Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Türkiye’nin şifa dağıtan tatil beldesi; Güre

Yurtiçi Seyahat Rehberi 12 Kasım 2015
1.591 views

Tarihi Afrodit kaplıcaları ile yüzyıllardır şifa dağıtan Güre, tatil geçirmek isteyenler için alternatif rotaların başında kendine yer bulur. Edremit körfezinin Ege’nin bereketli topraklarıyla kesiştiği noktada yer alan Güre, huzur dolu bir kaçamağın da ilk adresidir. Doğayla iç içe olan aynı zaman da dalış sporu için uygun mekanların başındadır. Yazları denizin, kışları ise kaplıcaların sefasını sürebileceğiniz Güre’de tabiat ana oldukça bonkördür. Gelelim Güre seyahat rehberimize;

Ulaşım;

Güre’ye hava ve karayolu ulaşımı mümkündür. Körfez havalimanına yalnızca 22 kilometre mesafede bulunan Güre, karayoluyla da Balıkesir’e 100,İstanbul’a ise 490 kilometre mesafededir. İzmir ve Bursa üzerinden de kolayca karayolu ulaşımını sağlayabilirsiniz. Balıkesir’den Güre’ye sürekli minibüs seferleri yapılmaktadır.

Ne yenir;

Güre ve bir çok beldeden bölgeye taze balıklar gelir. Bu sebeple mutfakların vazgeçilmezi arasında deniz ürünleri yer alır. Bununla birlikte Güre’de çok sayıda balık restoranına ulaşabilirsiniz. Deniz mahsülleri ile birlikte bol çeşitli mezeler ve Kazdağlarının lezzetleri otlarından oluşan cacık ve türevleri mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında kendine yer bulur.

Gezilecek yerler;

Güre adeta bir cennetten bahçedir. Termal kaynakları mutlaka görülmeli ve denenmelidir. Yeşille mavinin kucaklaştığı bu alanda sıcak ve soğuk su kaplıcalarına yapacağınız geziler sayesinde şifa bulabilir ve rahatlayabilirsiniz. Kaplıcalar haricinde Güre’de görülmesi gereken yerler Patlak Çınar, Ağlayan Şelale, Pınarbaşı’dır. Bunun yanı sıra Güre’de istediğiniz yerden denize girebilmeniz mümkün. Tahtakuşlar Etnografya müzesi de yine ziyaret edebileceğiniz yerlerin başında geldiği gibi Zeytinyağı fabrikalarını da gezi rotanıza ekleyebilirsiniz.

Konaklama;

Güre’de genel olarak konaklama oteller vasıtasıyla sağlanmaktadır. Bölgede birden fazla butik otele kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Otellerin hizmeti yeterli ve iyi derecededir. Aile işletmeli otellerde daha uygun fiyatlara oda bulmanız mümkündür.

Tavsiyeler;

Güre, sessiz ve sakin bir beldedir. Burada yapacağınız tatil anlayışı da bu duruma uygun olmalıdır. Hem denizin hem şifalı kaplıca sularının yer aldığı Güre, huzuru arayan insanlar tarafından tercih edilen bir bölge olduğu için aşırı kalabalık ve gürültüye pek rastlamazsınız.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
52 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
149 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
232 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
240 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
248 views
Bunlar da var!
Küreselleşme ve Turizm Etkileşimi

Küreselleşme ve Turizm Etkileşimi

20 Mart 2017
221 views
Tarihin günümüze yansıması; Kale

Tarihin günümüze yansıması; Kale

13 Kasım 2015
620 views
Saint Paul Kilisesi, Tarsus

Saint Paul Kilisesi, Tarsus

25 Mayıs 2017
177 views
Ege’nin incisi Akçay

Ege’nin incisi Akçay

23 Ekim 2015
1.833 views
Hostel nedir?

Hostel nedir?

13 Aralık 2015
1.415 views
Tarihin doğayla buluşma noktası; Serik

Tarihin doğayla buluşma noktası; Serik

21 Kasım 2015
1.850 views
Zermatt Kayak Merkezi

Zermatt Kayak Merkezi

10 Aralık 2015
1.635 views