Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Mayıs’ta gidilebilecek tatil rotaları

Yurtiçi Seyahat Rehberi 17 Nisan 2017
308 views

Mayıs ayı bitmek üzere ancak sıcak havaların yeni başladığını belirtmemiz gerekiyor. Türkiye’nin dört bir yanında yer alan tatil destinasyonlarını değerlendirerek her ay ve her mevsim olduğu gibi Mayıs ayında da tatilinizi yapabilirsiniz.

Bahar ya da yaz ayları… Türkiye’ye en çok turistlerin geldiği aylardır. Tabi ki kış turizmi de ülkemizin etkili destinasyonlarına sahip rotalarla doludur. Ancak havalar ısınmışken soğuk tatil fikirlerine girmeyelim diyorum. Mayıs’ta gidilebilecek tatil rotaları hakkında edindiğim bilgileri sizinle de paylaşarak güzel ülkemizin güzel yerlerini keşfetmenize “karınca kararınca” yardımcı olmaya çalışacağım.

Mayıs'ta gidilebilecek tatil rotaları

Ege Bölgesi

Ege bölgesi aslında daha çok Haziran-Eylül ayları arasında tercih edilen bir bölgedir. Mayıs aylarında burada fazla bir güneşten söz etmek doğru olmaz fakat düzenlenen kültür turları bence en az yaz tatili kadar keyiflidir. Hem güneşin fazla yakıcı olmaması hem de bahar ayında kültürel gezilerin daha etik olması bu ayda Ege bölgesinde tatil yapmanız için geçerli nedenler olabilir. Çeşme ve Foça’da düzenlenen kültür turları, farklı bir deneyimi deneyimlemek adına ideal olacaktır.

Çeşme

İzmir-Çeşme

Güneşin kendini göstermeye başladığı Ege bölgesinde daha sıcak bir yerde tatil yapmak istiyorsanız o zaman Marmaris tarafına rotanızı çevirin. Akdeniz gibi sıcak olmasa da eşsiz koyları, tarihi alanları ve lezzetli yemekleri ile Mayıs ayının en güzel tatil destinasyonlarını bir arada sunuyor.

Akdeniz Bölgesi

“Türkiye’de tatil” denince ilk akla gelen bölge hiç şüphesiz Akdeniz bölgesidir. Akşamları ile ünlenen bölgede, çok sayıda tatil destinasyonu Mayıs ayında da misafirlerini en iyi şekilde ağırlıyor. Alanya, Antalya (Kaş, Manavgat, Kemer, Side)  bu ay ve bu mevsim için en ideal seçenekler arasında yer alıyor. Buralarda geçireceğiniz zamanlar, özellikle de kalabalıkların başlamamasının etkisi ile daha keyifli olacaktır. Hazır yeri gelmişken Akdeniz bölgesinde deniz mevsimi resmen açılmasa da giren giriyor…

Antalya

Batı Karadeniz Bölgesi

Başında da dediğim gibi ülkemizin dört bir yanında tatil yapmak mümkündür. Mevsim ne zamanı gösterirse göstersin, aylardan hangisi olursa olsun. Yeter ki tatil yapmak isteyin… Kültür ve tarihi geçmişe merakı olanlar için kesinlikle Mayıs ayında önerilebilecek en güzel yerlere sahip olan bölgede özellikle Nevşehir’in Kapadokya’sı mükemmel bir destinasyondur. Balon turları, yer altı şehirleri ve kiliseleri ile mükemmel bir tatil yapmak için ideal bir seçim olacaktır.

Kapadokya

Kapadokya

Türkiye’nin en güzel yerlerinde vakit geçirmek ve sıcaklar henüz başlamadan tatilinizi erkenden yapmak için yukarıda sunduğum yerlerden  birini tercih ederek tatilinize yön verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
138 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
114 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
120 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
221 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
299 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
295 views
Bunlar da var!
Huzurlu tatilin adresi Gökçeada

Huzurlu tatilin adresi Gökçeada

5 Kasım 2015
1.662 views
Varşova’da bir gün;

Varşova’da bir gün;

2 Aralık 2015
1.690 views
Ege’nin gözde tatil merkezi; Türkbükü

Ege’nin gözde tatil merkezi; Türkbükü

23 Kasım 2015
1.359 views
Kanada’nın liman şehri Vencouver

Kanada’nın liman şehri Vencouver

24 Aralık 2015
1.778 views
İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

19 Temmuz 2017
111 views