İstanbul’da Denize Girebileceğiniz 10 Yer

Dünyanın Tırmanışı En Tehlikeli Tepeleri

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

Tatilde Strese Girmemek İçin 5 Öneri

Yurtiçi Seyahat Rehberi 9 Mart 2017
190 views

Her insanın doğası tatil yapmaya meyillidir. Yaz aylarında veya kış aylarında, öncesinden planlanan yerlere gitmek için gerekli hazırlıklar yapılır. Ancak yine de bazen aksilikler yüzünü gösterebilir.

Keyifli zaman geçirmek, seyahate çıkarken aksiliklerin yaşattığı strese kapılmamak ve sevdiklerinizle bir arada iken dinlendirici etkinliklere katılmak için dikkat etmeniz gereken bir takın kurallar vardır. Bunlara riayet ettiğini takdirde tatiliniz, planladığınız gibi hatta daha güzel geçecektir. Peki, nedir bu dikkat edilmesi gereken kurallar?

Tatilde strese girmemek için 5 öneri

İşte tatilde strese girmemek için 5 öneri

  1. Kenara para koyun

Kısıtlı bütçe ile tatil yapmak, kısıtlı eğlenmek veya kısıtlı dinlenmek demek olur. Bu nedenle daha öncesinden planlamış olduğunuz tatiliniz için öncesinden ufaktan birikim yapmaya başlayın. Paranız her ne kadar yeterli gibi görünse de olası aksi durumlarda kenarda paranızın olması rahatlamanızı sağlayacaktır. Gittiğiniz tatil destinasyonlarının beklediğinizden daha pahalı olması da yine kenara koyduğunuz para sayesinde sorun haline gelmekten çıkacaktır.

kenara para koyun

  1. Erken rezervasyon yapın

Ekonomik rakamlarla tatil yapmayı elbette herkes ister ve tatil, çok nadir haller dışında genellikle 1 yıl öncesinden planlanır. Tatil planınızı yaparken erken rezervasyon indirimlerini takip etmeyi ihmal etmeyin. Otel, uçak bileti, otobüs bileti, mavi tur yolculukları veya tercih ettiğiniz tatil tipine göre rezervasyon yaptırmanız gereken alanlarda erken davranmanız, ekonomik fiyatlarla tatil yapmanıza yardımcı olacaktır.

erken rezervasyon yapın

  1. Son dakikacı olmayın

Tatil yaparken ruhunuzun dinlendiğini hissedersiniz. Bu durum, tatilinizin iyi bir seyirde geçtiğini gösterir. Ancak bu rahatlık bazen de rehavete neden olur. Yani plansız davranmaya, son dakika kararları almaya götürür. Bu da haliyle maddi anlamda daha fazla para harcamanıza neden olur. Otel rezervasyonu yaptırırken, tatil sürecinde katılacağınız turlar, dâhil olacağınız eğlenceler vs. için son dakika kararı almak yerine önceden planlı bir şekilde hareket etmeniz daha faydalı olacaktır.

Son dakikacı olmayın

  1. Bitmeyen işlere üzülmeyin

Ekonomik şartlar ve hayat koşulları nedeniyle çoğu insan tatil için yola çıkmaya dakikalar kala bile yarım kalan işleri bitirmenin çilesi ile boğuşurlar. Telefon trafiği yeni e-mailler vs. Aslında tüm bunlar, tatile çıkarken stresle yola koyulmanıza neden olur. Bu yüzden tatile çıkmadan birkaç saat öncesinden yarım kalan işleri ertelemeye karar verin ve sakin bir kafayla yola çıkmayı deneyin.

Bitmeyen işlere üzülmeyin

  1. Eksikleri tamamlayın

Tatilde aksamalara neden olan en büyük etkenleri de eksik bırakılan şeyler olur. Araç bakımı, hazırlanmayan kıyafet ve aksesuarlar gibi önemli şeyler, tatile çıkarken strese neden olur. Bu yüzden öncesinden eksiklerinizi kontrol ederek daha sakin hareket etmek için tamamlanması gereken işlerinizi ve tatil valizinizi hazır tutun.

Eksikleri tamamlayın

Tatile çıkmadan önce elbette gideceğiniz yerlere ait uçak bilet fiyatlarını inceliyorsunuzdur. Biz de sizlere Türkiye’nin karşılaştırmalı online bilet sitesi biletbayi.com web sitesinden avantajlı fiyatları incelemenizi öneriyoruz.

Keyifli tatiller…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
185 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
197 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
216 views
Faralya’da Bir Bal-ayısı

Faralya’da Bir Bal-ayısı

16 Nisan 2017
234 views
4 Mevsim Tatil!

4 Mevsim Tatil!

7 Nisan 2017
201 views
Bunlar da var!
Bergama Seyahatinde Gezilecek 4 Yer

Bergama Seyahatinde Gezilecek 4 Yer

16 Mayıs 2017
120 views
Fethiye’nin cennet bahçeleri;

Fethiye’nin cennet bahçeleri;

6 Aralık 2015
1.678 views
Nevşehir Kalesi

Nevşehir Kalesi

24 Haziran 2017
54 views
Almanya Gezi Rehberi 1. Bölüm Berlin;

Almanya Gezi Rehberi 1. Bölüm Berlin;

19 Kasım 2015
1.135 views
Laleleriyle ünlü şehir Amsterdam

Laleleriyle ünlü şehir Amsterdam

18 Aralık 2015
1.672 views
Tatil ve Zeytinin başkenti; Ayvalık

Tatil ve Zeytinin başkenti; Ayvalık

25 Ekim 2015
1.104 views
Bir solukta baştan sona Moskova

Bir solukta baştan sona Moskova

1 Aralık 2015
585 views
Ezel Beach Hotel İncelemesi

Ezel Beach Hotel İncelemesi

4 Nisan 2017
1.390 views