Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Gerçek dünyadan Masal dünyasına ilk adım Kekova

Yurtiçi Seyahat Rehberi 15 Kasım 2015
1.924 views

Günümüzün batık şehri, tarihin ise denizci kasabası olan Kekova, muhteşem bir doğayla tüm dünyaya adını ezberletmiş, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihiyle de insanları her dönem cezbetmiştir. Su altında kalan kalıntıları ister yüzerek izleyin, isterseniz dalış yapın ama ne yaparsanız yapın bu güzel mekanın kesinlikte hakkını verin diyoruz. Kekova’ya ulaştığınız da ona aşık olacağınızdan eminiz. Bu sebeple bu eşsiz yapıya aşkla, sevgiyle yaklaşın. Zira o size eşsiz mavilikteki Akdeniz suyunu ve antik kentin kapılarını açıyor; İşte bu şehrin adıdır Kekova.

Ulaşım;

Antalya’dan Demre’ye karayolu ile Demre’den de, Kaş’tan, Üçağız’dan tekne ile Kaleköy’e ulaşabilirsiniz. Antalya Kekova arası yaklaşık 165 kilometremesafede ve araçla yaklaşık 2 saat 50 dakika kadar sürmektedir.

Konaklama;

Kekova konaklama için fazla belirleyici faktörleri içerisinde barındırmaz. Şehir merkezine uzak olması sebebiyle az sayıda otel bölgede hizmet verir. Ama kaliteli hizmet verir. Bir tepenin eteğinde bulunan evlerin restore edilmesi ile turizme kazandırılan Antalya Kekova otellerinin işletmecileri yine evlerin sahibi olan ailelerdir. Kekova otellerinde, tesislerin balkonları denize sıfırdır. Elinizi uzatıp yüzünüzü deniz suyuyla yıkayabileceğiniz Antalya Kekova otellerinde, deniz ve kara arasındaki sınırı çiçek saksıları belirler desek galiba yanlış bir ifade kullanmamış oluruz. Günü birlik gezilerde ise Kaş otelleri imdadınıza yetişecektir.

Kekova’da Gezilecek Yerler

Kekova’da bir çok gezilecek alan vardır. Üçağız Beldesi üzerinde bulunan yüzlerce antik mezar, dikkatleri buraya çeker. Kekova’da görülmesi gereken kalıntılardan birisi de Rodos şövalyeleri tarafından yapılan kale kalıntılarıdır. Günümüzde denizin içinde kalmış olan sur parçası ve doğu ucundaki kayalar içine oyulmuş iskele ise harika yapısıyla dikkat çeker. Kekova’nın bir de ünlü Simena’sı var. Yani bugün ki bilinin adıyla Kaleköy; buraya ulaşım yine tekne ile ancak sağlanabiliyor ama tarih, deniz ve güneşin birleşmesiyle ortaya çıkan bu antik kalıntılar mutlaka görmeniz gereken eserlerin başında yer alıyor. Yapacağınız en güzel etkinlikler bölgeye yapılan gezilerde seakayak uygulamaları olacaktır. 15’er kişilik oluşturulan gruplara profesyonel rehber de eşlik ediyor ve bu sayede bölgeyi tanıyorsunuz.

Ne alınır;

Turizmin gelişmesi ne alınır sorusunu da akıllara getirmiş. Kekova bölgesinde faaliyet gösteren lokantalar, aynı zaman da hediyelik eşyacılardır. Genç kızlar ve hanımlar el işi çalışmalarını bu restoranlarda sergiliyorlar.

Ne yenir;

Kekova’da faaliyet gösteren lokantalar birbirleriyle adeta lezzet yarışına girmiştir. Özellikle deniz mahsullerinin tercih edildiği bu lokantalarda eşsiz balık tariflerini bulabilir ve tadabilirsiniz.

Tavsiyeler;

Kekova kesinlikle sonuna kadar yaşanacak bir ortamı size sunar. Siz de bu tarihi ve doğal güzelliklere ayak uydurmaya bakın. Sular altında kalan antik yapılar oldukça ilginizi çekecektir. Dünyanın başka hiçbir ülkesinde böyle güzelliklere rastlayamazsınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
129 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
108 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
112 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
214 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
292 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
288 views
Bunlar da var!
Taç Mahal’i Anlamak; Agra Gezi Rehberi

Taç Mahal’i Anlamak; Agra Gezi Rehberi

3 Aralık 2015
1.003 views
Marmaris’ten Gökova Körfezi’ne

Marmaris’ten Gökova Körfezi’ne

6 Mayıs 2017
286 views
Şırnak’ta gezilecek yerler

Şırnak’ta gezilecek yerler

12 Şubat 2017
746 views
Tarihi Taş Köprü, Silifke

Tarihi Taş Köprü, Silifke

27 Haziran 2017
127 views
2017 Alternatif Tatil Yerleri

2017 Alternatif Tatil Yerleri

19 Nisan 2017
309 views
Van’da Görmeniz Gereken 5 Yer

Van’da Görmeniz Gereken 5 Yer

19 Aralık 2016
351 views
Dünyanın en temiz 34 suyu

Dünyanın en temiz 34 suyu

5 Mayıs 2017
305 views