Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Türkiye’nin tatil cenneti Antalya

Yurtiçi Seyahat Rehberi 31 Ekim 2015
1.605 views

Tarihin ve doğanın iç içe geçtiği, dünya çapında üne kavuşmuş ülkemizin turiz destinasyonu olan Antalya, size sunduğu yüzlerce imkanla adından söz ettirmeye başlıyor. İnsanların tatil için aklına ilk gelen illerden birisi olan Antalya, bu ünvanı hak edecek birden fazla güzelliğe sahip.

Turizm cenneti ve ülkemizin tatil başkenti konumunda ki Antalya, sahip olduğu doğal güzellikler, arkeolojik ve tarihi değerler ile her yıl yerli yabancı turistlerin cazibe merkezi halini alıyor. İlk akla gelen yer dedik çünkü Lara, Konyaaltı, Olimpos, Adrasan, Kemer, Kaş ve bir çok popüler bölge Antalya’ya bağlı. Gelin birlikte Antalya’yı yakın merceğe alalım ve neden tercih edildiği sorusuna cevap verelim;

Ulaşım;

Türkiye’nin en kolay ulaşımı sağlanan illerden bir tanesi Antalya’dır. Hem hava, hem deniz aynı zaman da karayolu ulaşımı ile farklı alternatifleri vardır. Bu sebeple kolay ulaşılabilir olması, tercih sebebi olarak da karşımıza çıkar.

Konaklama;

Türkiye’nin çok oteli nerede diye sorarsanız cevap olarak Antalya deriz. Bu ilde bulunan binden fazla beş yıldızlı otel olduğunu söylesek sanırım ne kadar önemli bir destinasyon olduğunu daha iyi ifade etmiş oluruz. Antalya bu kadar konaklama tesisine rağmen yaz dönemlerinde ful doluluk oranına ulaşıyor. Bu sebeple bölgeye gitmeden önce erken rezervasyon yaptırmanız da fayda olacaktır. Beş yıldızlı Antalya otellerinden daha ziyade sakin bir yerler arıyorsanız Olimpos veya Adrasan gibi yerleri tercih etmenizi öneniriz. Özellikle buralarda ortaya çıkan Bungalow kültürü son zamanların trend konaklama imkanını oluşturuyor. Denize girmeye korkanlar için Antalya otelleri denizvari havuz imkanları ortaya çıkarıyor. Antalya’nın tüm bölgesine yayılmış olan otellerde son derece kaliteli hizmet bulabilirsiniz. Zaten Antalya’nın en çok tercih edilme sebeplerinden birisi de otellerin hizmet kalitesinden ortaya çıkıyor.

Antalya’da Gezilecek Yerler

Gezmeyle bitiremeyeceğiniz, farklı güzelliklerin iç içe olduğu Antalya, yalnızca ülkemizin değeil dünyanın da göz bebeği şehirlerinden birisidir. Antalya’da o kadar çok gezilecek yer vardır ki, bunları size sırayla anlatmaya kalksak sayfalar yetmez. En iyi özetleyerek bu bölümde size bilgi vermeye çalışalım; Antalya’da görmenizi istediğimiz alanlar Aspendos Antik Kenti, Aspendos Tiyatrosu, Perge Antik Kent, Myra Antik Kenti, Simena Antik Kenti, Xanthos Antik Kenti, Apollonia Antik Kenti, Olimpos Antik Kenti, Arykanda Antik Kenti, Sillyon Antik Kenti, Side Apollon Tapınağı, Side Antik Tiyatrosu, Side Antik Kenti, Seleukeia Antik Kenti, Soura Antik Kenti, Antiphellos Antik Kenti, Hadrian Kapısı Antalya’nın en çok ziyaret edilen ve görmenizi önerdiğimiz yerleri arasında. Müze olarak Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi, Antalya Atatürk Evi Müzesi, Antalya Oyuncak Müzesi, Alanya Müzesini ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra plajları da gezebilirsiniz. Lara Plajı, Ulaş Plajı, Kleopatra Plajı, Phaselis Plajı, Kaputaş Plajı, Damlataş Plajı Antalya’da mutlaka görmeniz gereken plajlar arasında. Manavgat şelalesi ise başlı başına bir abidedir. Antalya yalnızca merkezi ile değil; ilçeleri ve beldeleri ile de gezecek pek çok yer sunuyor. Antalya’da mutlaka görmenizi ve gezmenizi tavisye ettiğimiz yerleri arasında Kaş, Kalkan, Alanya, Kemer, Manavgat, Olimpos, Adrasan, Side var.

Tavsiye;

Antalya güzel bir şehir olduğu gibi pahalı da bir şehirdir. Otel konusunda bütçenize uygun seçim yapmanızı öneriyoruz. Türkiye’nin en güzel koyları ve plajları bu ilimizde mevcuttur. Onun için denizin ve kumsalın keyfini sonuna kadar çıkarın. Antik kentleri gezmeyi unutmayın; iyi tatiller.

Yorumlar

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Kıbrıs Kanyonu, Kaş - Seyahat Rehberi on 13 Haziran 2017
  2. Pingback: Alanya Kalesi, Alanya - Seyahat Rehberi on 15 Haziran 2017

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
52 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
149 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
232 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
240 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
248 views
Bunlar da var!
Plajda Balık Tutma Keyfi: Ekincik Koyu

Plajda Balık Tutma Keyfi: Ekincik Koyu

23 Aralık 2016
381 views
Gazimagosa’da tatile ne dersiniz?

Gazimagosa’da tatile ne dersiniz?

20 Nisan 2017
179 views
Antik yunan şehri; Atina

Antik yunan şehri; Atina

19 Aralık 2015
546 views
Avustralya’nın Liman şehri; Brisbane

Avustralya’nın Liman şehri; Brisbane

20 Aralık 2015
2.101 views
Al Bahir Deluxe Hotel İncelemesi

Al Bahir Deluxe Hotel İncelemesi

5 Nisan 2017
298 views
Uşak’ta gezilecek en güzel yerler

Uşak’ta gezilecek en güzel yerler

17 Şubat 2017
583 views
Narlıkuyu Mozaik Müzesi

Narlıkuyu Mozaik Müzesi

27 Mayıs 2017
155 views