Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Lüksün ihtişamını hissedin; Kemer

Yurtiçi Seyahat Rehberi 16 Kasım 2015
1.721 views

 

Her yaşa hitap eden tatil anlayışı, ve bölgenin doğal güzellikleri ile Kemer, turizmin başkenti ünvanını elinde bulundurmaya devam ediyor. Yaz sezonunun uzun devam ettiği Kemer’de, tatil sezonu da aynı orantı da devam ediyor. Bu durum Kemer’in vazgeçilmez olmasına yetiyor. Pek çok doğa harikası ve tarihi güzelliği bulunan Kemer, ince kumlu plajları ve harika denizi ile yerli ve yabancı turistlerin ilk durağından birisi konumuna geldi. Tarihi, milattan önce 2. Yüzyıla kadar uzanan Kemer, aradan geçen 2 bin 200 senelik zamana rağmen hala aktif bir şekilde bölgenin önemli şehirlerinden birisini oluşturuyor. İnce kumlu plajları, sınırsız eğlence anlayışına tarihi antik kentler de eklenince Kemer, vazgeçilmez tatil destinasyonlarından birisi oluyor. Kemer tatilini mi planlıyorsunuz? O halde bu yazımızı okumadan tatil başlangıcını yapmayın;

Nasıl gidilir;

Kemer’e ulaşmak için Antalya havalimanı ile havayolu bağlantısını sağlayabilir veya da karayolu üzerinden ulaşımı gerçekleştirebilirsiniz. Son derece kolay ulaşılan tatil merkezlerinden birisi olan Kemer için havalimanından havaş servisleri kalkmakta. Bununla birlikte karayolu üzerinden de harika manzaraları izleyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kemer’de gezilecek yerler;

Kemer’de gezilecek ve görülecek yerler son derece ilginizi çekecektir. Muhteşem bir doğaya sahip olan Kemer, yeşille mavinin birleştiği noktada konumlandığından gezi alanları bir hayli fazladır. Kemer tatili esnasında deniz ve kumsalın sefasını sürmeden önce antik kentler ve diğer gezilecek yerlerde vakit geçirmenizi tavsiye ederiz. Phaselis Antik kenti, ilk görmeniz gereken durakların başında geliyor. Bunun yanı sıra Idyros Antik kentinde de yine Bizans kalıntılarını görebilir ve hoş vakit geçirebilirsiniz. Kemer’de görmenizi tavsiye ettiğimiz merkezlerden birisi de Beydağları milli parkı olacaktır. Deniz ve ormanın muhteşem birleşiminin en güzel örneğini Beydağları milli parkı size sunacaktır. Göynük kanyonu, Üçoluk yaylası, Beldibi Mağarası, Sırtlanini mağarası yine görülmesi gereken alanları oluşturuyor. Eğer deniz meraklısıysanız tavsiyemiz Paris batığına dalış yapmanız olacaktır. Kemer sonuna kadar yaşanınca hissedilen bir şehir hüviyetindedir. Siz de şehri sonuna kadar yaşamalısınız.

Konaklama;

Kemer’de konaklama son derece basit ve kolaydır. Akla gelen ilk tatil yörelerinden birisi olan Kemer’de ister beş yıldızlı isterseniz pansiyon tarzında otellere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Deniz, orman ve dağların muhteşem kesişme noktasında yer alan Kemer’de hoş vakit geçirmeniz için oteller adeta birbirleriyle yarışıyor. Antalya merkeze 42 kilometre uzaklıkta ki Kemer’de bir butik otel samimiyetine rastlamasanız da, konforu sayesinde aşık olacaksınız desek sanırım abartmış olmayız. Çoğu Kemer oteli ise herşey dahil sistem de faaliyet gösteriyor. Yani aradığınız herşeye otel içerisinde ulaşabilmeniz mümkün.

Ne yenir;

Oteller son derece leziz yemekleri yaptığı gibi dünya mutfağının en güzel örneklerini de sizlere sunacaktır. Konaklama yaptığınız tesiste Türk mutfağının klasik lezzetlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Farklı bir deneyim için de dünya mutfağının lezzetlerini gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.

Tavsiyeler;

Kemer tam anlamıyla bir tatil cennetidir. Özellikle plaj ve denizi harika güzelliktedir. Hemen derinleşmeyen denizinde hoş vakit geçirebileceğiniz gibi plajda güneşin keyfini de sürebilirsiniz. Plaj eğlenceleri ise Türkiye’nin en popüler mekanlarından birisi haline gelmiştir. Müziğin ritmine kendinizi kaptırın ve eğlenmenin tadını yaşayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
52 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
149 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
232 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
240 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
248 views
Bunlar da var!
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
23 views
Iğdır’da gezilecek harika yerler

Iğdır’da gezilecek harika yerler

24 Ocak 2017
973 views
Isparta’da gezilebilecek yerler

Isparta’da gezilebilecek yerler

25 Ocak 2017
273 views
Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

18 Haziran 2017
90 views
Türkiye’nin tatil cenneti Antalya

Türkiye’nin tatil cenneti Antalya

31 Ekim 2015
1.605 views
Afrika ve Akdeniz’in cazibesi; Tunus

Afrika ve Akdeniz’in cazibesi; Tunus

17 Aralık 2015
591 views
Tokat’ta gezilebilecek harika yerler

Tokat’ta gezilebilecek harika yerler

15 Şubat 2017
327 views