İstanbul’da Denize Girebileceğiniz 10 Yer

Dünyanın Tırmanışı En Tehlikeli Tepeleri

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yurtiçi Seyahat Rehberi 18 Nisan 2017
216 views

Bahar aylarının son günlerini yaşıyoruz. Önümüzdeki günlerde artık sıcak günlerin etkisinde kalacak ve yazın sıcağından uzaklaşmak için arayış içine girmeye başlayacağız.

Tatil planı yapmak güzel, tatile çıkmak da güzel de zor olan seçim yapmak. Bir yer hakkında bilgi edinmek, bilgiler doğrultusunda hareket etmek ve tatil rotasını bu şekilde belirlemek, tatile çıkmadan önce yapılması gereken en önemli şeylerdir. Mesela Türkiye’nin dört bir yanında tatil yapılabilecek yerler vardır. Bir yeri seçerken ilk defa gidiyorsanız, gideceğiniz destinasyon hakkında bilgi edinmeniz gerekiyor. Aksi halde hem maddi hem de manevi anlamda tatil günlerinizin sıkıntılı geçmesi kaçınılmaz olur. Ben de bu konuda siz değerli okurlarımıza yardımcı olmak adına Türkiye’de tatil yapabileceğiniz destinasyonlar hakkında bilgi vermek istiyorum. İsterseniz hep birlikte inceleyerek bilgilerimizi tazeleyelim…

Yaz tatiline hazırlanırken

Akdeniz akşamları bir başka…

Akdeniz, ülkemizin tatil bölgeleri arasında en çok tercih edilenidir. Zira güneşin kendini yaz aylarında en iyi gösterdiği bölgenin de Akdeniz bölgesi olduğunu eklememiz gerekiyor. Akdeniz’de Antalya, kendi başına tatilin mükemmel geçmesi için en ideal tercihlerden biridir. Doğal güzellikleri, antik yerleri, sahilleri, kumsalları, eğlence mekânları ve tatil yaparken arayacağınız her şeyi bulabileceğiniz bir yerdir. Tabi ki sadece “Antalya” denince sadece merkez olarak aklınıza gelmesin. Antalya’nın ilçeleri, kendi başına harika tatil fırsatları sunan yerlerdir.

Akdeniz bölgesi tatil yerleri

Ege’nin muhteşem güzellikleri

Tatil için tercih yapılırken seçenekler arasına Ege bölgesini almamak büyük bir isabetsizlik olur. Zira bu bölgede çok sayıda tatil destinasyonu bulunmaktadır. Başta İzmir’in Çeşme ilçesi, Balıkesir’in Ayvalık ilçesi, Muğla’nın Dalaman ilçesi ve daha birçok nokta, tatil yapmaya elverişli imkânlar sunmaktadır. Ailece veya tek başınıza tatil yapmak için çok sayıda yerin yaz boyu misafirlerini beklediği Ege bölgesinde, hayallerin ötesine ulaşan tatil günlerini yakalama fırsatı elde edebilirsiniz. Tüm bunları değerlendirirken tabi ki tatil günlerinde ihtiyaç duyacağınız oteller de yine Ege bölgesinde kendini gösteriyor. Çeşme otelleri, Marmaris otelleri, Ayvalık otelleri ve diğer tatil bölgelerinin otelleri tatil boyunca yararlanabileceğiniz sınırsız imkânlar sunmaktadırlar.

Ege bölgesi tatil yerleri

Tatilinizin keyifli ve bir o kadar da rahat geçmesi için zaman zaman sitemizden paylaştığımız bilgileri inceleyerek daha şık ve daha keyifli tatil günlerine merhaba diyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Konya Seyahatinde Gidilecek Eşsiz 5 Yer

Konya Seyahatinde Gidilecek Eşsiz 5 Yer

11 Aralık 2016
259 views
Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

Geçmişten Bugüne İstiklal Caddesi

19 Haziran 2017
86 views
Hostel Rezervasyonu nasıl yapılır?

Hostel Rezervasyonu nasıl yapılır?

13 Aralık 2015
1.339 views
Ayvacık, Samsun

Ayvacık, Samsun

10 Haziran 2017
96 views
Huzur Veren Doğası ile Artvin

Huzur Veren Doğası ile Artvin

12 Mayıs 2017
192 views
Bozulmamış doğasıyla Gazipaşa

Bozulmamış doğasıyla Gazipaşa

4 Kasım 2015
1.811 views