Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 5 İpucu

Yurtiçi Seyahat Rehberi 10 Mart 2017
279 views

Uçak ile yolculuk yapmak; mesafeleri kısaltır, zamandan tasarruf etmeyi sağlar ve işlerin erken bitmesinde büyük bir etki gösterir. Ancak uygun uçak bileti bulma yöntemleri hakkında bilgi sahibi değilseniz, uçuşlarınız için servet ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Ucuz uçak bileti bulmak için bazı yöntemler hakkında bilgi sahibi olunması gerekiyor. Mesela hangi zamanlarda biletler daha uygun olur, uçak bileti için hangi sitelerin tercih edilmesi gerekir gibi birkaç pratik yöntem hakkında fikir sahibi olduğunuzda, seyahatinizin çok daha rahat bir şekilde geçtiğini ve zamanın size kaldığını görürsünüz. Biz de bu yazımızda okuyucularımız için ucuz uçak bulmak için 5 ipucu vereceğiz. Değerlendirdiğinizde seyahatlerinizin daha uygun rakamlarla tamamlandığını göreceksiniz.

Ucuz uçak bileti bulmak için 5 ipucu

Ucuz Uçak Bileti Bulma Yolları Konusunda 5 İpucu

  1. Seyahat Tarihlerinizi Esnek Tutun

Seyahatler için çoğu zaman önceden plan yapılır. Acil uçuşlar haricinde belli dönemlerde bilet satın almak kesinlikle fazla para harcamayı gerektirir. İnsanlar tatillerini genellikle; yaz tatili başlangıcında, Ramazan ve Kurban bayramında, sömestr tatilinde veya resmi tatillerde gerçekleştirirler. Tatile çıkmak haricinde seyahat etme zorunluğu olanlar, bu dönemlere denk geldiklerinde kesinlikle uçuş günlerini esnek tutmalıdırlar. Ancak bu şekilde yaptıklarında uygun uçak bileti bulma konusunda etkili sonuçlara ulaşabilirler.

Seyahatinizi esnek tutun

Uçak bileti rezervasyonu yaptırırken “uyku problemi”niz yok ise kesinlikle sabahın erken saatleri veya gece saatlerinde uçmanızı öneririz. bu saatlerde de yine ucuz uçak bileti bulmak daha kolaydır.

  1. Biletinizi Fiyatların En Uygun Olduğu Zamanlarda Alın

Bilet satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da bilet fiyatlarının uygun olduğu zamanlarda bilet satın almaktır. Mesela hafta başı veya hafta sonu, uçak bileti fiyatları, hafta ortasına göre daha yüksek olur. Uçuş uzmanlarının yaptığı değerlendirmelere göre; insanlar hafta sonları bir yere gitmek isterler ve hafta başının erken saatlerinde de dönüş yaparlar. Yani Cumartesi, Pazar ve takip eden Pazartesi günü bilet kesmek kesinlikle ekonomik olmayacaktır. Ancak Çarşamba, Perşembe günleri öğleden sonra, Salı ve Cumartesi günleri ise sabah erken saatler veya yine öğleden sonrası için bilet satın alırsanız yüzde 10 daha ekonomik fiyatlarla uçak bileti satın alabilirsiniz.

Uygun zamanlarda bilet alın

Zamanlama noktasında dikkat edilmesi gereken bir diğer ayrıntı ise yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde dikkat etmeniz gereken zaman dilimidir. Yurtiçi uçuşlarda 21 gün öncesinden, yurtdışı seyahatlerde ise 34 gün öncesinden uçak biletinizi ayırtmanız da yine ucuz uçak bileti bulmanız için bir yöntemdir.

  1. Biletinizi Erken Alın

“Erken rezervasyon” seyahatin en önemli parçalarından biridir. Ancak ülkemizde insanların henüz buna pek alışık olmadıklarını itiraf etmek gerekiyor. Seyahatlerin yoğun olduğu dönemlerde satın alınan biletler, çok pahalıya mal olur. Aslında bilet alırken önceden planlanmış bir seyahatiniz var ise 27 hafta öncesinden yani “erken rezervasyon” dönemine denk getirmeniz daha ekonomik olacaktır. Aynı durum otel rezervasyonlarında da geçerlidir.

Biletinizi erken alın

  1. Biletinizi Geç Alın

Erken rezervasyon kadar etkili olan bir diğer yöntem de bileti geç satın almaktır. Erken dönemde biletler indirime girer. Ancak son 3 hafta kalınca uçak bileti fiyatları birden bire yükselişe geçer. Tabi bazen havayolu firmaları yolcu bulamazlar. Bu da uçaklarının az yolcu ile uçmasına neden olur. Seyahat edecekler, son gün hatta son saatlerde uçak bileti fiyatlarını incelemelerinde fayda vardır. Havayolu firmaları, uçaklarının az yolcu ile uçmaları yerine son saatlerde bilet fiyatlarında indirime girerler. Yani ekonomik bilet almak için gözünüz son saatlerde olsun.

Biletinizi geç alın

  1. Alternatif Havayolları veya Havayolu Firmaları ile Uçun

Gelişen bir dünyada yaşadığımızı unutmayın. Havayolu ile seyahat etme alışkanlığı son yıllarda ülkemizde oldukça yükselişe geçti. Ancak ne var ki bazılarımız seyahat ederken dikkat etmemiz gereken kurallar hakkında fikir sahibi olmadığımız için bilindik yöntemlerle uçak bileti satın alırız. Bu da bütçemizin sıkışmasına neden olur. Günümüzde havalimanı bulunan şehirlerde genellikle iki havalimanı veya havalimanlarına uçuş düzenleyen alternatif havayolu firmaları vardır. Uçuşumuzun daha ekonomik geçmesi adına aslında değerlendirilmesi gereken fırsatlardır bunlar. Uçak bileti satın alırken alternatif firmaları, varsa gideceğiniz şehrin diğer havalimanı bilet fiyatlarını incelemenizi öneriyoruz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
130 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
108 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
113 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
215 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
293 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
288 views