Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Tanrının dünyaya armağanı; Kızkumu

Yurtiçi Seyahat Rehberi 16 Kasım 2015
1.687 views

Kızkumu, tanrının dünyaya olan adeta büyük bir armağanı konumundadır. Bu denli güzel ve muhteşem bir bölge dünyanın başka yerinde var mıdır bilinmez. Mavi deniz, çam ormanlarıyla kaplı dağlar arasında ki bir koyun ismi olan Kızkumu, sarı kumların örttüğü muhteşem bir cennet bahçesini anımsatır.

Bybassos Krallığı’ndan kaldığı sanılan bu bölge, antik kalıntıların yanı sıra eşsiz bir tarihi alanı da içerisinde barındırmasıyla dünyanın dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. Sahilden başlayıp denizin ortasına kadar yürüyebileceğiniz eşsiz güzellikte ki bu alanda ister kalıntılara ulaşın ister denizin keyfini çıkarın;

Marmaris ilçesi, doğal güzellikleriyle Ege’nin cenneti konumunda. Kızkumu ise bu cennet bahçesinden yalnızca bir kısımı oluşturuyor. Doğası, efsanesi ile her yıl yüzbinlerce meraklı turistin bölgeye gelmesini sağlayan bu eşsiz alan, dünyada eşi benzeri olmayan bir yapıya sahip olmasıyla da sıkça adından söz ettiriyor. Adını denizin ortasına kadar giden 600 metrelik kum yoldan alan Kızkumu, mükemmel bir tatil yaşamanız için eşsiz bir ortam sunar;

Ulaşım;

Kızkumu’na ulaşım için Marmaris’ten kalkan Orhaniye dolmuşlarına binebilirsiniz. Bunun yanı sıra Datça Karayolunun 29. Kilometresinden sonra Orhaniye – Selimiye bölgelerine saparak bu eşsiz cennet bahçesine ulaşmanız mümkün.

Konaklama;

Kızkumu civarı çok bakir bir bölge ve konaklama neredeyse yoktur. Bu sebeple konaklamayı Orhaniye veya Reşadiye otellerinde sağlayabilirsiniz. Bu bölgede ki oteller küçük aile işletmesi olup son derece kaliteli hizmet sunmaktadır.

Kızkumu gezilecek yerler;

Kızkumu bölgesinde gezilecek yerler listesi oldukça güzel alternatifleri size sunacaktır. En büyük özelliği 600 metre uzunluğunda denizin ortasına kadar kumdan yoldur. Burası muhteşem bir bölgedir. Bunun yanı sıra kum yolu takip ederek denizin ortasında ki adaya çıkabilir ve ada üzerinde bulunan kale kalıntılarını inceleyebilirsiniz.

Tavsiyeler;

Kızkumu muazzam bir güzelliğe sahip. Aynı zaman da el değmemiş eşsiz bir alan. Burada plajın keyfini çıkarabilir veya denizin ortasına yürüyebilirsiniz. Kendinizi cennette hissedeceğiniz bu aktivitenin yanı sıra yüzme ve güneşlenmenin de mükemmel keyfini burada sürebilirsiniz.

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Marmaris Gezilecek Yerler - Seyahat Rehberi on 20 Haziran 2017

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
45 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
139 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
228 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
230 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
246 views
Bunlar da var!
Kozak Yaylası, Ayvalık

Kozak Yaylası, Ayvalık

10 Haziran 2017
128 views
Valencia Gezi Rehberi

Valencia Gezi Rehberi

28 Kasım 2015
1.159 views
Tekir Ambarı Sarnıcı, Mersin

Tekir Ambarı Sarnıcı, Mersin

20 Haziran 2017
92 views
Ülkenin tanıtım yüzü; Fethiye

Ülkenin tanıtım yüzü; Fethiye

3 Kasım 2015
1.650 views
10 Gerekli Seyahat Tavsiyesi

10 Gerekli Seyahat Tavsiyesi

14 Mart 2017
310 views