyları ve plajları yine bu bölgede yer almaktadır. Denizin ve güneşin keyfini çıkarıp huzurlu bir tatil geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
45 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
139 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
228 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
230 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
246 views
Bunlar da var!
Ayvacık, Samsun

Ayvacık, Samsun

10 Haziran 2017
179 views
Tarihin günümüze yansıması; Kale

Tarihin günümüze yansıması; Kale

13 Kasım 2015
617 views
Kapadokya’da balon turu

Kapadokya’da balon turu

25 Mart 2017
381 views
Galata Mevlevihanesi

Galata Mevlevihanesi

28 Haziran 2017
79 views
Ankara Seyahatinde Görülecek 5 Yer

Ankara Seyahatinde Görülecek 5 Yer

12 Aralık 2016
735 views
İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

19 Temmuz 2017
58 views
Hostel rezervasyon siteleri;

Hostel rezervasyon siteleri;

13 Aralık 2015
880 views
Akdeniz’in görkemli adası; Sicilya

Akdeniz’in görkemli adası; Sicilya

18 Aralık 2015
1.275 views