Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Ülkemizde Karavan Seyahati İçin En Uygun Rotalar

Yurtiçi Seyahat Rehberi 7 Mayıs 2017
943 views

Ülkemiz muhteşem doğası, keyifli yolları ile aslında karavan turizmi için Dünya’daki en ideal ülkelerden birisi. Ancak karavanlar için alınan fahiş vergiler, karavanların bakım masrafları gibi giderler ve karavanla seyahatin insanlara zahmetli ve rezil bir şeymiş gibi görünmesinden dolayı karavan turizminin ülkemizde henüz istenen düzeyde gerçekleştiğini söyleyemeyiz.

İlk başta biraz masraflı gibi görünse de son dönemde faaliyete geçen karavan kiralama şirketleri sayesinde karavan almak, vergisini ödemek, bakımını yaptırmak gibi masraflardan kurtularak karavan tatilinizi oldukça ucuza getirmeniz mümkün. Günlük ortalama 300-400 TL kiralama ücretiyle evinizin konforunda bir karavanla ailenizle hayli uyguna çok keyifli ve hiçbir yere bağımlı kalmadan bir tatil yapma şansını yakalayabilirsiniz.

Sizin için ülkemizdeki karavanla tatil yapabileceğiniz en uygun rotaları araştırdık.

Ülkemizde Karavan Seyahati İçin En Uygun Rotalar

1.Kuzey Ege

Çanakkale’nin en güzel kamp alanlarına sahip Assos

Kuzey Ege, ülkemizin kamp için en ideal rotalarından birini oluşturuyor. Özellikle gittiği yerde mutlaka deniz görmek isteyenler bu bölgeyi tercih ederek keyifli bir karavan yolculuğu yapabiliyor. Bu rotada gidebileceğiniz birçok alternatif nokta bulunuyor. En uç noktada bulunan Çanakkale özellikle sakin ve görece daha az kalabalık yerleri tercih edenlerin listesinde ilk sırada yer alıyor. Bunun yanında Balıkesir, İzmir, Aydın ve Uşak‘ta da karavanla kamp yapabileceğiniz oldukça nezih kamp alanları bulunuyor.

2.Güney Ege

Çeşme

Ülkemizin en güzel sahillerine sahip olan Güney Ege, karavan seyahati yapmak isteyenler için biçilmiş kaftan. İzmir, Aydın, Muğla, Burdur, Denizli gibi illerimizde dilerseniz orman içinde dilerseniz deniz kenarında dilerseniz de deniz manzaralı bir ormanlık alanda çok keyifli bir şekilde karavanınızı durdurabilir, manzaranın ve temiz havanın keyfini kafanıza göre çıkarabilirsiniz.

3.Akdeniz

Antalya

Akdeniz bölgesinde karavan tutkunlarının en çok tercih ettiği rota Antalya. Her mevsim ılıman iklimiyle tatilcileri kucaklayan Antalya, muhteşem coğrafyası ve tertemiz deniziyle kamp kurmak isteyenler için çok güzel imkanlar sunuyor. Özellikle Kaş‘ta denize sıfır olması ve Kaş’a çok yakın olmasıyla tercih edilen Kaş Camping, ziyaretçilerin listesinde ilk sırayı alıyor. Tesiste her türlü ihtiyacınızı karşılamanız mümkün.

Antalya’da bir diğer alternatif rota ise Geyikbayırı. Bölgede sakin ve denizle iç içe güzel bir kamp yaparak dinlenme olanağına sahip olabiliyorsunuz. Rio Camping ve Josito Guesthouse bölgede en çok tercih edilen işletmelerin başında geliyor.

4.Orta Anadolu

Kapadokya

Kapadokya Bölgesi, kamp için Orta Anadolu’yu tercih edenlerin en çok gittiği rotaların başında geliyor. Bu rotanın en gözde ili ise Nevşehir. Birçok yer altı şehri ve açık hava müzesini gezme olanağı bulabileceğiniz bölgede Kaya Camping, Göreme Camping, Dilek Camping başta olmak üzere birçok farklı işletme seçeneğiniz bulunuyor. Bölgeye geldğinizde karavanla kamp yapabileceğiniz en uygun işletmeyi seçebilir ve Kapadokya’nın bütün güzelliklerini yaşayabilirsiniz.

5.Doğu Karadeniz

Kıyıköy

Eğer yeşilin her türlü tonunu görmek, doğanın insanlara en bonkör davrandığı yerleri gezmek istiyorsanız tercih edeceğiniz rota Doğu Karadeniz olmalı. Bölgede sahil şeridinde karavanınızı durdurup huzuru ve mutluluğu yakalayabileceğiniz birçok nokta bulunuyor. Eğer siz de bu yaz karavanla keyifli bir kamp tatili yaşamak istiyorsanız Doğu Karadeniz sizin için biçilmiş kaftan olabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
131 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
110 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
116 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
215 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
295 views
Ezber bozan tatil rotaları

Ezber bozan tatil rotaları

24 Nisan 2017
291 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
296 views
Bunlar da var!
Renk şöleni yaşanacak yerlere yolculuk

Renk şöleni yaşanacak yerlere yolculuk

31 Aralık 2015
1.512 views
Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

18 Haziran 2017
174 views
Kapadokya’da balon turu

Kapadokya’da balon turu

25 Mart 2017
471 views
Siirt’te gezilecek yerler

Siirt’te gezilecek yerler

8 Şubat 2017
704 views
Vail, Colorado Kayak Merkezi

Vail, Colorado Kayak Merkezi

10 Aralık 2015
1.562 views
Adrenalin düşkünleri için 10 ideal nokta;

Adrenalin düşkünleri için 10 ideal nokta;

17 Aralık 2015
1.391 views