Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Seyahatte Tasarruf Yapmanın 4 Yolu

Yurtiçi Seyahat Rehberi 11 Mart 2017
258 views

Her insan seyahat etmeden önce bütçesini kontrol eder. Aslında bu, biraz da zaruri bir durumdur. Özellikle de çıkılacak seyahat “tatil” amaçlı ise bütçeyi çok daha iyi ayarlamak gerekiyor.

Tatil için seyahate çıkanların en çok istedikleri şeylerden biri de farklı yerleri görmede sayıyı arttırmaktır. Mesela Ege veya Akdeniz bölgesinde yapılacak bir tatilde, sadece belli bir tatil beldesi ile sınırlı kalmak yerine daha farklı destinasyonları görmek ve buralarda zaman geçirmek istenir. Tabi istekler bitmez fakat bunun için de belli bir bütçe gerekiyor. Aslında biraz zor gibi görünen bir iş olsa da seyahatte para biriktirmenin basit yöntemleri vardır. Sadece size kalan dikkat etmek olacak.

Tatile çıkarken tasarruf etmek için 4 öneri

Bu yazımızda sizin için seyahatte para tasarrufu yapmanın 4 etkili yönteminsen bahsedeceğiz. İşte o öneriler.

Seyahatte Para Tasarrufu İçin 4 Öneri

  1. Şehir turlarını takip edin

Özellikle tarihi ve turistik tatil beldelerinde, resmi kurumlar (belediye ve kültürel komisyonlar) ve bazı özel şirketler, şehirlerini tanıtmak veya kendi reklamlarını yapmak için ücretsiz şehir turları düzenlerler. Amaç reklam olsa da bir tatilci için önemli bir konudur. Şehir turlarını takip ederek para harcamadan görmeniz gereken yerleri görebilirsiniz.

Şehir turlarını takip edin

  1. Su şişesi hayat kurtarır

Su hayattır. Normal hayatta da seyahat döneminde de bu önemli konuyu göz ardı etmemek gerekiyor. Özellikle de yaz sıcağında tatillerde suya harcanan para üst üste geldiğinde ciddi rakamlara tekabül eder. Bu nedenle yanınızda bir su şişesi taşımanızı öneriyoruz. Konakladığınız otellerde veya yemek yediğiniz lokantalarda su şişenizi doldurarak seyahatte tasarruf edebilirsiniz. Bir de bazı yerlerde bulunan kaynak sularından faydalanmanız için de etkili bir yöntem olacaktır.

Su şişesi hayat kurtarır

  1. Atıştırmalıklar taşıyın

Tatilde en çok para harcamaya neden olan etkenlerden biri de yeme-içmedir. Aslında tatile giderken bunu pek de düşünmemek gerekse de yine de tasarruf yapmak isteyenler kesinlikle yanlarında atıştırmalık götürmelerini öneriyoruz.

Atıştırmalıklar taşıyın

  1. Toplu taşıma kullanın

Seyahat edilirken tasarruf etmenin en güzel yöntemlerinden biri de toplu taşıma araçlarını kullanmak olacaktır. Bu durumda, hem gittiğiniz şehrin halkını daha iyi tanıma fırsatı yakalar, hem şehri sindire sindire gezme alternatifine sahip olursunuz hem de tasarruf yapma açısından çok daha faydalı olacaktır.

Toplu taşıma araçlarını kullanın

Seyahatinizi gerçekleştirirken yolculuğunuzun kısa sürmesi için elbette uçak bileti satışlarına da dikkat etmeniz gerekiyor. Havayolu firmalarından indirimli uçak bileti fiyatlarını takip ederek bunu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı durum, kısa mesafeli yolculuklarda da geçerlidir. Kısa yolculuklarda ise otobüs bileti avantajlarını takip etmeniz, faydalı sonuçlar verecektir. Buna ek olarak sosyal medya sitelerini takip ederek firmaların düzenlediği kampanyalara katılarak indirimli veya hediye bilet kazanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
129 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
107 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
112 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
213 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
292 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
287 views