Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Lüksün doğayla buluşması; Belek

Yurtiçi Seyahat Rehberi 10 Kasım 2015
1.291 views

Antalya denildiğinde akla ilk gelen bölgelerden birisidir Belek. Türk filmlerine konu olan, eşsiz güzellikte ki bu tatil merkezi aynı zaman da dünyanın en önemli golf spor merkezlerinden birisi konumundadır. Okaliptüs ve çam ağaçları arasında yemyeşil bir belde olan Belek, eşsiz deniz, harika güzellikler ile sizi çağırıyor.

Antalya bölgesine 30 kilometre mesafede bulunan Belek, lüks otelleri, tatil köyleri ve uluslararası anlamda önemli spor alanlarıyla bilindik bir tatilin son derece dışına çıkıp egzotik bir tatil anlayışını size sunuyor. Doğal güzelliklerinin yanı sıra çevresinde gezilecek son derece güzel tarihi alanları da barındıran Belek, muhteşem bir tatilin ilk adımı olarak adını yazdırıyor.

Nasıl gidilir;

3 farkı ulaşım şekli mevcut. Birincisi hususi arabanızla geliyorsanız Alanya yoluna doğru ilerleyip tabelaları takip edebilirsiniz. Havayolu ile gelmek isteyenler için Belek yalnızca 20 dakikalık mesafede yer alıyor ve otobüs yolculuğunda ise Türkiye’nin her yerinden sefer bulmanız mümkün.

Konaklama;

Belek konaklama anlamında muhteşem özelliklere sahiptir. Türkiye’nin en lüks ve en gelişmiş otelleri Belek’te bulunur. Hem turizm hem spor amacıyla hizmet veren bu otellerin tamamı 5 yıldızlı ve denize sıfır konumundadır.

Belek’te gezilecek yerler;

Belek’te gezilecek yerler bir hayli fazla. Deniz ve kumsaldan zaman bulanlar için önerdiğimiz yerler arasında Aspendos tiyatrosu, antik kenti, Perge Antik Kenti ve Kurşunlu şelalesi yer alıyor. Belek’te gezmenizi tavsiye ettiğimiz bir diğer mekan da 2004 yılında bölgede açılan Dinler Bahçesi. Ortak bir avluya açılan cami, sinagog ve kiliseden oluşan bu Hoşgörü Bahçesi, kardeşliği yansıtan dinler buluşmasını sembolize eder.

Ne yenir;

Belek’te her çeşit yemeği bulmanız mümkün. Türkiye’nin en önemli destinasyonu olarak gösterilen bu bölgede ister Türk damak yapısına uygun lezzetleri deneyin ister dünya mutfağından klasikleri tadımlayın; hepsinin ayrı bir lezzeti sizi alıp götürmeye yetecektir.

Tavsiyeler;

Belek, eşsiz bir tatil cennetidir. Siz ne isterseniz onu size verir. İster eğlence ister deniz ve kumsal tüm istediğinize burada ulaşabilirsiniz. Özellikle oteller konusunda iyi hizmet alacağınızı şimdiden garanti edebiliriz. Zira, en iyi hizmet veren oteller bu bölgede yoğunlaşmıştır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
45 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
139 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
228 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
230 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
246 views
Bunlar da var!
Yellowstone harikası

Yellowstone harikası

17 Aralık 2015
1.193 views
Kocaeli’nde gezilecek 5 harika yer

Kocaeli’nde gezilecek 5 harika yer

30 Ocak 2017
315 views
Ordu’da gezilecek mükemmel 4 yer

Ordu’da gezilecek mükemmel 4 yer

1 Şubat 2017
254 views
Batum Bulvarı

Batum Bulvarı

25 Mart 2017
239 views