Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Mavi deniz, yeşil çam ormanlarıyla Beldibi

Yurtiçi Seyahat Rehberi 9 Kasım 2015
1.710 views

Beldibi Antalya’nın önemli turizm merkezleri arasında bulunur. Eşsiz güzellikler, muhteşem deniz, kaliteli hizmet anlayışıyla ön plana çıkan Beldibi, deniz orman ve dağların bir araya geldiği bölge olarak anılır. İrili ufaklı otelleri, muhteşem kumsalları, eşsiz plajları ve masmavi deniziyle dikkat çeken Beldibi, huzurlu bir tatil arayanların tercihi konumunda kendine yer bulur. Sessiz sakin ve son derece huzurlu olan bu bölge, denizi ve kumsallarıyla ün yapmış.

Nasıl gidilir;

Beldibi, Antalya merkeze yalnızca 25 kilometre uzaklıkta. Antalya terminalinden Beldibi veya Kemer minibüslerine binerek bölgeye kolaylıkla ulaşmanız mümkün.

Ne yapılır, nereler gezilir;

Beldibi, deniz turizminin önemli bölgelerinden birisidir. Bunun yanı sıra dağlarla çevrili olan bu güzel tatil beldesi, çam ormanlarıyla da farklı bir kültürün ilk adımına sebep olur. Bölgede gezebileceğiniz alanların başında Göynük çayı gelmektedir. Bu bölgede yapılan araştırmalar da turistlere açık alanlar belirlenmiş, kayaların üzerine yapılan insan figürleri mağaralarda görülmeye değer alanlardan olmuştur. Ayrıca bölgenin ormanlık alan olması sebebiyle yasal av turizminin de önemli noktalarından birisi olarak kabul edilen Beldibi, yürüyüş ve trekking için de ideal alanları barındırır. Elbette ki Beldibi’nin belki de en önemli özelliğe denize yakın olmasıdır. Eşsiz güzellikte ki kumsallar, muhteşem deniz ile turizmin her türlü faaliyetine burada rastlamanız mümkün. Size kalansa denizin ve kumsalın keyfini sürmek olacaktır.

Konaklama;

Beldibi, konaklama konusunda oldukça iddialı bölgelerin başında kendine yer bulur. Özellikle 5 yıldızlı otellerin bölgede bir hayli fazla bulunması, konaklama alternatiflerini gün yüzüne çıkarır. Son derece leziz, aynı zaman da nezih bir ortam da tatil yapmanızı sağlayacak.

Tavsiyeler;

Kafa dinlemek isteyen ama çok iyi hizmet almak isteyen insanların bölgeye geldiğini unutmayın. Bölge otelleri hizmet konusunda oldukça cüretkar. Bunun yanı sıra muhteşem bir doğa sizi karşılıyor olacak. Bu doğanın keyfini çıkarmak sizin elinizde. İster çam ormanları içinde yürüyüşler yapın isterseniz denizin ve kumsalın keyfini sonuna kadar yaşayın. Tavsiyemiz denizde tüm aktivitelere katılmanız ve tadını sonuna kadar almanız olacaktır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
52 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
149 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
232 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
240 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
248 views