Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Ezber bozan tatil rotaları

Yurtiçi Seyahat Rehberi 24 Nisan 2017
292 views

Alışagelmiş tatil anlayışından sıyrılmak için yeni yerleri keşfetmek ve buralar hakkında bilgi edinerek rotanın yönünü değiştirmek, keyifli bir tatil yaşamak için en ideal yöntemdir.

Yaz aylarının sıcak günleri artık kendini göstermeye başladı. Güneş, daha bir dik açıdan bakıyor dünyaya, çiçekler daha bir renkli ve parlak ve tabi ki deniz… Yaz aylarının en güzel eğlencelerinden biri de suda zaman geçirmektir. Deniz, göl veya akarsuların serinletici ortamında, kavurucu sıcaklardan kurtulmak… Tüm bunlar güzel de ezberlediğiniz yerlerde tatil yapmak sıkıcı geliyor değil mi? Öyleyse şimdi sizlerle paylaşacağım destinasyonlara göz atın.

Ezber bozan tatil rotaları

Asos

Asos, denizi, doğası ve sıcak insanlarıyla ön plana çıkan bir yerdir. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinin yaklaşık 17 km. güneyindeki Behramkale Köyü’nde yer alan Asos, tarihi evler arasında mis gibi kekik kokusunun yayıldığı bir yerdir. Denizin müthiş keyfini yakalamak ve doğa ile baş başa kalmak için bundan daha iyi bir fikrin olduğunu söylemek güç doğrusu. Ortaçağ’dan günümüze kadar ulaşmayı başaran bölgede birçok medeniyet egemenlik kurmuş ve bu egemenliğin etkisiyle birlikte Lidya, Pers, Pergamon¸ Roma etkileri, bölgede yer yer kendini gösteriyor. Doğrusu tatilde; tarih ve doğayı bir arada yaşamak, sanırım en güzel keyiflerden biri olur.

Asos

Çakraz

Ege ve Akdeniz bölgelerine alternatif olabilecek bir yerde tatil yapmak, sanırım ezber bozmak için en ideal seçenek olacaktır. Batı Karadeniz bölgesinde Bartın iline bağlı Amasra ilçesinden 25 dakika uzaklıkta bir nokta. Burada deniz ve plajın keyfi bir başka olur. Mavi deniz, altın sarısı kumsallar ve doğanın yeşil tonlarına hâkim birçok güzellik. Yemyeşil doğası ve masmavi denizi ile tatilin pahalı olması gerekmediğini kanıtlayan Çakraz, mükemmel vakit geçirmek için tercih edilebilecek en güzel yerlerden biridir.

Çakraz

Eski Foça

Ege bölgesinin güzel bir noktasında buluşmak ve bu noktada buluşurken de tatilde ihtiyaç duyulabilecek her şeyi bir arada bulmak. İzmir’in Eski Foça ilçesi, tam da bunları karşılayan konsepti ile tatilcileri kendine hayran bırakan bir destinasyon. Sakin ve sessiz bir ortamda hoş vakit geçirmek isteyenlere önerilebilecek Eski Foça’nın etkileyici güzelliği tatil günleri boyunca sizi saracak ve tatil günlerinden sonra da aklınızda iz bırakacaktır.

Eski Foça

Kabak Koyu

Mavi ile yeşili bir arada bulabilmek ve böyle bir ortamda vakit geçirmek… Tatil anlayışında devrim gibi oturacak bu fikrin tam adresi olarak Kabak Koyu’nu söylememiz herhalde en isabetli söylem olacaktır. Ölüdeniz’in doğusunda, Faralya Köyü çevresinde saklı bir cennet gibi duran Kabak Koyu (Gemile Koyu), özellikle sırt çantalı gezginler için müthiş bir destinasyondur. Kamp kurmak, denizde bol vakit geçirmek, el değmemiş doğal güzellikleri yaşamak ve daha fazlasına ulaşmak için 2017 yazında burayı tercihleriniz arasına alabilirsiniz.

Kabak Koyu

Karaburun

İzmir’in güzellikleri arasında vakit geçirmek isteyenlere özel bir fırsat olarak sunulabilecek en güzel yerlerden biri Karaburun’dur. Karaburun, 1 beldesi ve 13 köyü ile müthiş bir noktadır. Deniz, kum ve güneş üçlüsünü bir arada yaşarken doğanın farklı renkleri içerisinde kalmak, yaşam enerjisi depolamak adına mükemmel bir keyif olacaktır. Hayal ettiğiniz güzelliklere çok yakın olmak ve tatil yaparken eğlence dolu anlara tanıklık etmek için Karaburun seçeneğini, tercihleriniz arasına alabilirsiniz.

Karaburun

2017 yaz tatilcileri için fikir olabilecek en güzel destinasyonlar ve destinasyonlar hakkında zaman zaman bilgi vermeye devam edeceğim.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
131 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
110 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
116 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
215 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
295 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
296 views
Bunlar da var!
Siracusa Gezi Rehberi

Siracusa Gezi Rehberi

20 Aralık 2015
1.048 views
Seyahat esnasında sağlık problemleri

Seyahat esnasında sağlık problemleri

16 Aralık 2015
852 views
Eşsiz güzelliğin yansıması; Kaş

Eşsiz güzelliğin yansıması; Kaş

14 Kasım 2015
1.455 views
Konya Seyahatinde Gidilecek Eşsiz 5 Yer

Konya Seyahatinde Gidilecek Eşsiz 5 Yer

11 Aralık 2016
321 views
Dünyanın En İlginç Kahveleri

Dünyanın En İlginç Kahveleri

16 Mart 2017
313 views
Turist kazıklama rehberi

Turist kazıklama rehberi

16 Aralık 2015
840 views
Baltıkların en güzel şehri; Riga

Baltıkların en güzel şehri; Riga

23 Aralık 2015
1.567 views