Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Fethiye’nin şirin tatil kasabası Göcek

Yurtiçi Seyahat Rehberi 5 Kasım 2015
1.692 views

Fethiye’nin şirin tatil kasabası Göcek, keşfedilmemiş alanları ile misafirlerini ağırlar. Kültür ve çevre güzelliği bakımından Türkiye’nin en güzel bölgesi olan Göcek, Toros dağlarının Akdeniz’e bağlandığı alanda yer alıyor. Çam ağaçlarının bulunduğu, küçük cennetsi koyları ve tertemiz suları ile harika bir tatil alternatifini size sunan Göcek, Akdeniz’in kalabalığından kaçanları ağırlamayı bekliyor. Rüzgar, deniz ve hava sıcaklığının en iyi noktası olarak adlandırılan ve bu konuda ün yapan Göcek, Mavi yolculuğun da en önemli duraklarından birisidir. Birbirinden güzel koyları, harika plajları ve çam ormanları içerisinde gizlenmiş tarihiyle Göcek’i size anlatmaya çalışacağız.

Nasıl gidilir;

Göcek Fethiye ve Dalaman arasındadır. Bu sebeple Dalaman havalimanına son derece yakındır. Bunun haricinde tavsiye ettiğimiz ulaşım şekli Toros dağlarının manzarasını izleyerek yapacağınız karayolu ulaşımı olacaktır. Bu sayede Göcek’in harika manzarasını görmüş olacaksınız.

Göcek’in Gezilecek yerleri;

Göcek’te gezilecek yerler arasında ilk tercihiniz mavi turlar olmalıdır. Olmazsa olmazlar arasında yer alan 12 ada turları ile harika bir yolculuğa ilk adımı atabilirsiniz. Bu tura katılmak için günlük tekne turlarının düzenlendiği alanlara ulaşabilirsiniz. Yolculuk ortalama olarak 9 saat sürüyor ve birden fazla koya demir atıyor. Tekne yerine yat, yelkenli gibi alternatif ulaşım araçlarını da tercih edebilirsiniz. Koylarda birden fazla kaya mezarına rastlayabilir ve harika doğasını sonuna kadar hissedebilirsiniz. Fethiye Göcek’ten tekne turları ile ulaşılan Kapıdağ yarımadası üzerinde ise Krya, Lisai ve İydai antik kentleri bulunmaktadır. Ulaşımda zorlanacağınız bu antik kentlere yüzerek ulaşabilirsiniz. Göcek Marina, 12 Adalar, Bedri Rahmi Koyu ve Günlüklü koyu alternatif gezi rotalarınız olacaktır.

Ne yenir;

Göcek’te yeme kültürü tatilinize ayrı bir keyf katacaktır. Göcek’in en çok tercih edilen yöresel lezzeti Lagos balığıdır. Bu eşsiz lezzete Göcek’te çeşitli balık ve deniz ürünlerinin bulunduğu balık restoranlarında ulaşabilirsiniz. Bunun haricinde, kebapçılar, kafeler gibi hemen hemen tüm yeme – içme firmaları, menü fiyatlarını dışarıda tabelada sergiliyorlar.

Konaklama;

Göcek Otelleri, şık temiz ve aynı zaman da yemyeşil bahçeleri sahiptir. Genelliği ahşap, taş ve doğal renklerden oluşan bu güzide oteller, klimalı ve son derece modern yapıda sizi karşılar. Dikkat etmeniz gereken ise herşey dahil otellerin Göcek’te faaliyet göstermediğidir. Tavsiyemiz otellerin hangi dönemlerde açık olup olmadığını araştırmanızdır. Bunun haricinde ki her şey ise tam istediğiniz şekilde gerçekleşecektir.

Tavsiye;

Göcek denilince akla mavi tur gelir. Mavi turlara mutlaka katılın. Kesinlikle pişman olmayacağınızı şimdiden söyleyebiliriz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
129 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
108 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
112 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
214 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
292 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
288 views
Bunlar da var!
Couchsurfıng nedir?

Couchsurfıng nedir?

12 Aralık 2015
935 views
Yerebatan Sarnıcı, İstanbul

Yerebatan Sarnıcı, İstanbul

23 Haziran 2017
147 views
Turistik Katar Vizesi

Turistik Katar Vizesi

16 Aralık 2015
1.189 views
Türkiye’deki Saklı Cennet: Burhaniye

Türkiye’deki Saklı Cennet: Burhaniye

10 Mayıs 2017
214 views