Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Kafa dinlemenin ilk adresi; Manavgat

Yurtiçi Seyahat Rehberi 19 Kasım 2015
2.490 views

Doğal güzellikleri, şelalesi, tatil yöreleri ile Türkiye’nin sayılı turizm destinasyonlarından birisi olan Manavgat, aynı zaman da üç tarafı çevrili surlar, tarihi eserler, antik kentleriyle de önemli bir arkeolojik kazı alanıdır. Hem tarihin hem doğanın buluştuğu ve iç içe geçtiği bu şirin ilçede gezip görülecek çok yer, yapılacak çok iş vardır. Denize girmek için Side’yi seçebileceğiniz gibi tarihi eserleri ise Manavgat’ın her noktasında görebilirsiniz. Eşsiz bir tatil deneyimi yaşamanızı sağlayacak olan Manavgat Tatili ile unutulmaz anları yaşamaya başlamak için size hazırladığımız Manavgat Seyahat Rehberine mutlaka göz atın;

Nasıl gidilir;

Manavgat’a ulaşmak için hava ve karayolunu tercih edebilirsiniz. Karayolu ile Antalya Manavgat arası 50 kilometre olduğunu hatırlatalım. Bunun haricinde havalimanı aracılığıyla da ulaşım mümkündür. Havaş servisleri düzenli olarak yarım saatte bir Manavgat ve Side’ye hareket etmektedir.

Manavgat’ta Gezilecek Yerler

Manavgat nehrinin her iki yakasına kurulu vaziyette ki bu tatil yöresi, yaklaşık 50 yıllık bir turizm potansiyeline sahiptir. Bu sebepledir ki insanlar sadece tatil için değil, yaşamak için de Manavgat’ı tercih etmekteler. Manavgat tarihi ve doğal güzellikleri ile sizi çağırır. İlk durağınız şüphesiz ki gürül gürül akan Manavgat şelalesi olmalıdır. Bunun yanı sıra Dünyanın önemli rafting merkezlerinden birisi kabul edilen Köprülü Kanyon da Manavgat ilçesinde yer almaktadır. Seleukeia antik kenti, ve Kleopatra plajı görmeniz gereken yerlerden bazılarıdır. Alternatifler arasında Oymapınar gölü, Aslanlı mağara ve boğaz plajı da görülüp gezilmesi gerekir. Kolonnel Cadde, Cumbalı Tarihi Evleri, Agora, Anıtsal Kütüphane, Devlet Agorası, Piskopos Sarayı, Bazalika, Vepasianus Çeşmesi, Üç Havuzlu Çeşme, Roma Tiyatrosu, Men Tapınağı, Baküs Tapınağı, Büyük Liman Hamamı, Liman Hamamı, Apollon Tapınağı, Athena Tapınağı, Side Limanı gibi tarihi mekanları ile Side’yi de listenize eklemeyi unutmayın. Burada ziyaret edeceğiniz bir diğer bölge ise Side olmalıdır. Side gerçekten Türkiye’nin en güzel koylarına sahip şirin bir tatil beldesidir.

Konaklama;

Manavgat konaklama anlamında gerçekten çok şanslı. Manavgat merkezde 3-4 yıldızlı oteller yoğunluk oluştururken Side’ye doğru gidildiğinde 100’ün üzerinde 5 yıldız otellere ulaşabilirsiniz. Her şey dahil konseptinde çalışan Side Otelleri, son derece güzel ve kaliteli hizmeti size sunuyor.

Ne yenir;

Anadolu kültürünün yanı sıra dünya mutfağından lezzetleri otellerde bulabilirsiniz. Manavgat’ın saklı bahçelerinde yetişen organik ürünlerle yapılan zeytinyağlılar tercih etmeniz gerekenler arasında yerini alır. Bunun yanı sıra Manavgat Şelalesi etrafında ki balık restoranlar da çok güzel balık ızgaraları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Tavsiyeler;

Manavgat içerisinde gezi rotalarınız eski ve tarihi alanlar olmalıdır. Side’ye doğru gittiğiniz de ise bu rota daha çok sahil, kumsal ve koylardan oluşmalıdır. Türkiye’nin en güzel koyları unutmayın ki Side’dedir. Bu sebeple güneşin ve denizin keyfini uzun süre yaşamanızı tavsiye ediyoruz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
129 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
108 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
112 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
214 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
292 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
288 views