Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Her dönem trend belde; Çeşme

Yurtiçi Seyahat Rehberi 28 Ekim 2015
1.738 views

Ege’nin şirin ama bir o kadar da pahalı beldesidir Çeşme; birbirinden güzel koyları, çarşaf gibi olan denizi ve sıcak insanıyla sizi karşılar. Ulaşımın kolay olduğu ama turistin yoğun bir şekilde bulunduğu Çeşme’de, güzel bir tatil ciddi bir rakama denk gelmektedir. Bu sebepledir ki, destinasyonlar arasında en pahalı yer Çeşme’dir.

Nasıl gidilir;

Çeşme’ye ulaşım oldukça kolaydır. Eğer uçakla İzmir’e geldiyseniz yarım saatte bir havaş servisleri kalkmakta. Ücreti ise 25 TL. Bunun haricinde minibüsleri de alternatif olarak kullanabilir veya araba kiralayabilirsiniz.

Çeşme Beach Club’ları

Elbette ki akla gelen ilk durak beach clublardır. Harika denizin çarşaf gibi düpe düz durduğu Çeşme’de club eğlenceleri de aralıksız devam ediyor. Girişlerin tamamının ücretli olduğu Çeşme’de, düzgün olan birkaç plaj aynı zaman da eğlencenin de merkezi konumuna geliyor. Eğlence için tercih edebileceğiniz birkaç beach club var bunlardan bazıları; before sunset, kafe pi, sole more, quente beach clublardır.

Gece hayatı;

Hep televizyon ekranlarından takip ediyorduk o ünlüleri Çeşme’de diye. İşte şimdi siz de Çeşme’desiniz. Belki de o ünlüyle karşılaşacaksınız. Gece hayatının önemli olduğu Çeşme’de takılabileceğiniz bazı mekanlar şunlardır; Nar, Paparazzi, tren, Öküz, Tektekçi port, Otto. Belli mi olur belki hayranı olduğunuz ünlüyle burada karşılaşırsınız.

Ne yenir;

Çeşme denilince elbette yeme içme de akla geliyor ama bu birazcık pahalı bir uygulama oluyor. Türkiye içerisinde ki en pahalı destinasyonunun Çeşme olduğunu söylemiştik. Yeme içmeye de yansımış durumda. Gidebileceğiniz bazı mekanlar ise Kumrucu erol, dost pide ve dondurmacı veli usta olacaktır. Diğer mekanlara nazaran daha uygun fiyatları bulabilirsiniz.

Nerede gezilir;

Elbette ki tatil deyince akla sahip ve deniz geliyor ama gezebileceğiniz birden fazla alanda bulunuyor. Çeşme’ye yolunuz düştü ise Alaçatı’da gezebilir, Sakız Ağaçları ve yel değirmenlerini görebilir, köy pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Biraz daha sakin bir ortam için Germiyan köyünü ziyaret edebilirsiniz.

Konaklama;

Türkiye’nin bu en pahalı destinasyonunda elbette ki ucuz konaklama imkanı bulamıyorsunuz. Ama yine de bölge fiyatlarına nazaran Dalyan tarafları daha ucuz konaklama imkanları oluşturuyor. Butik otellerin de en az 5 yıldızlı bodrum otelleri gibi hizmet verdiğini düşünürsek arada hiçbir farkın olmaması sizi şaşırtmasın.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
52 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
149 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
232 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
240 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
248 views